Характеристика ігор та їх роль на заняттях біології при використані наукових колекцій

Педагогіка: історія і сьогодення » Використання методів інтерактивного навчання біології в навчальному процесі » Характеристика ігор та їх роль на заняттях біології при використані наукових колекцій

Сторінка 2

спосіб організації навчання або правила організації гри;

характер навчально-пізнавальної діяльності, що визначає клас гри.

На уроках узагальнення знань та вмінь учнів, можна успішно застосовувати ігри. Використовуючи ігрову форму роботи, можна перевірити знання всього класу щодо засвоєння термінів, розуміння зв'язків і біологічних закономірностей, уміння використовувати знання на практиці.

Біологічні ігри вирізняються значною різноманітністю і розрізняються між собою низкою ознак. Виходячи зі змісту питань, турнірів і конкурсів, ігри можна поділити за визначеними освітніми цілями:

ігри, під час яких вивчається новий матеріал, формуються навички й уміння;

ігри для підвищення загального інтелектуального рівня, розвитку кругозору;

ігри узагальнювального повторення і контролю знань і вмінь.

Ігри дуже різноманітні також за формою проведення. Це можуть бути КВК, вікторини, рольові ігри, турніри, брейн-ринги, ігри-аукціони, ігри на природі під час екскурсій, ігрові прес-конференції, змагання на кількість, якість або швидкість, розгадування кросвордів або чайнвордів, ігри-дослідження. Підбираючи форму проведення біологічної гри, необхідно враховувати вікову категорію учнів, кількість гравців і тривалість тої чи іншої гри в часі. Ще одне переконання, сформоване практикою: гра не повинна бути надмірно розтягнутою за часом, її процес має бути динамічним, а запитання, завдання і турніри — максимально зрозумілими для учасників і глядачів, тобто не повинні бути надто складними.

Про ефективність використання пізнавальних ігор у процесі навчання біології можуть судити насамперед обидві сторони, що беруть участь у цьому процесі: учні й учитель. Якщо після гри на запитання: «Чи було вам цікаво?» діти відповідають позитивно або просять продовжити гру після дзвінка на перерву, то це свідчить про те, що використання ігрових елементів або ігор у викладанні біології дає певний позитивний ефект.

Використання ігор на уроках або поза ними містить низку позитивних моментів і для педагога. По-перше,розробляючи завдання і запитання, учитель мимоволі довідується про щось нове, поповнює багажсвоїх знань, тобто підвищує свій професійний рівень; по-друге, ігри проводити легше, ніж урок в «офіційній» формі, тобто ступінь напруженості вчителя під час гри знижується, а це корисно, отже, ігри полегшують учительську працю; по-третє, ігри підвищують ступінь довіри в стосунках педагога і дітей, зближують їх.

Найкоротший шлях до успішного навчання лежить через пізнавальну та самостійну активність учнів. Пізнавальний пошук, інтерес, а в результаті й творча активність школярів – це активність форм, які створюються змістом навчального матеріалу, методами, прийомами, засобами навчання. Одним із способів активізації пізнавальної діяльності учнів, розширення та поглиблення знань є використання в навчально-виховному процесі рольових ігор. Гра – найпривабливіша та найприродніша діяльність дитини. Цінність гри полягає в тому, що в ігровій формі освітня, розвиваюча, виховна функція діють у тісному зв’язку. Учні чекають чогось цікавого, можливо незвичайного. Гру можна використовувати на будь-якому етапі уроку.

Страницы: 1 2 3 4 5 6Задачі на знаходження невідомого від'ємника
Підготовча робота та методика пояснення вибору дій у задачах на знаходження невідомого від'ємника схожа на методику роботи над задачами на знаходження невідомого доданка та на знаходження невідомого ...

Проблема морального виховання у психолого-педагогічній літературі
Мислителі різних віків трактували поняття моральності по-різному. Ще в давній Греції в своїх працях Арістотель про моральну людину писав:, Морально прекрасною називають людину досконалої гідності… Ад ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net