Експериментальна програма щодо моделі розвитку педагогічної інтуїції у майбутніх педагогів

Педагогіка: історія і сьогодення » Соціально-педагогічна робота щодо розвитку педагогічної інтуїції у майбутніх педагогів » Експериментальна програма щодо моделі розвитку педагогічної інтуїції у майбутніх педагогів

Сторінка 4

Кімната заняття "перетворюється" в клас. Кожен учасник сідає за свою парту або стіл. Розігрується сцена "Урок". Кожен "учень" грає свою роль. Член групи в ролі вчителя зобов'язаний протягом 5-10 хвилин створити гарну дисципліну в класі.

Після закінчення бажано розглянути наступні питання: які засоби впливу були застосовані в грі учителем для встановлення класної дисципліни, які прийоми вчителі зазвичай застосовують в своїй роботі в подібних випадках, як необхідно діяти в таких ситуаціях, щоб був хороший результат.

Після групового обговорення програється ситуація "Як заспокоїти клас за 5 хвилин", у якій вчитель прагне використовувати ті прийоми і засоби, які були висловлені в групі і здалися йому найбільш ефективними і корисними.

Таким чином, в цій вправі студент отримує оцінку групи, а також поради та рекомендації як від ведучого, так і від учасників про застосування більш ефективних засобів контролю та управління класом.

Крім того, учасники, що грають ролі школярів, в модельній ситуації мають можливість відчути на самих себе корисність та ефективність застосованих учителем прийомів. Вони можуть зробити для себе висновки про те, які з способів організації дисципліни в класі дійсно розвивають увагу хлопців і стимулюють у них навчальну мотивацію, а які, навпаки, пригнічують пізнавальну активність дітей. Учасники, які відіграють ролі школярів, діляться своїми враженнями, і студент "тут і тепер" отримує від них зворотний зв'язок з оцінки власних дій. Така ситуація певною мірою для майбутнього педагога унікальна: вона безпечна - допущені помилки можна виправити, переграти. У той же час він має повну картину переживань своїх "учнів" - те, що ніколи не може статися в реальній діяльності.

Висновок першого етапу педагогічного тренінгу: кожен із учасників тренінгового заняття повинен розповісти про своє враження щодо пройденої частини.

- обговорення емоційного клімату аудиторії;

- насиченості тренінгового заняття

- які вправи більше сподобалися і чому?

- чи є даний блок тренінгового заняття актуальним для роботи із майбутніми педагогами ;

- чи дійсно подібні вправи допомагають майбутньому педагогу побачити важливість прояву педагогічної інтуїції у своїй професійній діяльності, і чому?

Друга частина педагогічного тренінгу: "Розвиток педагогічної інтуїції"

Спробуємо задіяти індивідуальні методи розвитку педагогічної інтуїції.

По-перше нам необхідно встановити власні відчуття інтуїтивного стилю. До цього моменту ви, мабуть, знали, через які органи почуттів ви отримуєте більшість інтуїтивних даних. Чи використовуєте ви переважно візуальні або звукові образи? "Відчуваєте" ви свою інформацію або отримуєте її, уявляючи собі зміни в навколишньому вас середовищі?

Першим кроком на шляху формування моделі інтуїтивного сприйняття буде крок, зробивши який, ви повинні будете навчитися слухати себе. У моменти, коли ви будете подумки ставити своєї інтуїції питання, вам слід зосередитися на своїх відповідях. Ви повинні відчути усіма своїми органами, усіма почуттями, запам'ятати свої відчуття, враження, образи і символи, які прийдуть до вас в цей момент. Інтуїція це явище індивідуальне і образи-відповіді також будуть індивідуальними.

Вправа №1. Дайте відповідь для себе на наступні питання:

- Які символи або образи, що виникають перед до мною, завжди означають одне й те саме?

- Який з органів почуттів для мене кращий?

- Який "стиль перешкод" для мене є найбільш поширеним?

- Як я усуваю перешкоди?

- Якому органу почуттів я довіряю найменше?

- Чи змінюється мій кращий стиль зі зміною часу: минулого, теперішнього або майбутнього?

Це не є інтерпретацією інтуїтивних даних, тому ви можете записати свої відповіді безпосередньо в блокнот по інтуїції.

Страницы: 1 2 3 4 5 6Перший клас для шестирічних дітей початкового ступеню школи
У “Основних напрямках реформи загальноосвітньої та професійної школи" щодо початкового ступеню навчання висуваються якісно нові вимоги: закласти основи всебічного розвитку дітей, забезпечити фор ...

Постановка оперативних цілей по темі «Аналіз використання основних фондів та виробничих потужностей» дисципліни «Техніко-економічний аналіз»
Характеристика навчальної групи визначається за такими показниками: – середній бал по опорних дисциплінах: «3» → 0%, «4» → 80%, «5» → 20%; – поведінкова характеристика групи: дисцип ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net