Методичні рекомендації для педагогічних працівників та батьків щодо формування відповідального ставлення до власного здоров’я у старших підлітків

Педагогіка: історія і сьогодення » Соціально-педагогічні умови формування відповідального ставлення до власного здоров’я у старших підлітків » Методичні рекомендації для педагогічних працівників та батьків щодо формування відповідального ставлення до власного здоров’я у старших підлітків

Сторінка 6

Досить добре відомі загартовуючі процедури. Насамперед це: повітряні ванни; обтирання, сонячні ванни.

Як уже зазначалось, загартовування підвищує стійкість організму до інфекційних захворювань. Дорослим потрібно знати, що загартовуючі процедури потрібно обережніше проводити після перенесених захворювань, відновлюючи їх з меншою інтенсивністю і тривалістю.

Немає потреби доводити переваги режиму дня. Скажемо лише про те, що режим дня – це насправді режим доби; всі 24 години повинні бути сплановані певним чином, і план цей, як і будь-який план, має сенс лише в тому випадку, якщо його дотримуватись. При цьому життя за режимом не повинно нагадувати рух залізничних поїздів за розкладом. Відхилення від режиму дня – при дотриманні його в принципі – не тільки допускається, але й необхідне за певних умов (свята, хвороба тощо). Все це, звичайно, не відміняє режим, але змушує як дитину, так і дорослих ставитися до його встановлення свідомо, творчо і відповідально.

Щоб правильно побудувати режим дня підлітка потрібно виходити з таких міркувань:

- тривалість шкільних і позашкільних занять повинна враховувати вікові можливості;

- має забезпечуватись належний відпочинок (з максимальним перебуванням на свіжому повітрі);

- необхідний час повинен бути відведений на сон.

Було б несправедливо вину за перевантаження покладати виключно на батьків, неспроможних налаштувати правильний режим праці і відпочинку. Певну і досить значну частку відповідальності повинна взяти на себе школа.

Розклад уроків складається так, щоб предмети, які потребують значних зусиль, чередувались з тими, що засвоюються легше, із заняттями фізичною культурою. В самі уроки мають наполегливо впроваджуватись активні методи викладання, що помітно менше втомлюють дітей.

Перерви достатньої тривалості (10-15 хвилин, одна велика – 20-30 хвилин) діти проводять у русі, по можливості на свіжому повітрі.

Чітко нормується час, який відводиться на суспільно корисну працю, на громадську роботу.

Батьки краще, ніж хто б не було, можуть бачити, скільки часу витрачає їхній син чи дочка на приготування домашніх завдань. Якщо цей час перевищує належний (понад 2-2,5 години), потрібно втрутитися і з’ясувати, у чому справа. Підліток працює нераціонально? Немає умов для занять? Відчуває особливі труднощі у підготовці завдань з тих чи інших предметів? А можливо, надто багато домашніх завдань? У будь-якому випадку необхідно поспілкуватися з педагогами, виробити узгоджену лінію поведінки.

Сідати за уроки недоцільно, не відпочивши після школи. Краще за все починати заняття, пообідавши і побувши на свіжому повітрі 1,5-2 години. Ті, хто вчиться у другу зміну, готують уроки вранці, поснідавши і погулявши на свіжому повітрі хоча б півгодини.

Час початку занять має біти чітко фіксованим. Звичку починати готувати уроки в один і той же час потрібно формувати у дітей ще тоді, коли вони навчаються у початкових класах. Повітря в кімнаті, де займається підліток, має бути свіжим. Для цього кімната періодично провітрюється.

Потрібно потурбуватися про зручне робоче місце. Краще, якщо у підлітка є свій письмовий стіл. Світло від настільної лампи повинно падати зліва.

У бюджеті часу потрібно передбачити близько 1,5 години на заняття, що відповідають схильностям дитини. Треба слідкувати за тим, щоб заняття чимось одним не забирало увесь вільний час. Як правило, на жаль, таким «пожирачем часу» стає комп’ютер.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11Методи та прийоми роботи на уроках ліплення та декоративно-прикладного мистецтва
Декоративний малюнок як складова частина декоративно-прикладного мистецтва призначений, разом з іншими виразними засобами цього виду образотворчого мистецтва, задовольняти естетичні потреби людей. До ...

Зв'язки Києво-Могилянської академії з іншими країнами
Зарубіжні зв'язки Києво-Могилянської академії носили різнобічний характер. Зв'язки з Києво-Могилянської академії з європейськими науковими та освітніми центрами розширились в часи раннього Просвітниц ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net