Методичні рекомендації для педагогічних працівників та батьків щодо формування відповідального ставлення до власного здоров’я у старших підлітків

Педагогіка: історія і сьогодення » Соціально-педагогічні умови формування відповідального ставлення до власного здоров’я у старших підлітків » Методичні рекомендації для педагогічних працівників та батьків щодо формування відповідального ставлення до власного здоров’я у старших підлітків

Сторінка 14

Завдання 2. З м а г а н н я

1. Микола згодився взяти участь у шкільних змаганнях з бігу і стрибків, хоч раніше цими видами спорту, та й взагалі спортом, не займався.

(Участь у змаганнях, пов’язаних з напруженою фізичною роботою, без тренування може призвести до гострого перенапруження серця та іншої шкоди для організму).

2. Спочатку проводилися змагання з бігу на 1 км; до їх початку залишалося 15 хв. Цей час Микола використав для підготовки. Він вирішив трохи охолодитися, щоб менше нервувати. Роздягнувся до трусів і майки і став повільно прогулюватися по стадіону. Погода була досить прохолодною, і за 15 хв. він встиг змерзнути, але й трохи заспокоївся. Втім, може це йому тільки здалося.

(Груба помилка новачків, які не мають уявлення про розминку і розігрів м’язів, зв’язок і сухожиль перед тренуванням і змаганням. Без цього неможливе повноцінне виконання фізичних вправ в повну силу; це створює небезпеку травм опорно-рухового апарата. Спортсмен повинен перебувати в тренувальному костюмі аж до початку змагань, особливо в холодну погоду. Якщо дуже холодно тренувальний костюм не знімають і під час виступу).

3. Дистанція здалася Миколі дуже важкою. Пробігши її, він відразу зупинився, щоб перепочити, адже попереду були ще стрибки.

(Відразу зупинятися після швидкого бігу не можна; припиняється робота м’язів ніг, завдяки якій кров повертається по венах до серця. Це призводить до зменшення об’єму систоли і недостачі крові в головному мозку, внаслідок чого людина може знепритомніти. Запобігають цьому, продовжуючи повільно бігти або йти, або прийнявши горизонтальне положення з піднятими ногами, чи хоча б нахиливши тулуб і голову вниз або піднявши вгору руки).

4. До наступного змагання Микола у трусах і майці відпочивав 40 хв. Встиг заскочити ще й в їдальню, де з’їв для відновлення сил ситний обід з трьох страв.

(Ті самі помилки, що і в п. 2. Крім того, неправильне уявлення про режим харчування під час змагань. В цих умовах важлива не кількість їжі, а її калорійність, легка засвоюваність (шоколад, концентровані вітамінізовані соки та ін.).

5. Після цих змагань Микола зміцнів і поліпшив свої результати з бігу на 1000 м і стрибків.

(Досить поширена неправильна думка. Зміцнення організму і поліпшення результатів відбувається завдяки не одному або навіть кільком змаганням, а в результаті систематичних тренувань).

Завдання 3. На діаграмах (рис. 1) показано життєву ємкість легень: у дітей, підлітків та юнаків; у спортсменів і тих, хто не займається спортом.

Ємність у см3

Рис. 1. Життєва ємкість легень

А. Яке значення має спірометрія, тобто визначення життєвої ємкості легень?

Б. Які види спорту найбільше сприяють розвитку дихальної системи і чому?

Завдання 4.

А. Як можна пояснити, що після того як спортсмен пробіжить певну дистанцію, він переходить на ходу поступово?

Б. Яке значення для зміцнення серцево-судинної системи має регулярне фізичне тренування?

Завдання 5.

А. Часто учні старших класів, починаючи тренування з гирями, відразу вдаються до форсованих тренувань. Мотивація в них одна: якомога швидше «накачати» м’язи. Яка небезпека криється в таких заняттях?

Б. В давнину коли людина, стомлена довгою важкою дорогою, входила в людську оселю, не випадково її зустрічали словами: «Мир подорожньому. Затопіть йому скоріше лазню». У чому оздоровчий ефект лазні?

Страницы: 9 10 11 12 13 14 15Засоби діагностування готовності дітей до школи
Реформування освіти, необхідність її інформатизації спонукає дошкільну освіту, як першу ланку безперервної освіти, здійснювати пошук шляхів застосування комп’ютера, як засобу розвитку особистості дит ...

Індивідуальна виховна робота з підлітками «групи ризику», мета та методика її проведення
Вважається, що під найбільший ризик пристрасті до алкоголю та інших дурманних речовин потрапляють представники наступних типів акцентуації характеру (проте педагога цікавить поведінковий аспект, а не ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net