Захист дитини з особливими потребами

Сторінка 3

Не підвищуйте голос на дитину, не ображайте її, якщо вона не виконує завдання, намагайтеся бачити в дитині її сильні сторони. Звертайте увагу на її успіхи, хваліть та підбадьорюйте її.

Не ігноруйте дитину, яка виявляє бажання щось Вам розповісти. Не намагайтеся прискорити розмову або уникнути її. Завжди слухайте дитину уважно. Краще не переривати дитину, не квапити її і не виправляти її вимову.

Вчасно розпочинайте заняття, не запізнюйтесь, не вирішуйте особистих питань під час проведення занять у групі. Виключайте мобільний телефон під час ведення знять. Не примушуйте дітей довго чекати Вас, коли вони одягнені для прогулянки.

Поради щодо звертання до дитини

Пам'ятайте, кожна дитина має право на ім'я від народження

Дитина має право на захист від дискринаційного ставлення.

Уникайте безіменного звернення до дитини (дитинко, дівчинка, хлопчик). Ніколи не застосовуйте у спілкуванні з дитиною терміни, які накладають на неї тавро (хвора, дебіл, неповноцінний, епілептик, слабоумний та інші), вони несуть відбиток медичної моделі і демонструють неповажне ставлення до дитини. Перш за все, запитуйте у самої дитини та її батьків, як краще її називати.Те саме стосується і спілкування з батьками. Неприпустимим є звернення "мамаша, мамочка або жіночка", адже до Вас діти та батьки звертаються на ім'я, по-батькові.

Поради щодо надання інформації Пам'ятайте дитина має право на доступність інформації та захист від шкідливої інформації.

Коли дитина зараховується до закладу або Ви починаєте з нею працювати, обов'язково повідомте їй та батькам про те, що відбуватиметься. Поясніть їхні права та можливі способи їх реалізазії. Надайте повну інформацію про систему оскарження у разі порушення прав дитини (Етичний кодекс, МК, скринька довіри, органи опіки та піклування, служби у справах неповнолітніх, центрів соціальних служб для молоді, інші уповноважені органі за захистом своїх прав, свобод і законних інтересів).

Обов'язково поінформуйте батьків про методи та заходи, які застосовуються для корекції, лікування чи реабілітації. При цьому надавайте правдиву інформацію про можливі ризики чи небажані наслідки.

Згідно з Законом Україну "Про спеціальну освіту " для найкращого сприйняття інформації дітьми з психофізичними вадами повинні бути створені або використоватися спеціальні (адаптовані) освітні програми, спецільні методи навчання , адаптовані підручники та спеціальні індивіальні технічні засоби навчання

Обов'язково надайте батькам вичерпну інформацію про будь-які зміни у стані дитини або нові заплановані методи, методики, експерименти тощо. Батьки дитини мають право бути присутнім при обстеженні дитини ПМТТК, обговорювати результати обстеження, оскаржувати висновок цієї комісії, безкоштовно відвідувати з дозволу керівника навчального закладу заняття з метою одержання спеціальних знань для більш ефективного виховання і розвитку дитини

Добираючи літературу, наочні матеріали для занять, готуючи ситуативні приклади для занять, пам'ятайте, що така інформація має бути позитивно- орієнтована, сприяти соціальному та психічному комфорту дитини, її здоровому розвитку

Поважно ставтеся до інформації, яку надає Вам дитина. Відповідно до міжнародного права отримання інформації безпосередньо від дитини з психо-фІзичними вадами є одним з основних принципів моніторингу дотримання її прав.

Якщо дитина розповіла Вам про випадок образи чи фізичного насильства, не залишайте цю інформацію поза уваги - спробуйте отримати про випадок більше інформації. Для з'ясуванняабо уточнення інформації, яку Вам намагається передати дитина, варто задати точні питання, які потребують відповіді "так" або "ні". Випадок необхідно обговорити з колегами. Усі факти, якщо такі виявилися, необхідно зафіксувати у протоколі. У разі необхідності, повідомте про цей факт тим, хто може захистити дитину. ( адміністрація, МК, органи опіки та піклування, служби у справах неповнолітніх, центрів соціальних служб для молоді, інші уповноважені органі за захистом своїх прав, свобод і законних інтересів)

Страницы: 1 2 3 4Поняття розумового виховання особистості
Важливим складником всебічного розвитку особистості є розумове виховання – цілеспрямована діяльність педагогів з розвитку розумових сил і мислення учнів, прищеплення їм культури розумової праці. У пс ...

Стан розвитку пізнавального інтересу в молодших школярів на уроках курсу «Я і Україна» в практиці школи
Перед сучасною початковою школою стоїть питання про таку організацію навчально-виховного процесу, яка була би більш особистісно-орієнтованою на всебічну підготовку школярів, їхній цілісний і гармоній ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net