Методичні рекомендації для педагогічних працівників та батьків щодо формування відповідального ставлення до власного здоров’я у старших підлітків

Педагогіка: історія і сьогодення » Соціально-педагогічні умови формування відповідального ставлення до власного здоров’я у старших підлітків » Методичні рекомендації для педагогічних працівників та батьків щодо формування відповідального ставлення до власного здоров’я у старших підлітків

Сторінка 13

Ситуація 5. Протягом двох місяців ви тренувалися для участі у турнірі з футболу. Ви так хвилюєтеся! Ви граєте півзахисником і вважаєте, що у добрій формі. Але за два дні до турніру ви сильно застудилися і батьки наполягають, щоб ви залишилися вдома. Проте тренер сказав, що той, хто пропустить останнє тренування, не буде грати у турнірі. Що робити?

Ситуація 6. Членам вашої спортивної команди забороняється вживати алкоголь та наркотики і ви з цим правилом цілком згодні. Однак, двоє найкращих гравців починають хвалитися, що вони вживають спиртне перед грою, і що їхня спортивна форма від цього тільки покращується. Ви разом з іншими членами команди повинні вирішити цю проблему, оскільки на карту поставлено не тільки здоров’я ваших друзів, а й успіх вашої команди.

5. Підсумок уроку. Вікторина «Правильно чи неправильно»

Клас ділиться на дві команди. Перемагає та команда, яка дасть більше правильних відповідей.

1. Алкоголізм – це ознака моральної слабкості.

2. Помірне вживання алкоголю під час вагітності нешкідливе.

3. Пияцтво та алкоголізм – одне й те саме.

4. Більшість лікарів та психологів проходять курс навчання з діагностики та лікування алкоголізму.

5. Можна сідати за кермо, якщо ви випили менше 3-х порцій алкоголю.

6. Більшість алкоголіків – безробітні.

7. Тяжке пияцтво збільшує ризик захворіти на рак.

8. Дослідження свідчать про те, що навіть один-єдиний епізод важкої інтоксикації алкоголем призводить до незворотного пошкодження головного мозку.

9. Покинувши пити, людина одразу ж перестає бути алкоголіком.

10. Кожен, хто випиває, може стати алкоголіком.

11. Змішування алкогольних напоїв призводить до сильнішого сп’яніння, ніж уживання їх нерозведеними.

6. Домашнє завдання

Розказати рідним та друзям, що ти знаєш про шкідливу дію алкоголю на організм людини. Намалювати плакат на антиалкогольну тему.

1. Чотирнадцятирічний Сергій, фізично найслабший хлопець у класі, із сьогоднішнього дня вирішив узятися за своє фізичне вдосконалення. Ранок він почав 35-хвилинною гімнастикою, включивши до неї тренувальні вправи з двома гантелями, по 6 кг кожна.

(Ранкова гімнастика для початківців у перші місяці занять має бути тільки гігієнічною. Основна її мета − заряджати бадьорістю. Силові тренувальні вправи включають до неї поступово, не раніше як через 3-6 місяців занять. Ранкова гімнастика для новачка не повинна перевищувати 12-15 хв., а загальна маса початкового тренувального вантажу для 14-річного хлопчика − не більше 2 кг).

2. Найбільше уваги Сергій приділив вправі для зміцнення ніг, під час якої він присідав, тримаючи в кожній руці по гантелі.

(Вправа дуже важка для початківця, тим більше з багаторазовим повторенням).

3. Присідання він виконував доти, поки не відчував біль у м’язах ніг, знаючи, що справжній спортсмен повинен долати самого себе й різні неприємні відчуття.

(Поява болю в м’язах та інші неприємні відчуття в цьому разі − вірна ознака надмірності навантажень із самого початку).

4. Навправлявшись до поту й серцебиття, Сергій тільки тоді припинив тренування, після чого прийняв холодний душ для «загартовування».

(Допущені грубі помилки. Помірне виділення поту під час фізичних тренувальних вправ − нормальне явище. Але під час звичайної ранкової гімнастики це свідчить про фізичне перенапруження, так само, як і посилене серцебиття. Змивання поту холодною водою може призвести до тяжкої простуди, фурункульозу тощо. Загартовуються поступово, послідовно).

Страницы: 8 9 10 11 12 13 14 15Теоретичні засади вивчення елементів тексту на уроках рідної мови
Становлення лінгвістики тексту в якості окремої галузі філології відображає весь хід розвитку сучасної лінгвістичної науки. Текст є первинним усього гуманітарно-філософського мислення і являється тою ...

Теоретично – методологічні засади дидактичного забезпечення уроків біології
Пізнання й осмислення закономірностей освіти, навчання й виховання підростаючого покоління у процесі навчальної діяльності з часом завершилося виокремленням дидактики як галузі педагогіки, що дослідж ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net