Експерементальне дослідження особливостей міжособистісних відносин у дітей старшого дошкільного віку з вадами слуху

Педагогіка: історія і сьогодення » Особливості соціальної роботи з дітьми з вадами слуху на базі Кам'янської школи-інтернату для слабочуючих та пізньоглухих дітей » Експерементальне дослідження особливостей міжособистісних відносин у дітей старшого дошкільного віку з вадами слуху

Сторінка 1

Організація і прведення методик дослідження.

Організація дослідження. Базою для дослідження стала Камянська спеціалізована школа-інтернатдля слабочуючих та пізнооглухлих дітей, яке знаходиться за адресою: Василівський район, село Кам'янське,вул. Центральна 20.

У дошкільному відділенні навчається 40 дітей. В експерименті брали участь 2 групи дітей. Перша група: 5 дітей з порушеннями слуху старшої групи: Діана М. - двостороння змішана приглухуватість III ступінь; Макар С. - двостороння сенсоневральна приглухуватість III ступінь; Максим В. - двостороння змішана приглухуватість II ступінь; Настя П. - двостороння сенсоневральна приглухуватість IV ступінь; Поліна З. - двостороння сенсоневральна приглухуватість II - III ступінь.

Друга група: 5 дітей із збереженими слухом старшого дошкільного віку: Аліна С., Діана П., Іван Н., Микита Т., Оля Год.

Об'єктом дослідження є міжособистісні відносини слабочуючих дітей дошкільного віку.

Предметом дослідження є процес формування міжособистісних відносин у дітей дошкільного віку.

Психодіагностичні методики дослідження:

1. "Вибір в дії" Немов Р.

2. "Два будиночка" запропонована. Вандвик, П. Экблад.

Методика "Вибір у дії"

Мета: вивчення й оцінка міжособистісних відносин у групі дітей дошкільного віку.

Процедура методики проведення: кожній дитині дається по три привабливих, бажаних предмета. Це можуть бути іграшки, картинки, цукерки і т.п.

Інструкція: "Оціни ці три предмети по мірі їх привабливості, по тому, наскільки інші діти хотіли б мати у себе. На перше місце постав найбільш бажаний для дітей предмет, на друге – трохи менш бажаним, а на третє - решта. Тепер вибери зі своєї групи трьох дітей, яким ти хотів би подарувати ці предмети, назви їх і віддай їм ці предмети. Найпривабливіший предмет ти повинен віддати того, кого любиш найбільше, трохи менше привабливий - того, хто у тебе стоїть на другому місці, а останній - того, кого за симпатіями до нього ти поставив би на третє місце".

Методика "Два будиночка"

Мета дослідження: визначити коло значущого спілкування дитини, особливості взаємин у групі, виявлення симпатій до членів групи.

Методика призначена для обстеження дітей 4 -7 років.

Проведення дослідження: Дослідження проводиться строго індивідуально. Дитині пропонується малюнок двох будинків, один з яких красивий, червоний, великий, а інший - маленький, чорний і непоказний.

Його просять уявити, що червоний будинок належить йому і туди можна запрошувати своїх друзів і всіх, кого він бажає. "Подумай, кого з хлопців твоєї групи ти б запросив до себе пожити, а кого поселив б подалі від себе, в білий дім". Кількість дитячих виборів не обмежується. Після закінчення бесіди дитині пропонується подумати, чи не забув він кого-небудь і чи не хоче поміняти когось місцями.

Аналіз результатів дослідження

Методика "Вибір у дії". Метою даної методики було визначити коло значущого спілкування дитини, особливості взаємин у групі, виявлення симпатій до членів групи. Результати обстеження дітей з порушеннями слуху (перша група) наводяться в таблиці 1.

п/п

Хто вибирає

Кого вибирають

1

2

3

4

5

1

Анастасія П.

(1)

2

2

Діана М.

(1)

2

3

Макар С.

(1)

4

Максим В.

(1)

5

Поліна З.

1

2

3

Страницы: 1 2 3 4 5Теоретично – методологічні засади дидактичного забезпечення уроків біології
Пізнання й осмислення закономірностей освіти, навчання й виховання підростаючого покоління у процесі навчальної діяльності з часом завершилося виокремленням дидактики як галузі педагогіки, що дослідж ...

Розвиток і становлення виховних традицій на сучасному етапі розвитку вітчизняної педагогіки
Природа не творить людини як цілісної особисті, вона лише закладає основи і створює передумови для її формування. Людина – багаторівнева система, особистості якої виявляється у діалектичній взаємодії ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net