Форми організації занять у художньому гуртку: факультатив, предметний гурток, консультація, екскурсія

Педагогіка: історія і сьогодення » Методичні аспекти вивчення зі школярами технології виготовлення панно із соломки » Форми організації занять у художньому гуртку: факультатив, предметний гурток, консультація, екскурсія

Сторінка 3

Техніку аплікації соломкою використовують на заняттях гуртка образотворчого мистецтва та уроках художньої праці. Саме заняття з аплікації соломкою є один з найцікавіших видів декоративно-ужиткового мистецтва, які глибоко хвилюють і створюють позитивні емоції.

Отже, хочеться вірити, що саме повернення до традицій, відчуття гармонійної єдності зі світом і включення в творчий процес його постійного оновлення, кожна людина може вирішити проблеми свого особистого гармонійного існування, а людство – глобальні проблеми майбутнього виживання на землі. Адже творчість починається з відкриття в собі нових можливостей.

панно соломка факультатив апліка

Колоски. Техніка аплікації соломкою

Різновид рослин, стебла яких використовують для аплікації соломкою

Технологія заготовлення колосків

Знаряддя для роботи із соломкою

Технологія підготовки матеріалів

Технологія підготовки матеріалів

Технологія підготовки матеріалів

Петриківські мотиви у соломці

Розгорнутий конспект-урок з образотворчого мистецтва на тему: «Виготовлення витинанки «Дерево життя».

Мета: продовжувати закріплювати знання учнів з техніки витинанка; ознайомити з процесом узагальнення форми; удосконалювати вміння користуватися матеріалами та обладнаннями; формувати вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати твори мистецтва; розвивати творчі здібності, образне та просторове мислення, увагу, творчу уяву, спостережливість; виховувати почуття прекрасного, акуратність, любов до мистецтва, до творчих надбань людства.

Обладнання: репродукції картин М. Павлова «Півники друзі», П. Глущенко «Квіти у червоному вазоні…», матеріали для демонстрації послідовності й техніки виконання роботи.

Матеріали та інструменти: білий та кольоровий папір, простий олівець, ножиці, акварель, пензлі, клей ПВА, пензель для клею, ємність для води, серветки.

Тип уроку: комбінований.

Методи і засоби роботи: бесіда, розповідь, пояснення, практична робота.

Хід уроку.

Організація класу.

Актуалізація опорних знань.

Бесіда.

Який вид образотворчого мистецтва називають декоративно-ужитковим?

Де використовують твори декоративно-ужиткового мистецтва?

Які види декоративно-ужиткового мистецтва ви знаєте?

(Учитель пропонує учням із декількох репродукцій різних видів образотворчого мистецтва визначити твори декоративно-ужиткового мистецтва, назвати, в якій техніці їх виконано).

Оголошення теми і завдань уроку.

Вивчення нового матеріалу.

Слово вчителя.

Народне декоративно-прикладне мистецтво одне із самих древніх, це не тільки плід уміння, ремесла його творців, але й невід'ємна частина їхнього життя, повсякденного побуту. Народне мистецтво склалось в селі. Створюючи предмети побуту, селянин був і виконавцем, і споживачем цього мистецтва, тому він знав особливості того матеріалу, з яким працював: це такі як дерево, солома та ін

З стебла хлібного колоса виготовляли плетені кошики, скриньки, посуд, іграшки, прикрашали вироби, створювали аплікації. (Вчитель демонструє зразки на яких зображені вироби із соломки).

Аплікацію з соломки створювали шляхом наклеювання елементів із соломки на тканину, папір, дерево. Поряд з аплікацією з соломки створювали витинанку – дивовижну річ, яка робиться зі звичайного паперу. У давнину в Україні вирізані картинки вішали на стіни й вікна, а паперовими серветками прикрашали полиці для посуду та буфети.

У витинанці закладено надзвичайну силу декору та образу, вона поєднує силуети, ритмічну виразність візерунка, узгодженість між матеріалом, формою і технікою виготовлення. Елементами витинанки можуть бути квіти, зірочки, хрестики, козаки, тварини, що симетрично повторюються.

Страницы: 1 2 3 4 5



Роль проблемно-пошукового методу в організації дослідницької діяльності учнів
Розвинути інтерес до читання можна лише за однієї умови – кожен урок зарубіжної літератури має бути цікавим. Потрібно, щоб учні думали і шукали. Одним з шляхів розв’язання цієї проблеми є проблемно-п ...

Гендерна педагогіка в контексті сучасних педагогічних напрямків
Гендерна педагогіка є новим напрямком у соціальних науках, зокрема, у філософії освіти. Філософія освіти протягом останнього століття зазнала інтелектуальних впливів з боку аналітичної філософії, мар ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net