Експерементальне дослідження особливостей міжособистісних відносин у дітей старшого дошкільного віку з вадами слуху

Педагогіка: історія і сьогодення » Особливості соціальної роботи з дітьми з вадами слуху на базі Кам'янської школи-інтернату для слабочуючих та пізньоглухих дітей » Експерементальне дослідження особливостей міжособистісних відносин у дітей старшого дошкільного віку з вадами слуху

Сторінка 3

Отримані вибори "+" 1

"―" 1 1 1

Взаимовыборы (+) 2 1 1 1 1

[―] 1 1 2 2

Умовні позначення:

+ позитивний вибір (відповідь на перше питання);

- негативний вибір (відповідь на друге запитання);

() - позитивний взаємний вибір;

[ ]- негативний взаємний вибір.

Результати обстеження дітей, що мають збережений слух (друга група) наводяться в таблиці 2

Таблиця

п/п

Хто вибирає

Кого вибирають

1

2

3

4

5

1

Аліна С.

(+)

[―]

+

2

Діана П.

(+)

+

(+)

3

Іван Н.

[―]

+

(+)

+

4

Микита Т.

(+)

+

5

Ольга Ч.

+

(+)

Отримані вибори: "+" 1 1 2 2

"―" 1

Взаємний вибір: ( + ) 1 2 1 1 1

[―] 1 1

Оцінка результатів:

Сума негативних і позитивних відповідей, отриманих кожною дитиною, дозволяє виявити його становище в групі (соціометричний статус). Виділяють наступні типи соціометричного статусу:

1. "Популярні" ("зірки") - діти, які отримали в 2 рази більше позитивних виборів від середньої суми позитивних виборів.

2. "Стандартні" - діти, які отримали середній і вище середнього значення позитивного вибору (до рівня показника "зірки").

3. "Пренебрегаемые" - діти, які отримали менше середнього значення позитивного вибору.

4. "Ізольовані" - діти, які не отримали ні позитивних, ні негативних виборів (тобто залишаються непоміченими своїми однолітками).

5. "Заперечувані" - діти, які отримали тільки негативні вибори.

Перша група випробуваних: До типу соціометричного статусу "стандартні", відносяться два випробовуваних, які отримали середнє значення позитивного вибору - 40%. 3 випробуваних відносяться до типу "пренебрегаемые " діти, які отримали менше середнього значення позитивного вибору-60%.

Спираючись на дані соціометрії, можна судити про низькому рівні благополуччя взаємин, так як у групі більшу кількість дітей має несприятливий статус. Низький УБВ означає неблагополуччя більшості дітей групи в системі міжособистісних відносин, їх незадоволеність у спілкуванні, визнання однолітками.

Друга група випробуваних: До типу соціометричного статусу "популярні" ("зірки") відноситься три випробовуваних, що отримав в 2 рази більше позитивних виборів від середньої суми позитивних виборів -60%. 1 випробуваний належить до типу "бажані діти" - 20%, 1 випробуваний до типу "пренебрегаемые діти"-20%.

Спираючись на дані соціометрії, можна судити про високий рівень благополуччя взаємин групи, так як більшість дітей групи виявляється в сприятливих статусних категоріях.

Таким чином, в порівнянні з групою дітей, що мають збережений слух, велика частина дітей, які мають порушення слуху мають більш низький соціометричний статус.

Для попередження труднощів у подальшому розвитку і навчання дітей необхідно визначити шлях корекційної впливу.

Методичні рекомендації з формування міжособистісних відносин дітей старшого дошкільного віку з вадами слуху.

Відношення дитини до однолітка можна побачити в дії спрямованій на нього, яку дитина проявляє в різних видах діяльності. Особливу увагу необхідно звернути на провідний вид діяльності дітей дошкільного віку - ігрову діяльність.

Страницы: 1 2 3 4 5Зв’язок педагогіки з іншими науками
Зв'язок педагогіки з іншими науками відбувається в різних напрямах. По-перше, це спільність об'єктів (понять, закономірностей, концепцій, предметів, процесів, критеріїв, методів). По-друге, взаємодія ...

Здоровий спосіб життя як один з найважливіших критеріїв ефективності екологічного виховання
Здоровий спосіб життя є вирішальним у зміні споживацького ставлення людини до природи. Бо саме він враховує екологічний підхід, змінює свідомість особистості, сприяє формуванню в неї відповідального ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net