Експерементальне дослідження особливостей міжособистісних відносин у дітей старшого дошкільного віку з вадами слуху

Педагогіка: історія і сьогодення » Особливості соціальної роботи з дітьми з вадами слуху на базі Кам'янської школи-інтернату для слабочуючих та пізньоглухих дітей » Експерементальне дослідження особливостей міжособистісних відносин у дітей старшого дошкільного віку з вадами слуху

Сторінка 4

Одним з головних методів, є рухома гра. Рухома гра є провідним методом як фізичного, так і всебічного виховання.

Вона надає всебічний вплив на дитину дошкільного віку. Граючись, діти пізнають навколишній світ, себе і однолітків, своє тіло, винаходять, творять навколишнє, а так само встановлюють стосунки з однолітками, при цьому розвиваються гармонійно і цілісно.

Саме рухома гра виступає, сприяє формуванню міжособистісних відносин та спілкування між однолітками, розумовому розвитку дитини, вдосконалення пізнавальних процесів, розвитку творчої активності дітей.

Рухома гра - складна емоційна діяльність дітей, активні рухи, обумовлені змістом гри, викликають у дітей позитивні емоції.

Рухливі ігри створюють атмосферу радості, активні рухи, обумовлені змістом ігри, викликають у дітей позитивні емоції. Саме рухливі ігри створюють ефективні умови для розвитку міжособистісних відносин дитини дошкільного віку. У рухливих іграх дитина може проявити своє безкорисливе бажання допомогти однолітку, всі ці дії можуть, свідчить про те, що ровесник став для дитини не тільки предметом порівняння з собою, але і самоцінною цілісною особистістю.

Міжособистісні відносини дітей дошкільного віку формується найбільш ефективно, коли цілеспрямованим педагогічним засобом виступає рухома гра, в ній дитина опановує правилами взаємин з однолітками, засвоює мораль суспільства, в якому він живе, таким чином, сприяє співвідношення дітей.

Організація роботи з оптимізації міжособистісних відносин дітей дошкільного віку в рухливих іграх.

Рухливі ігри мають велике значення для всебічного гармонійного розвитку дітей дошкільного віку. Участь дошкільнят у рухомий грі дозволяє встановити доброзичливі і позитивні міжособистісні відносини.

Запропоновані ігри рекомендується застосовувати в першу половину дня: на ранкової гімнастики, на комбінованому занятті, і в другу половину дня: у вільній діяльності дітей.

Були використані наступні методи і прийоми: показ та демонстрація ігри, пояснення її правил, бесіда з дітьми про результати гри; метод спостереження. Метою рухливих ігор і занять є формування міжособистісних відносин дітей дошкільного віку.

"Мишоловка"

Діти розподіляються на дві групи. Одна утворює коло - мишоловку. Інші зображують мишей і знаходяться поза кола. Діти зображують мишоловку беруться за руки, йдуть по колу вліво (праворуч) примовляючи:

Ах, як миші набридли

Розвелося їх просто пристрасть,

Все погризли і поїли,

Усюди лізуть - ось напасти.

Стережіться ж шахрайки,

Доберемося ми до вас

Ось поставимо мишоловки.

Переловим всіх за раз!

За мірою виголошення слів діти-миші вбігають в коло, підлізая під зв'язані руки дітей, що йдуть по колу, вибігають з кола. По закінченні слів мишоловка закривається - діти опускають руки, хто залишився в колі вважається спійманим. Вони стають у коло - мишоловка збільшується. Гра повторюється.

"Кольорові автомобілі"

Діти розташовуються на одній стороні майданчики (зали), вони автомобілі. Кожному дають кольоровий коло - кермо (обруч). В руках у ведучої (педагог) два кольорових прапорця. Він піднімає прапорець зеленого кольору - і діти, що мають кермо відповідного кольору розбігаються по всьому майданчику в будь-якому напрямку.

Вони гуляють, наслідуючи автомобіль. Педагог піднімає прапорець іншого кольору, наприклад синього, - і діти другої групи також розбігаються. Через деякий час прапорці опускаються вниз та граючі зупиняються. Гра повторюється. Попередньо педагог дає вказівки - бігати в різних напрямках, не наражаючись на один друга, інакше буде аварія.

"Великий м'яч"

Для гри потрібен великий м'яч. Гравці стають у коло й беруться за руки. Ведучий з м'ячем знаходиться в середині кола. Він намагається викотити м'яч з кола ногами, і той, хто пропустив м'яч між ніг, стає ведучим. Але він встає за колом. Гравці повертаються спиною до центру. Тепер ведення потрібно вкотити м'яч у коло. Коли ж м'яч потрапляє в коло, що грають знову повертаються обличчям один до одному, а в середину встає той, хто пропустив м'яч. Граючі не беруть м'яч в руки протягом всієї гри, вони перекочують його тільки ногами.

"Потяги"

Організується дві команди по 5-7 чоловік. Взявши один одного за пояс, по сигналу вихователя гравці обох команд починають рух від стартової риси. Ведучі кожної команди перед виконанням нового виду руху зображують гудки потяга.

1. Хода по рейках - по двох паралельних звивистих лініях, слід у слід.

Страницы: 1 2 3 4 5Цілі і задачі дослідницької діяльності в сучасній освіті
У сучасних умовах, коли актуальне питання про зниження навчального навантаження дітей, значення терміна «дослідницька діяльність учнів» здобуває трохи інше значення. У ньому зменшується частка профор ...

Вища освіта Іспанії
Система вищої освіти Іспанії відзначається винятковою однорідністю, адже аж 98% студентів навчаються в університетах, поза якими готують лише фахівців з туризму, ремесел та деяких інших видів занять. ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net