Експериментальна програма щодо моделі розвитку педагогічної інтуїції у майбутніх педагогів

Педагогіка: історія і сьогодення » Соціально-педагогічна робота щодо розвитку педагогічної інтуїції у майбутніх педагогів » Експериментальна програма щодо моделі розвитку педагогічної інтуїції у майбутніх педагогів

Сторінка 5

Другим кроком на шляху пізнання моделі власної інтуїції для вас буде вміння запам'ятовувати всі ваші перші враження, якими б вони не були дивними. Яка б дивна ця інформація не була, вона дуже, навіть, мабуть, найважливіша. В момент, коли ви поставите питання, ваша інтуїція почне працювати на повну котушку і всі ваші думки, образи, почуття і відчуття будуть відповіддю на питання.

Вправа № 2: "Попутник".

У метро або автобусі мимоволі подивіться на свого сусіда. Непомітно окиньте поглядом його обличчя, одяг, позу. Подумайте, ким працює ця людина, який у нього характер, як він живе. Спробуйте визначити його вік, відчути його настрій. Звичайно, не слід нав'язливо дивитися на людину, що їде поруч з Вами в транспорті. Відпрацьовуйте у себе здатність по одному погляду визначити індивідуально-психологічні особливості людей. Через якийсь час Ви виявите, що для того, щоб зрозуміти іншу людину, необов'язково довго дивитися на нього або тривалий час розмовляти з ним. Перше інтуїтивне відчуття може бути самим вірним. Важливо лише навчитися довіряти цьому початковому відчуттю і не спотворювати його подальшими інтелектуальними інтерпретаціями.

Кожен з наступних питань стимулює інтуїцію. Вони можуть бути пристосовані для використання в особистих або професійних цілях:

1)Які якості в цій людині мене захоплюють?

2) Які якості цієї людини захоплюють більшість людей?

3)Чому могла би навчити мене ця людина?

4)Які слова потрібно почути цій людині, щоб його життя стало більш щасливим?

5)Які проблеми недавно відбувалися в цієї людини?

6)Які гарні зміни чекають цю людину в наступному році?

7)Якщо б ця людина була твариною, ким би вона була і чому?

Наступним кроком для формування моделі педагогічної інтуїції будуть запропоновані вправи на розвиток педагогічної уяви, навичок педагогічної імпровізації як основи формування власного стилю педагогічної інтуїції.

Вправа № 3:

а) Розвиток педагогічної уяви, критичне ставлення до свого досвіду і навичок прогнозування умов майбутньої діяльності. Вправи спираються на результати, досягнуті в завданнях першого циклу.

Що ви будете робити, якщо учень спізнився на урок, відволікається під час пояснення нового матеріалу, заважає іншим і т.п.?

На початку уроку виявилося, що всі учні не зрозуміли домашнє завдання. Що ви будете робити?

При поясненні нового матеріалу виявилося, що учені слабо орієнтуються в старому матеріалі. Як ви себе поведете?

Учні погано слухають пояснення нового матеріалу - визначте можливі причини і запропонуйте план дії.

б) Виконання інсценованих завдань по спілкуванню з введенням елементів педагогічної діяльності в умовах, наближених до дійсності. У цій групі вправи в основному створюються самими учасниками і виконуються, а потім обговорюються. При аналізі необхідно концентрувати увагу на стадіях рішення педагогічних завдання, на плануванні можливих дій і спілкування, на прогнозуванні способів рішень ситуацій. Особливу увагу приділяється педагогічному аналізу здійсненого і планованого спілкування (залежно від характеру завдання). Це необхідно для того, щоб при виконанні будь-яких завдань, учасники відчули необхідність планування і прогнозування педагогічної діяльності, створення своєрідної моделі майбутнього педагогічного впливу.

Ці вправи не тільки розвивають навички педагогічної імпровізації в спілкуванні, а й активно формують педагогічне мислення, на основі якого педагогічна імпровізація може оформлятися та поєднуватися із педагогічною інтуїцією. інтуїція педагогічний студент науковий пізнання

Крок, який є наступним в формування моделі педагогічної інтуїції демонструється в формі подібної вправи, яка направлена на питання, котре в підсвідомості вже формулює відповідь.

Вправа № 4: Напишіть на аркуші паперу своєю "домінуючою" рукою, тобто, рукою, якою ви завжди пишете, будь-яке питання. Відразу ж іншою рукою запишіть відповідь. Безсумнівно, це дасться вам з працею і вам може здатися, що ви знову потрапили в початкову школу на урок письма. Проте надійність такого методу вразить вас. Справа в тому, що розум переключається на управління незвичною дією і повністю концентрується на цьому. В результаті вивільняється канал для істинного повідомлення.

Страницы: 1 2 3 4 5 6Система моніторингових досліджень навчальних досягнень учнів на уроках фізики
Моніторинг якості освіти є прогресивним чинником загальноосвітньої системи, який дає змогу визначити потенційні можливості дітей, прогнозувати потреби особистості. Моніторинг слід розглядати як систе ...

"Майстер і Маргарита": роман і фільм на уроках літератури
Очевидно, що під час уроків вивчення роману М.Булгакова "Майстер і Маргарита", всю екранізацію В.Бортко подивитися неможливо. Проте фільм, як і роман, викликає в учнів зацікавлення та велик ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net