Особливості соціальних проблем дітей з вадами слуху

Сторінка 3

Сучасні методи навчання глухонімих

В даний час існують 3 методу навчання глухонімих:

1) французька, або наслідують;

2) німецький звуковий або метод чисто усного мовлення;

3) змішаний.

Треба думати, що звуковий метод, незважаючи на свою відносно велику труднощі, древнє мімічного, хоча, безсумнівно, що глухонімі завжди висловлювали свої думки і бажання жестами та знаками. Справа педагогів було виробити одноманітні знаки і вирази не окремих понять, а для літер, за допомогою яких складаються слова. Наслідують спосіб користується для вираження окремих букв і цифр тими або іншими положеннями пальців однієї або обох рук. Майже для кожної мови є своя наслідують абетка, яка з плином часи, шляхом навички і вправи, настільки засвоюється глухонімими, що вони в змозі досить швидко висловлювати пальцями найскладніші бесіди. Глухонімі навіть влаштовують аматорські спектаклі, дають досить складні п'єси, цілком чіткі і зрозумілі глухонімий публіці. Систематичний глухонімих міміки і жестів почалося на початку XVIII століття з почину абата де Л Эпэ, що присвятила цій справі значну частину свого життя. До нього цим займалися, за словами самого ж абата, інші особи, як то: М. Эрнауб, Перейра і мадам де ла Круа. Але ці заняття не мали такого систематичного характеру як при абатові де Л Эпэ, який заснував школу для глухонімих і в якій згодом, за його наступника, також ченця, Сикарде працював знаменитий французький лікар Ітар, що жив від 1775 р. до 1838 р.- перший сурдоотиатр, яке відоме керівництво по вушним хвороб. Абат де Л Епе допускав дактилологию тільки на самому початку навчання, тільки для вивчення листа, тоді переходив до вивчення міміки; користуючись одночасно листом, він навчав глухонімих не тільки словами, але і їх утримання, тобто прагнув до тієї ж мети, якої прагнуть і при навчанні розмовної мови. Мова міміки і жестів для навчання глухонімих довгий час тримався у Франції (приблизно до 80-х років XIX століття) і тому відомий під ім'ям французького способу навчання глухонімих. Однак поступово і у Франції від нього відмовилися і у всякому разі стали віддавати перевагу другому методом навчання глухонімих - навчання членороздільної розмови, методом, який носить назву німецької, так як його особливо пропагував С. Хейнике, що жив у Німеччині в XVIII столітті.

Німецький або метод усного мовлення має завданням навчити глухонімого не тільки членороздільної розмови, але й мистецтва читати по губах мовця (чути очима, за висловом абата де Л Эпэ). Нарешті, змішаний метод вчить усного мовлення і міміці одночасно. Величезна більшість сучасних вчителів глухонімих віддає перевагу усного методом. За їх словами, міміка виділяє глухонімого з товариства, укладаючи його в тісне коло товаришів по лихо; крім того, вона вимагає особливої звички і спритності для вживання; навчений за наслідувати способу дуже скоро забуває все, чому навчився в школі. Змішаний метод, за словами захисників усного, має ті незручності, що подвоює праця вчителя і ускладнює враження, вироблене в розумі глухонімого.

Найважливіші аспекти формування словесної мови

У рамках теорії освіти глухого дитини важливо виділити наступні аспекти навчання словесної мови.

1. Навчання словесної мови - це основа для розвитку особистості, для соціалізації і включення в культуру. Без мовної здатності неможливо сформувати у дитини з порушенням слуху подання про явища культури, її цінності та громадських нормах. Шкільне і професійне утворення особливо залежать від володіння словесної промовою.

2. Словесна мова - це основа для вивчення і реалізації соціальних ролей, передумова для соціальної інтеграції і істотна персональна допомога в індивідуальній орієнтуванні у житті суспільства. Що співвідносить з існуючими нормами рольове поведінка і розуміння ролей дають людині необхідну впевненість у поведінці в соціально значущих ситуаціях.

3. Завдяки навчанню словесної мови стає можливим надавати виховні впливу на дитину з порушенням слуху і передавати йому норми і цінності, значущі для суспільства, до якого він належить. Розуміння глухим дитиною словесної мови і володіння нею дозволяють застосовувати до нього словесні кошти виховання.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7Особливості використання ігрової форми на уроках математики
Учитель відбувся тоді, коли він хоче йти на роботу і, незважаючи на альтернативу, не змінює професію, коли він бачить у дітях, яких навчає і виховує, результат. Кожен учитель має нести відповідальніс ...

Проблеми безпритульності і соціальні служби по боротьбі з дитячою злочинністю
За місцем проживання "важкі діти" розподілялися таким чином: мешканці Києва і Київської області 609, інших регіонів України - 296, країн СНД- 9. Подібне пропорційне відношення цих явищ і в ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net