Екологічне виховання учнів на уроках біології

Сторінка 4

4. Основними шляхами покращення теоретичної і методичної підготовки до організації і проведення ігор на уроках є: прогнозування очікуваних результатів і раціональне моделювання їх системи; забезпечення продуктивного спілкування, взаємодії з учнями під час ігри, створення для них оптимального режиму роботи; виконання кожним учнем (або групою учнів) основних завдань і практичних робіт (різного характеру), які необхідні для засвоєння програмного матеріалу; формування інтересу, активізація уваги, мислення і прагнень до виконання об'ємності навчальних завдань на основі логічної чіткості, інформаційної новизни, матеріалу і доступності для даного складу учнів; зв'язок екскурсійного матеріалу з раніше засвоєними знаннями і його доцільність, важливість і необхідність; залучення учнів до самостійного пошуку і "відкриття" нових знань, розв'язання завдань проблемного характеру; постійна та систематична перевірка і оцінка роботи учнів, надання педагогічно доцільної допомоги.

Усе викладене у цій магістерській роботі свідчить про велику відповідальність і різноманітну роботу вчителя біології. Він багато повинен знати і уміти: яскраво, зрозуміло і науково викласти учням знання, уміло використовувати в роботі різні форми, методи і прийоми викладання; систематично, планомірно розвивати знання, уміння і мислення учнів; пов’язувати навчання з вихованням правильного наукового світогляду, ставлення до природи і людей, переконань; уміти організовувати роботу колективу учнів у всіх формах викладання біології, захоплюючи і зацікавлюючи їх живою природою і біологічною наукою; уміти планувати цілі форми викладання, проектувати і створювати кабінет, куточок живої природи, шкільну ділянку; конструювати своїми руками наочні посібники та приклади для дослідів, демонстрування. Нарешті, з дослідницьким інтересом ставитись до свого викладання: спостерігаючи, аналізуючи свій досвід (досягнення і помилки) у різних класах рік у рік, вдосконалюючи тим самим процес викладання.

Використання казок, легенд та фантастичних оповідань

Лист барона Мюнхгаузена. (Зоологія.8 клас. Тема «Черви»)

Бував я, діти, у багатьох чудернацьких країнах, багато дивовижного там зустрічав. Одного разу потрапив я на острів. Щойно зійшов з поїзда, як поглянув на землю — а там . Безліч чудернацьких істот — усі довгі, наче змії, тільки синього кольору. Пересуваються стрибками, маленькі чорні очиці поблискують, вусиками ворушать, диво та й годі. Зупинив я місцевого аборигена та й запитую: «Що ж воно таке?» А той відповідає: «Та це ж аскариди — один з видів трикутних червів. А взагалі в нас їх безліч, ходімо покажу». Мені так цікаво стало, що я пішов слідом. Підходимо до дерева, дивлюся, а з листочка вилазить малесенький черв'ячок, білий, майже прозорий: Побачив нас, проштрикнув листочок і знову заліз у нього. Мій гід пояснює: «Це гострик, так називається, бо дуже гострий і проколює листочки». Далі ми пішли до берега. Як поглянув я у воду, а там теж малесенькі черв'ячки, тільки якісь сіруваті й так швидко-швидко плавають. «Це двіхінели, — пояснив абориген,— так називаються, бо завжди плавають по двоє. Та найстрашніші — фетонематоди. Вони можуть залазити в рота людині, поки вона спить, і жити в неї в шлунку харчуючись її їжею. А у людини після цього починається ожиріння». Як наслухався я таких жахів, скочив у найперший автобус і гайда з того острова. І вам туди мандрувати не раджу. А називається острів чи то Є-тода чи то Нема-тода. Уже й не пам'ятаю.

Страницы: 1 2 3 4 5 6Граматичний аспект формування мовленнєвих умінь
У період реформування початкової школи і оновлення змісту освіти відповідно до Закону України “Про загальну середню освіту” відбувається переорієнтація процесу навчання української мови на розвиток м ...

Сучасні методики застосування української обрядовості
З метою визначення основних сучасних тенденцій та методик використання народних обрядів у вихованні дошкільників, проаналізовано педагогічний досвід роботи вихователів дитячого садка «Веселка» м. Кра ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net