Екологічне виховання учнів на уроках біології

Сторінка 4

4. Основними шляхами покращення теоретичної і методичної підготовки до організації і проведення ігор на уроках є: прогнозування очікуваних результатів і раціональне моделювання їх системи; забезпечення продуктивного спілкування, взаємодії з учнями під час ігри, створення для них оптимального режиму роботи; виконання кожним учнем (або групою учнів) основних завдань і практичних робіт (різного характеру), які необхідні для засвоєння програмного матеріалу; формування інтересу, активізація уваги, мислення і прагнень до виконання об'ємності навчальних завдань на основі логічної чіткості, інформаційної новизни, матеріалу і доступності для даного складу учнів; зв'язок екскурсійного матеріалу з раніше засвоєними знаннями і його доцільність, важливість і необхідність; залучення учнів до самостійного пошуку і "відкриття" нових знань, розв'язання завдань проблемного характеру; постійна та систематична перевірка і оцінка роботи учнів, надання педагогічно доцільної допомоги.

Усе викладене у цій магістерській роботі свідчить про велику відповідальність і різноманітну роботу вчителя біології. Він багато повинен знати і уміти: яскраво, зрозуміло і науково викласти учням знання, уміло використовувати в роботі різні форми, методи і прийоми викладання; систематично, планомірно розвивати знання, уміння і мислення учнів; пов’язувати навчання з вихованням правильного наукового світогляду, ставлення до природи і людей, переконань; уміти організовувати роботу колективу учнів у всіх формах викладання біології, захоплюючи і зацікавлюючи їх живою природою і біологічною наукою; уміти планувати цілі форми викладання, проектувати і створювати кабінет, куточок живої природи, шкільну ділянку; конструювати своїми руками наочні посібники та приклади для дослідів, демонстрування. Нарешті, з дослідницьким інтересом ставитись до свого викладання: спостерігаючи, аналізуючи свій досвід (досягнення і помилки) у різних класах рік у рік, вдосконалюючи тим самим процес викладання.

Використання казок, легенд та фантастичних оповідань

Лист барона Мюнхгаузена. (Зоологія.8 клас. Тема «Черви»)

Бував я, діти, у багатьох чудернацьких країнах, багато дивовижного там зустрічав. Одного разу потрапив я на острів. Щойно зійшов з поїзда, як поглянув на землю — а там . Безліч чудернацьких істот — усі довгі, наче змії, тільки синього кольору. Пересуваються стрибками, маленькі чорні очиці поблискують, вусиками ворушать, диво та й годі. Зупинив я місцевого аборигена та й запитую: «Що ж воно таке?» А той відповідає: «Та це ж аскариди — один з видів трикутних червів. А взагалі в нас їх безліч, ходімо покажу». Мені так цікаво стало, що я пішов слідом. Підходимо до дерева, дивлюся, а з листочка вилазить малесенький черв'ячок, білий, майже прозорий: Побачив нас, проштрикнув листочок і знову заліз у нього. Мій гід пояснює: «Це гострик, так називається, бо дуже гострий і проколює листочки». Далі ми пішли до берега. Як поглянув я у воду, а там теж малесенькі черв'ячки, тільки якісь сіруваті й так швидко-швидко плавають. «Це двіхінели, — пояснив абориген,— так називаються, бо завжди плавають по двоє. Та найстрашніші — фетонематоди. Вони можуть залазити в рота людині, поки вона спить, і жити в неї в шлунку харчуючись її їжею. А у людини після цього починається ожиріння». Як наслухався я таких жахів, скочив у найперший автобус і гайда з того острова. І вам туди мандрувати не раджу. А називається острів чи то Є-тода чи то Нема-тода. Уже й не пам'ятаю.

Страницы: 1 2 3 4 5 6Задачі на знаходження невідомого доданка
Однією з основних рис сучасної концепції освіти є її гуманізація. Гуманістичні цінності шкільної освіти зумовили зміну авторитарно-дисциплінарної моделі навчання на особистісно-орієнтовану, яка перед ...

Форми та засоби екологічного виховання
Зрозуміло, що екологічне виховання сьогодні не повинно обмежуватися виключно розширенням поінформованості школярів. Реальним постає той факт, що шкільні заняття повинні базуватися на реалізації психо ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net