Програма формування відповідального ставлення до власного здоров’я старших підлітків

Сторінка 6

«…Я спокійний, оточуючі звуки, шуми, розмови не хвилюють, не тривожать мене. Внутрішнім поглядом стежу за зняттям напруження з м’язів правої руки. Права рука приємно розслаблюється, теплішає, зігрівається. Розширились судини правої кисті, насичена киснем і ліва рука, подібно до правої, розслаблюється, теплішає, зігрівається. Тепло і розслаблення відчуваю в ногах, стопи теплі, і знизу доверху тепло розповсюджується по тілу. Сонячне сплетіння мого живота випромінює тепло, прогріває мої внутрішні органи, які оздоровлюються за рахунок притоку крові по розширених судинах. Моє серце працює рівно. Дихання рівне, спокійне. Моя увага тепер на м’язах мого обличчя. Розгладжуються складки чола, повіки розслаблені, теплі у контрасті з прохолодою чола, а чоло ніби овіває свіжий вітерець. Голова моя після самонавіювання стане ясною і чистою, як прозорий гірський струмок, здоровою і працездатною. Поліпшується пам’ять, увага, зібраність. Я більше не курю. Я байдужий до виду, запаху і смаку тютюну. Пропадає бажання курити. Цигарки не доставляють мені вже такого задоволення, як раніше. Мені неприємно курити. Куріння викликає відразу. Мені неприємні спогади про куріння і друзів-курців. Кожна затяжка супроводжується кашлем, слинотечею і навіть блюванням, спазмами і болями у животі. Дія цигарок стала отруйною. Мені тепер легко кинути курити. Адже я володію собою. В заняттях аутотренінгом укріпиться моя воля у боротьбі з курінням. Кину курити обов’язково. Буду добре спати ночами. А вранці завжди голова буде ясною, здоровою, не потребуючи одурманювання куривом. Поліпшуються функції всіх моїх внутрішніх органів. З кожним днем почуваю себе все краще у всіх відношеннях. Тепер я живу здоровим повноцінним життям. Я бадьорий, активний, працездатний і здоровий!».

Таким чином, метою проведених корегуючих заходів стало формування у підлітків активного, відповідального ставлення до свого здоров’я і здоров’я інших людей, спрямування на подолання шкідливих звичок, засвоєння основних принципів здорового способу життя. Під час проведення бесід, лекцій, диспутів учні брали активну участь в обговоренні таких тем, як раціональне харчування, фізичне і психічне здоров’я, методи його збереження, гігієна розумової праці, сну, правильна організація режиму праці і відпочинку, негативні наслідки ранніх статевих стосунків, перша долікарська допомога при нещасних випадках, кровотечах, травмах. Учні виступали з доповідями, аналізували запропоновані їм завдання з різних тем, планували організацію заходів щодо самооздоровлення організму. Врахування інтересів ліцеїстів з окремих проблем педагогіки здоров’я підвищило їхню зацікавленість, активність. На допомогу підліткам у дотриманні здорового способу життя було розроблено спеціальні пам’ятки.

Після впровадження програми формування відповідального ставлення старших підлітків до власного здоров’я було проведено повторне опитування учнів за допомогою анкети «Вивчення мотивації підлітків щодо ведення здорового способу життя» (рис. 2.3.1).

Рис. 2.3.1. Результати діагностики провідних мотивів за анкетою

«Вивчення мотивації підлітків щодо ведення здорового способу життя»

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9Формування мовної культури викладача вищої школи на рівні магістерської підготовки
Магістерська програма підготовки майбутніх педагогів вищої школи має бути націлена на формування в них високої мовної культури. Такий показник є надзвичайно важливим, адже викладач має бути, по-перше ...

Методика проведення уроків з виконання диференціального підходу на прикладі теми: „Нанесення розмірів”
Питання, пов'язані із забезпеченням креслення необхідними розмірами, продумуються у процесі визначення кількості та змісту зображень, але безпосередньо вирішуються, коли зображення деталі виконані. П ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net