Методичні рекомендації для педагогічних працівників та батьків щодо формування відповідального ставлення до власного здоров’я у старших підлітків

Педагогіка: історія і сьогодення » Соціально-педагогічні умови формування відповідального ставлення до власного здоров’я у старших підлітків » Методичні рекомендації для педагогічних працівників та батьків щодо формування відповідального ставлення до власного здоров’я у старших підлітків

Сторінка 4

Зазначимо, що багатьох підлітків не влаштовує їхній фізичний стан, особливості їхньої тілобудови. Вони соромляться своїх вузьких плечей, запалих грудей, недостатньо розвиненої мускулатури. На щастя, недоліки фігури можна виправити з допомогою спеціальних вправ, були б бажання і наполегливість у здійсненні цієї мети. Потрібно навіювати підлітку впевненість у своїх силах, у можливості впливати на особливості своєї фігури у бажаному напрямку. Для цього існують спеціально розроблені комплекси так званої атлетичної гімнастики.

Такі заняття, між іншим допомагають сформуватися важливим якостям особистості: наполегливості у досягненні мети, упорству; позитивні результати цих занять сприятливі для психічного стану підлітка. Окрім того, такі заняття – важливий спосіб корисного використання надлишку енергії, яка може не знайти іншого достойного виходу.

Дуже важливо забезпечити дитині можливість вести активний спосіб життя, багато рухатися, займатися фізкультурою. В домашніх умовах для цієї мети служать дитячі тренажери, яких в нинішній час пропонується чимало. Багато хто з батьків-умільців створюють такі куточки здоров’я своїми руками і навіть в малогабаритних квартирах. Виявляється, завжди можна знайти місце, щоб змонтувати секцію шведської стінки, а перекладина у дверному отворі дозволяє міцно закріпити кільця і канат. Діти дуже охоче використовують такі домашні «стадіони».

Заняття спортом і навчання у школі – дві важливі сторони багатогранного процесу виховання юних громадян. За умови правильної постановки справи вони не тільки не заважають одне одному, але й здійснюють взаємний стимулюючий вплив. Чимало прикладів, коли школярі-спортсмени напружено тренуються, стають майстрами спорту, навіть чемпіонами, і в той же час відмінно навчаються у школі.

Систематичні заняття будь-яким видом спорту розвивають силу м’язів, витривалість, бистроту і спритність. Однак «вага» цих якостей в різних видах спорту, звичайно, різна. Ось чому для занять тим чи іншим видом спорту необхідна попередня консультація зі спортивним педагогом і лікарем. При цьому враховують стан здоров’я і характер фізичного розвитку школяра, а також можливий вплив на розвиток його організму тренувальних занять.

З 12-13 років, як правило, дозволяють починати підготовчі заняття майже з усіх видів спорту, які не тільки розвивають швидкість, спритність і координацію рухів, але й включають вправи на витривалість і силу (велоспорт, гребля, лижне двоєборство, біг на ковзанах на 100-500 м, метання списа, штовхання ядра, фехтування й ін.).

Тими видами спорту, які висувають підвищені вимоги до сили, бистроти і витривалості (біг на середні дистанції, біг на ковзанах від 500 до 3000 м, гонки на лижах, шосейні гонки на велосипеді і треку), можна починати займатися з 14-16 років. З особливою обережністю потрібно підходити до відбору підлітків у спортивні секції за спеціальностями, що вимагають значних силових емоційних навантажень (важка атлетика, боротьба, бокс). Починати підготовчі заняття у цих видах бажано не раніше 15-16 років, коли вже завершились основні процеси формування організму.

І ще одне зауваження: заняття спортом повинні проводитися під керівництвом і наглядом фахівця – викладача фізкультури чи тренера. Це, звичайно, не виключає для дітей спортивних ігор у дворі, сімейних туристських походів, активного відпочинку під час канікул й у вихідні дні. Мова йде про інше – про правильний розподіл навантажень, які мають іти на користь, а не на шкоду здоров’ю. На заняттях тренер уважно стежить за самопочуттям кожного із своїх вихованців, не допускає надмірної втомленості, переключає на інший вид занять.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9Вивчення прийменника
Як самостійна частина мови прийменник вивчається в 2 класі. Однак ще в букварний період навчання грамоти діти практично знайомляться з ціює частиною мови під час читання вміщених у букварі текстів і ...

Комплектація СМГ
Важливою деталлю при проведенні занять лікувальною фізкультурою в спеціальній медичній групі (СМГ) є її комплектування. Важається, що від правильності комплектування навчальних груп у великій мірі за ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net