Експериментальна програма щодо моделі розвитку педагогічної інтуїції у майбутніх педагогів

Педагогіка: історія і сьогодення » Соціально-педагогічна робота щодо розвитку педагогічної інтуїції у майбутніх педагогів » Експериментальна програма щодо моделі розвитку педагогічної інтуїції у майбутніх педагогів

Сторінка 2

Вимоги до тренінгу

1. Щирість.

2. Висловлювання від свого імені (я-висловлювання).

3. Обговорення того, що відбувається безпосередньо в групі в даний момент (правило "тут і зараз").

4. Повага мовця.

5. Толерантність.

В ході організаційної зустрічі члени групи повідомляють про себе ті відомості, якими вважають за потрібне поділитися, а також те ім'я, яким би хотіли назватися. Мета ведучого: встановити в групі доброзичливу атмосферу і постаратися зняти внутрішнє напруження учасників.

Вправа №1: "Рукостискання"

Мета: налаштувати групу на позитивний лад.

Хід вправи: Учасникам пропонується походити по колу і привітатися, як можна з великою кількістю учасників тренінгу і побажати того, що необхідно даному учаснику в цей момент.

Рефлексивна вправа: "Мої сильні сторони"

Ціль: "Кожен з вас повинен розповісти іншим учасникам про свої сильні сторони - про те, що він любить, цінує, приймає в себе, що дає йому почуття внутрішньої свободи і впевненості".

Істотно відзначити також ті якості, які вам імпонують, але вони вам не властиві і ви хочете виробити їх у себе.

Вкрай важливо, щоб ви "ви не брали в лапки" свої слова, внутрішньо відмовляючись від них, не благали своїх достоїнств, щоб ви говорили прямо, впевнено, без всяких "але .", "якщо .", "може бути ." і т. д.

Вам дається на це 3 хвилини. Навіть якщо ви закінчите свою промову раніше, що залишився, все одно належить вам. Слухачі можуть тільки уточнювати деталі або просити роз'яснення, але не мають права висловлюватися.

Може бути значна частина вашого часу пройде в мовчанні. Ви не зобов'язані пояснювати, чому вважаєте ті чи інші свої якості сильної сторони. Досить того, що ви самі в цьому впевнені.

Ведучий дає учасникам 3-5 хвилин на підготовку і потім пропонує першому почати.

По закінченню 3 хвилин ведучий дає сигнал, що означає, що час першого минув. Далі вступає в роботу другий учасник, у розпорядженні якого також 3 хвилини, і так до тих пір, поки не висловляться всі члени групи.

Коментарій: Ця вправа спрямована не тільки на визначення власних сильних сторін кожним учасником, а й на формування звички думати про себе позитивно. Тому при його виконанні необхідно стежити за тим, щоб учасники уникали будь-яких, навіть незначних висловлювань про свої недоліки, помилки, слабкості. Будь-яка спроба самокритики і самоосуду перетинається.

Робота може бути організована в режимі великого кола, а при великій кількості учасників - в мікрогрупах по 7-8 чоловік.

Вправа №2: "Моя улюблена якість"

Мета: діагностика стану групи на момент початку тренінгу.

Хід вправи: Студентам пропонується розділитися на пари і сісти один навпроти одного. Ведучий зачитує по черзі три позитивних якості. У парі необхідно обговорити яка якість з перерахованих більшого всього підходить кожному з пари і чому. У колі обговорюється, в яких парах якості збіглися.

- мудрість, надійність, наполегливість;

- активність, безкорисливість, ввічливість;

- сила волі, скромність, сміливість;

- самозабуття, тактовність, терплячість;

- незворушність, чарівність, товариськість;

- імпровізація, інтуїція, рішучість.

Вправа №3 : "Хочу-можу-треба"

Мета вправи: активізація і зміцнення довіри майбутнього педагога до самого себе, до власних бажань і потреб, розвиток його індивідуальності, розширення самосвідомості, пошук ефективного індивідуального стилю педагогічної діяльності.

Група студентів розсідається в півколо, перед яким ставляться два стільці.

За бажанням двоє студентів виходять в центр і сідають перед групою. Один студент - слухач, інший - виступаючий. Останній закінчує три пропозиції, в яких перша частина задається ведучим. Наприклад: "Я повинен відчувати себе впевнено", "Я можу відчувати себе впевнено", "Я хочу відчувати себе впевнено".

Страницы: 1 2 3 4 5 6Сучасний стан української культури
На сьогоднішній день українська література переживає чи не найбільший занепад серед усіх культурних галузей. На те є об'єктивні підстави. По-перше, література потребує певних інвестувань, але ці інве ...

Розвиток здатності майбутніх учителів початкових класів до естетико-виховного впливу на аксіосферу учнів
У нашій дослідно-експериментальній роботі була здійснена спроба коригування ієрархії особистих цінностей студентів, заміщення суто матеріального “споживання” об’єктів і явищ навколишньої дійсності та ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net