Захист дитини з особливими потребами

Сторінка 2

Поради щодо розвитку дитини Пам'ятайте, дитина з інтелектуальною недостатністю має право на найповніше залучення до соціального життя та досягнення розвитку у найповнішому обсязі! (Конвенція, статті 23,29)

- Для забезпечення якомога кращого розвитку дитини-інваліда фахівці повинні спрямувати свої зусилля на створення умов, що забезпечують гідність дитини, впевненість у власних силах, задоволення різноманітних Інтересів. Фахівець повинен надавати допомогу дитині у вирішенні різноманітних питань і не допускати будь-яких ситуацій чи власної поведінки, які принижують дитину. Лише розуміння дитини, знання про її особливості та уподобання допоможуть фахівцям знайти індивідуальний підхід до кожної дитини.

Опитайте батьків та саму дитину про її захопення, улюбленні заняття; (гри, людей, які їй подобаються. З цих розповідей Ви зможете зрозуміти, з ким з членів родини найбільше часу проводить дитина, хто має на неї найбільший вплив або від кого найбфльше залежить дитина, які завдання чи обов'язки виконує вдома. Якщо дитина має певні обов'язки вдома, доручіть їй подібні сфери відповідальності у групі, класі, закладі. Підтримуйте або прищеплюйте дитині розуміння відповідальності, активно залучайте до суспільного життя закладу.

Ретельно сплануйте роботу з кожною дитиною та уважно слідкуйте за її прогресом, записуйте зміни, обговорюйте їх з батьками та іншими колегами. Індивідуально до темпераменту дитини сплануйте активну та спокійну діяльність. Якщо дитина швидко втомлюється, дозволяйте їй відпочити більше, аніж іншим дітям. Якщо дитина не бажає займатися певним видом занять, не примушуйте її, а знайдіть цікавий дня неї вид діяльності, який найбільше під ходить до теми.

Залучайте дитину до творчої діяльності. Будь-яку роботу дитини схвалюйте. Не відмовляйте дитині в участі у музичному іуртку через те, що вона не розмовляє або не можи від творити мелодію пісні.

Не забувайте, що дитині необхідно переключатися, розслаблятися та відпочивати.

Спостерігайте за кожною дитиною. Спільно з батьками аналізуйте її успіхи та невдачі. Можливо, у дитини не розвинена дрібна моторика і тому вона не може правильно виконати завдання з письма. Дайте їй гру або завдання для розвитку моторики. Поясніть батькам необхідність виконання подібних занять вдома і порекомендуйте, як часто і коли їх має виконувати дитина вдома

Ніколи не відмовляйте дитині у праві бути присутньою на заняттях або відвідування закладу, якщо вона має на це законне право. Не виганяйте її з класу/групи, не залишайте поза дверима у разі запізнання. Недопустимим є відмова фахівців у присутності дитини в закладі на підставі лише того, що батьки не попередили про її повернення після хвороби, якщо є відповідна довідка від лікарів. Адже на законних підставах ця дитина є вихованцем закладу і держава або батьки есплачують за її навчання.

Поради щодо виявлення поваги до особистості Пам'ятайте, жодна дитина не може бути об'єктом незаконного посягання на її честь і гідність!

Повага педагога до дитини проявляється в тому, як педагог звертається до неї у групі чи класі, як реагує на невдачі або успіхи дитини. Основою поваги є бачення в дитині, перш за все людини, а не хворого, якого треба лікувати, "виправляти". Якщо педагог розумітиме, що він допомагає дитині навчатися, ставлення до неї буде гуманним та доброзичливим і педагогу легше буде знайти індивідуальні методи для найкращого засвоєння нею знань та навичок.

Спілкуйтеся з дитиною-інвалілом як з особистістю, не робить передчасних висновків щодо її нездатності, не переносьте на неї суспільні стереотипи та міфи.

Спілкуйтеся з дитиною -інвадідом так само, як з її одноліткамми, обговорюйте такі ж самі теми. У ході навчання говоріть з нею про її права, права фахівців, батьків, інших людей.

Страницы: 1 2 3 4Проведення уроку історії по темі "Київська Русь за наступників Ярослава. Володимир Мономах"
Мета уроку: ознайомити учнів з особливостями періоду історії Київської держави за правління синів Ярослава Мудрого; працювати над поняттями “міжусобні війни”, “народні повстання”, показати, що завдяк ...

Вивчення алфавіту
Навчання англійської мови у 5-му класі передбачає знання учнями назв англійських букв та порядку їх розміщення в алфавіті. Якщо учні не знають назв букв, то їм важко буде засвоювати орфографію слів, ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net