Експериментальна програма щодо моделі розвитку педагогічної інтуїції у майбутніх педагогів

Педагогіка: історія і сьогодення » Соціально-педагогічна робота щодо розвитку педагогічної інтуїції у майбутніх педагогів » Експериментальна програма щодо моделі розвитку педагогічної інтуїції у майбутніх педагогів

Сторінка 6

Таким же чином ви можете інтуїтивно закінчувати пропозиції. Почніть писати пропозицію "домінуючою" рукою, а закінчити її "не домінуючою". наприклад:

- Мені поки не щастить в професійній діяльності, оскільки .

- Моє професійна діяльність залишає бажати кращого, тому що .

- Моє партнерство з іншими педагогами дисгармонійно, тому що .

Наступним кроком до формування моделі інтуїції в педагогічній діяльності є вправи направлені на здатність людини "вчасно зупинитися", тобто, вбачати в своїх діях та діях інших, вірного ходу розвитку ситуації, пошуку правильності.

Вправа №5: "Установка інтуїтивного світлофора"

Намалюйте яскравими фарбами велике зображення світлофора і повісьте на видному місці. Можна просто уявити собі, що ви зібрали справжній світлофор. Сядьте навпроти свого "світлофора", дихайте спокійно і глибоко.

"Встановлення" інтуїтивного пристрою проводиться для отримання однозначної відповіді на запитання:

Зелений: перешкод немає (робити);

Жовтий: увага, увага (ще раз обдумати);

Червоний: стоп - небезпека (не робити).

Закрийте очі. Уявіть перед собою темний не включений світлофор. Потім уявіть собі, що в нижньому віконечку запалився зелений колір. Зосередьтеся на ньому. Усвідомте, що зелений колір означає для Вас, що "все гаразд", що він асоціюється лише з позитивними емоціями - "Все можливо", "Я на правильному шляху".

Зелений відповідає міцніючого почуттю благополуччя і впевненості. Навчіться відчувати це почуття.

Тепер переходите до жовтого. Зосередьте на ньому всю свою увагу. У вас повинно посилитися відчуття настороженості. Запам'ятайте його. Не поспішайте. Сприймайте тільки жовтий колір і пов'язані з ним асоціації. Жовтий може з'явитися і в поєднанні з червоним, тоді це означає: "Увага, небезпечно". Комбінація жовтого із зеленим попереджає: "Загалом, все в порядку, проте обережність не завадить".

А тепер переходите до червоного. Зосередьте на ньому всю увагу. Дізнаєтеся ви стоп-сигнал, попередження, заборона? Чим довше ви будете дивитися на червоний, тим точніше відчуєте непридатність, марність, шкоду для вас якихось дій. Ймовірно, ви навіть почуєте "ні", ясно вимовлене внутрішнім голосом.

На перших порах кожному кольору слід приділяти не менше п'яти хвилин. Поступово прискорюйте темп вправи, підключайте уявлення про відтінках, про різноманітність перспектив.

Коли Ви навчитеся добре утримувати образ світлофора в своїй підсвідомості, почніть задавати інтуїції які-небудь питання.

Використовуйте методику "інтуїтивного світлофора" при оцінці педагогічних проектів, колег, необхідності здійснення чого-небудь.

Таким чином, розробивши не стільки модель успішної педагогічної інтуїції, скільки модель її функціонування, педагог зможе її активно використовувати в процесі своєї діяльності.

Крім того, він вважатиме більш важливим особисто слідкувати за постійними змінами в своїй новій поведінці,нових поглядах на образ навчально-виховного процесу, ніж налаштовувати і тестувати вже існуючі традиційні моделі, програмуючи і проганяючи їх постійно в своїй компетенції. Він зосередиться на основі своїх візуалізованими очікувань майбутньої поведінки та дій.

Тож, нам здається, що він буде схильний перетворювати їх в чуттєву форму. Відчуття - це теж спосіб мислення, але його складно передати іншим або запрограмувати.

Слід пам'ятати, що він акцентує свою увагу на закономірностях поведінки. тому йому важко пояснити комусь іншому, як він працює. Він просто називає це інтуїцією. У той же час йому легко приймати повсякденні рішення, які спіткають його на професійному шляху.

Отже, основними цілями нашого заняття є показ того, що даний педагогічний тренінг для майбутніх педагогів спрямований на розвиток у них таких професійно важливих якостей, як ефективний індивідуальний стиль професійної діяльності, вміння успішно спілкуватися з колегами по роботі. Тренінг допомагає виробити й такі якості, як позитивне ставлення до дитини, емоційне прийняття, комунікативні засоби розвиваючого спілкування з ним, способи ефективної саморегуляції, і звичайно важливий компонент – педагогічна інтуїція.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 Методологічні основи дослідницької роботи
Наукові дослідження різних проблем, пов'язаних з методикою трудового навчання в початкових класах, піднімають її на більш високу наукову основу. Це стосується і вивчення особливостей соціальної актив ...

Задачі, принципи фізичного виховання
Будь-яка усвідомлена діяльність можлива лише за умови чіткого визначення її мети. Мета - це очікуваний результат діяльності, до якого прагне людина. Вона випливає з певних потреб окремої людини, груп ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net