Система вправ для формування в учнів четвертого класу умінь використовувати лексичний повтор як засіб міжфразного зв’язку

Педагогіка: історія і сьогодення » Формування умінь використовувати лексичний повтор як засіб міжфразного зв’язку » Система вправ для формування в учнів четвертого класу умінь використовувати лексичний повтор як засіб міжфразного зв’язку

Сторінка 6

- Спробуйте уникнути повтору. Зачитайте, як зміниться текст.

- Чи можлива заміна у запропонованому тексті? Відповідь обгрунтуйте.

Вправа 4. Прочитай текст. Які емоції він у вас викликає?

Павутина літа огорнула липневий дурман цвіту. Літо! Літечко! Все буяє,все в цвіту! Пахощі літа володарюють у повітрі! Літо! Павутина літа!

- Прокоментуйте вживання автором лексичного повтору.

- Які емоції викликає ця пора року у вас?

Вправа 5. Прочитайте діалог між двома хлопчиками.

- Привіт, Юрко! Давно тебе не бачив!

- Здоров будь, Сашко! Я теж вже не пам’ятаю, коли тебе востаннє бачив. Я чув ти збираєшся на канікулах з батьками на море?

- На море? - Ні. Я, як і кожного року, йду в похід у гори. Знаєш, це так весело! Намети, вогнище, печена картопля. М-м-м-м!!! А ти що будеш робити влітку?

- А я до бабусі в село. В нас там річка широченна, риболовля у плавнях. Вечірня зорька! Приїзи до нас! І Мишко буде в мене ціле літо! Весело буде!

- Весело – це точно! Дякую! Обов’язково! Порибалимо всі разом .

- Які повтори у мовленні дітей ви помітили?

- З якою метою вжито лексичний повтор?

- Складіть і запишіть діалог про літні канікули (Робота у парах).

Для уникнення у мовленні молодших школярів недоцільного вживання лексичного повтору, варто пропонувати наступні вправи:

Вправа 1. Прочитайте та порівняйте два тексти. Який із них вам більше подобається? Чому?

1) Срібляста берізка. Ще вчора засиплена золотом, заплетена у жовтогарячі стрічки осені, вона журливо проводжала журавлиний ключ, а вночі все засипало сріблом і кришталем. Стоїть берізка закутана у діамантовий іній, іскряться сріблом довгі коси. І світиться уже деревце білим золотом зими!

2) Срібляста берізка. Ще вчора засиплена золотом, заплетена у жовтогарячі стрічки осені, берізка журливо проводжала журавлиний ключ, а вночі все засипало сріблом і кришталем. Стоїть берізка закутана у діамантовий іній, іскряться сріблом довгі коси. І світиться уже берізка білим золотом зими!

- Чи доцільно вжито у другому тексті лексичний повтор?

Вправа 2. Прочитайте текст.

Свічка поволі догорала. Віск капав зі свічки на папір, розтікався і застигав тонкими плямами. Перо бережно ковзало на полотні паперу і залишало за собою чорнильні лінії і закарлючки. Так народжувалася нова симфонія . Стік віск. Погас вогник свічки. А завтра буде музика. Перебігаючи між чорно-білим полотном клавіш оживе під руками майстра віск догорівшої свічки .

- Які недоліки у тексті ви помітили?

- Як можна удосконалити текст? Змінений текст запишіть у зошит.

Запропонована система вправ на уроках вивчення граматичного матеріалу спрямована на розширення знань молодших школярів про функціональне значення лексичного повтору виступати засобом міжфразного зв’язку, а також допоможе сформувати в учнів навички зв'язно будувати текст, використовуючи лексичний повтор у ролі засобу зв'язності тексту.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 Кафедра духових інструментів ОДМА ім. А.В.Нежданової в контексті становлення вітчизняної виконавської школи
В 1886 році в Одесі були створені музичні класи при імператорському Російському Музичному Товаристві. В цих класах було започатковано навчання грі на духових інструментах. До складу педагогічного кол ...

Основні вимоги до планування навчального матеріалу з фізичної культури
Плануванню підлягають: завдання, засоби, організація та методи навчально-виховної роботи з фізичної культури. Основою для планування є програмний матеріал для кожної вікової групи. Здійснюється воно ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net