Проблеми естетичного виховання в досвіді вчителів початкових класів

Педагогіка: історія і сьогодення » Проблеми використання засобів естетичного виховання молодших школярів » Проблеми естетичного виховання в досвіді вчителів початкових класів

Сторінка 4

1-й пролісок.

Я перша квіточка весни,

Я пролісковий цвіт.

2-й пролісок.

Я пережив зимові сни,

І знов родивсь на світ.

1-й пролісок.

У мене очі голубі,

Такі, як неба синь.

2-й пролісок.

Росту між кленів та дубів,

Люблю і сонце й тінь.

1-й пролісок.

Зелені рученьки мої

Листочками зовуть.

2 –й пролісок

Люблю я ліси й гаї,

Живу я здавна тут.

1-й пролісок.

І вірю: люблять всі мене,

Як весну золоту.

2-й пролісок

Бо знають, що зима мине.

Коли я розцвіту.

Дівчинка. А чи знаєте Ви, що насіння проліски розносять мурашки, бо багате воно на олію, а це їх дуже приваблює Отож, „ідуть" насінинки на спинках мурашок по всьому лісі. Ось як!

Весна. Якщо маєте бажання милуватись ніжними лазуровими квітами проліски, посійте її на грядці або посадіть цибулинами в затінку кущів; можна й робити їх вигонку і взимку - це буде гарним сюрпризом мамі на її свято. Використовують її і як лікарську рослину.

Учень. Якщо Березень Весну, наче наречену лише приводить у гості, то Квітень її зустрічає, як повноправну господиню: луки, узліски, видолинки зодягаються у зелень, з'являються перші весняні квіточки. Пригадаймо Шевченка: І барвінком, і рутою, і рястом квітчає Весна землю, мов дівчину, в зеленому гаї

Вчителька. Обіч осель прокльовуються тендітними списами півники. Це справжні лицарі. Вони найпершими сповіщають, що весна оселилася біля хати. Незважаючи на ще часті морози, вони мужньо переносять випробування своєї долі. Від того казали: „З'явилися біля оселі півники - весна присіла на призьбі".

Весна. А ось і другий мій гонець - Квітень вдатний молодець!

Виводить хлопчика—Квітня.

Вчителька. А що ви знаєте про цей місяць? Чому він має таку назву? Що зацвітає у квітні з першоцвітів? А тепер послухаємо самого Квітня.

Квітень. Стародавні римляни називали мене „апріліс" – „той, що розкриває свої дари, розцвітає". У них квітень був другим місяцем року і присвячувався богині краси Венері. Дійсно, у квітні все квітне. І це, дійсно, прекрасно. Є й інші версії походження назви. Давньоруська назва - цвєтень. А ще мене називали такими давньоруськими назвами: цвітень, снігогон, дзюрчальник, водолій, красень, лелечник, вередун, крутій, пустун, місяць першоквіту, водопіл, початок повені, пташиний місяць, місяць живої води, крапельник . Ух, я вже й стомився.

Демонструє ілюстрацію рясту, сон-трави.

Квітень передає естафету часу останньому місяцю весни - зеленому і кучерявому Травню. Юна весна ніби подорослішала і перетворилась у зрілу, неповторну красуню. Травень - вершина весни, її найвища краса Саме сон-трава вважається квіткою пізньої весни.

Хлопчик-травень виводить дівчинку у костюмі сон-трави.

Травень. Так, у весняному хороводі квітів є своя загальновизнана королева весняної флори. Це - сон-трава Яке неповторне видовище, коли цвіте ця диво-квітка Інколи в народі за красу та келихоподібність ці квіти називають дикими тюльпанами. Але це зовсім неправильно, бо з ними ця квітка немає нічого спільного. Вона походить з роду жовтецевих.

Вчителька. За першими гінцями весни вгору викидають свої квіти і чарівні конвалії, і зелений барвінок, і багато-багато інших рослин. Молода прозора зелень повсюдно і щільно укриває землю. Тріумфальній похід зелен квіту триватиме усю Весну славлячи її співаючи усім на весь голос: -А вже весна, а вже красна.!

У грамзапису звучить п'єса „Квітень" з циклу „Пори року" Петра Чайковського. Під цю мелодію Весна та три весняних місяці беруть за руки дітей у костюмах і всіх учасників свята і водять хоровод.

Вчителька. А на сім слові - бувайте здорові! Самі з собою, таз ґаздою, Та з усім домом, та з усім родом Бажаємо щастя, здоров'я на роки довгі!

Всі учасники кланяються і, махаючи на прощання рукою, йдуть із класу.

На уроках зв'язного мовлення в 2,3 класі широко практикували твори - розповіді за картиною „Зимові розваги", складання художнього опису „Зима - чарівниця", міркувань, складання казок про Мудру Сову, Злу Чаклунку, Снігуроньку тощо.

Урок - свято „Час рікою пливе" дав можливість за 60 хвилин зустрітись із звичаями, обрядами, традиціями, які тісно пов'язані з календарним циклом. Усім розмаїттям художніх, емоційних, пісенно-музичних засобів свята сприяли вихованню в учнів любові до рідної землі, природи, відчуття її краси і неповторності

Страницы: 1 2 3 4 5 6Використання творчих задач на уроках біології
Використання творчих задач на уроках біології значно підвищує ефективність навчання. Творча задача – це задача, при рішенні якої необхідно знайти новий алгоритм рішення. Умови таких задач безпосередн ...

Стан розвитку пізнавального інтересу в молодших школярів на уроках курсу «Я і Україна» в практиці школи
Перед сучасною початковою школою стоїть питання про таку організацію навчально-виховного процесу, яка була би більш особистісно-орієнтованою на всебічну підготовку школярів, їхній цілісний і гармоній ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net