Особливості соціальних проблем дітей з вадами слуху

Сторінка 6

5) посібниками можуть служити - предмети, моделі, картини і в перший рік натуральні жести.

Незважаючи на прийняте перевага методу чисто усного мовлення, в самій Німеччині виникло рух проти нього, при чому вказується, що для осіб із середніми здібностями засвоєння його надзвичайно важко і дається ціною тривалого часу, що мова легко забувається при відсутності навіть на короткий термін практики тощо. Ще одного незручності усного мовлення не можуть не визнати самі захисники її: так як глухонімий слухає "очима", то особа мовця повинно бути сильно освітлено, а губи не повинні бути закриті вусами; далі, все увагу слухача повинно бути спрямоване на рот мовця, так що ведення громадських бесід немислимо; між тим, жести і знаки руками видно на відносно великій відстані, не вимагають настільки сильного освітлення і тому мислимі при великих зборах глухонімих.

Глухонімий дитина раніше всього інстинктивно вдається до так званих природним знаків. Так, наприклад, якщо він голодний, він буде наслідувати акту їжі і піднесе пальці до рота. Старша дитина зобразить воду, представляючи пальцями падає дощ або обома руками зобразить процес вмивання. Бажаючи дати поняття про камені, він складає руку в кулак або притискає кулаки один про одного, або нахилиться, ніби схоплює камінь з землі, і зобразить акт метання його і т. п. У навчальних закладах, в яких викладається наслідують мова, природні знаки замінюються штучними, т.зв. ручний, або дактилологической, абеткою, яку учень вивчає одночасно з накресленням букв. Кожна буква алфавіту зображується з допомогою пальців руки, при ніж встановлені знаки мають деяку подобу букв писаних, як це видно з наведеної таблиці . Учню пред'являється одночасно предмет або малюнок, пишеться його назву і зображується умовно знаками дактилологической абетки. Навчаючись листа, дитина вчиться читання. Шляхом тривалого досвіду він починає розрізняти і засвоювати собі значення окремих букв, а потім легко вивчити вже і друкований текст. Шляхом довгострокового навички виклад думки дактилологическими знаками відбувається зі швидкістю, що не поступається процесу писання, тим більше, що розмовляють між собою вдаються до цілого ряду мімічних знаків, які скорочують самий процес бесіди. Так, наприклад, бажаючи вказати на процес сну, балакаючий кладе голову з закритими очима на долоню руки і т. д. Кажучи про себе, завжди вказує на себе вказівним пальцем, а ніколи не зобразить себе умовної буквою "Я", хоча і є в алфавіті.

Набагато більше труднощів представляє вивчення звукового мовлення. Вивчення виробництва звуків і поєднання їх відбувається чисто механічно, так як вимова їх не контролюється слухом. Допомогою глухим при навчанні служить зір, поєднане з подражательностью. Навчання починається з 7 - 9-літнього віку, так як раніше від дитини не можна вимагати достатньої уважності, а пізніше, голос, внаслідок відсутнього вправи голосових зв'язок, грубіє. Звук голосу виходить тим, що выдыхаемая струмінь повітря призводить голосові зв'язки в відома напруга і звужує голосову щілину; сам повітря виходить через ніс і рот. Особливо велике беруть участь у виробництві того або іншого звуку порожнину рота, мова та губи. Ясна вираз окремих частин мови вимагає:

а) вдихання достатньої кількості повітря;

б) вміння доцільно розпорядитися ним;

в) правильного управління звукопроизводящими органами.

Глухих треба навчити цьому попередніми вправами. Останні полягають:

1) у фізичних вправах;

2) у розвитку уваги і подражательности;

3) у розвитку звукопроизводящих органів.

1) При фізичних вправах звертається особлива увага на розвиток вільного дихання; вдихання і видихання повітря повинні бути короткими і тривалими; також корисно вдихати і видихати з відкритим ротом, що надає згодом великі послуги при викликанні звуків.

2) Розвитку уваги і подражательности сприяють гри, за яких діти, не роблячи ніяких відхилень, наслідують того, що робить вчитель.

3) найважливіше, це - розвиток рухів різних звукопроизводящих органів: рота мови; при ніж вчителем рекомендується:

• відкривання і закривання рота при різній ширині;

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7Розвиток пізнавальної активності у молодших школярів як педагогічна проблема
ХХІ - це доба, спрямована на особистість. Створення максимально сприятливих умов для розвитку індивідуальності - не тільки мета сучасних розвинених суспільств, а й одна з необхідних умов їх динамічно ...

Методики навчання метанню
Ознайомившись з особливостями і технікою метання малого м'яча, доцільно вивчити вже існуючі підходи до навчання даної рухової дії представлені в спеціальній літературі. Техніці виконання метання прис ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net