Експериментальне вивчення та перевірка соціально-педагогічних умов формування відповідального ставлення учнів до власного здоров’я

Педагогіка: історія і сьогодення » Соціально-педагогічні умови формування відповідального ставлення до власного здоров’я у старших підлітків » Експериментальне вивчення та перевірка соціально-педагогічних умов формування відповідального ставлення учнів до власного здоров’я

Сторінка 7

Крім того, проведене дослідження свідчить, що в учнів-курців, учнів, схильних до вживання алкоголю, наркотиків, успішність нижча. Внаслідок токсичного впливу нікотину, алкоголю, наркотичних речовин у дітей послаблюється воля, знижується здатність сприймати нові знання. Такі учні робляться неуважними, менш кмітливими, серед них більше порушників дисципліни.

При проведенні антиалкогольної і антинікотинової роботи, в ході профілактики поширення наркоманії важливо виявити учнів з факторами ризику. Цьому може допомогти правильно проведене анкетування учнів. Анкета повинна включати запитання, які допоможуть вчителеві визначити небезпечні умови в сім’ї учня, його оточенні, дізнатися як учень проводить свій вільний час, виявити його ставлення як до негативних звичок загалом, так і до своїх власних, з’ясувати рівень поінформованості про негативний вплив алкоголю, тютюну, наркотичних речовин на людський організм.

До анкетування учнів потрібно підготувати, щоб здобути вірогідні дані, адже анкета не повинна бути анонімною (розголосу не підлягає). Після анкетування вчитель знатиме, яким учням потрібно приділити найбільше уваги, зможе виявити негативних лідерів і особливо ретельно і наполегливо працювати з ними. Доцільно запросити лікаря-нарколога для проведення кількох бесід з такими учнями про біологічні і медичні аспекти шкідливої дії алкоголю, тютюну, наркотиків.

Проводячи спостереження за учнями, необхідно знати основні симптоми прояву дії нікотину, алкоголю, наркотиків.

У курців часто відмічаються головні болі, запаморочення, порушення сну, зниження розумової і фізичної працездатності.

Алкоголь руйнує насамперед центральну нервову систему. Навіть незначні дози його пригнічують гальмівні процеси. Алкоголь швидко проникає у кров і викликає стан оп’яніння, від чого різко знижується фізична і розумова працездатність. Людина. яка вживає спиртні напої, не може швидко і точно мислити, стає неуважною, допускає багато помилок. У неї понижається швидкість рухової реакції, погіршується точність рухів, різко розстроюється координація рухів, частішають пульс і дихання.

Наркотики підступні тим, що при систематичному їх вживанні виникає потреба у постійному збільшенні дози, оскільки попередня кількість наркотичної речовини вже не дає бажаного ефекту. Значні ж дози цих речовин викликають сильне отруєння організму з глибокими порушеннями психічної і фізичної діяльності. Для наркоманів характерні підвищена роздратованість, нестійкість настрою, порушена координація рухів, тремтіння рук, пітливість. Помітно знижуються у них розумові здібності, погіршується пам’ять, різко падає працездатність, слабшає воля, втрачається почуття обов’язку.

Особливості кожного учня можна помітити, просто спостерігаючи за його шкільним життям. Однак в багатьох практичних ситуаціях поверхневого спостереження недостатньо для того, щоб визначити, в результаті розвитку яких несприятливих функціональних станів відбувається збій. Для вирішення цього питання організують лікарський контроль, який покликаний і дозволяє своєчасно виявляти і попереджувати різного роду хвороби, можливі випадки перевтоми, погіршення самопочуття. За підсумками лікарського обстеження складається заключення, в ньому дається оцінка фізичного розвитку і стану здоров’я людини.

Страницы: 2 3 4 5 6 7 8 9 10Історія зарубіжної школи і педагогіки
Характеристика основних теорій походження виховання. Джерела вивчення педагогічного досвіду первісних людей. Особливості виховання на різних етапах розвитку первіснообщинного ладу. Виникнення організ ...

Проектування кваліфікаційної характеристики фахівця
Щоб більш детально визначити систему виробничого навчання необхідно встановити місця працевлаштування фахівця та визначити його професіональні дії. Професійне призначення та умови використання фахівц ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net