Захист дитини з особливими потребами

Сторінка 4

Надавайте дитині можливість обирати і якомога більш самостійно приймати рішення. Пам'ятайте, що не можна захистити дитину від усіх непередбачуваних ситуацій, в яких вона може опинитися, але Ви повинні надати їй інформацію про шкідливі наслідки, до яких може призвести та чи інша дія або вибір.

Поради щодо захисту та безпеки дитини

Дізнайтеся у батьків та вивчіть документи дитини щодо стану її здоров'я, наявності хронічних хвороб, особливостей харчування та догляду.

Обов'яково зберіть усі контактні дані батьків/опікунів або інших родичів дитини. Уразі захворювання, поранення або іншої небезпечної для дитини ситуації обов'язково повідомте батьків про випадок, порадьтеся ^ ними щодо можливої першої допомоги, можливості надати дитині ті чи інші ліки. Усі ваші дії та обставини випадку з дитиною зафіксуйте спеціальним протоколом.

З метою забезпечення захисту дитини під часті шляху до закладу або додому запропонуйте батькам самим супроводжувати дитину. Увечері при залишенні дітьми дошкільного закладу вихователь зобов'язаний передати дитину батькам або іншій особі, що прийшла за нею за їх дорученням. В окремих випадках таке доручення оформляється письмово Якщо батьки невзмозі з якихось причин забезпечити такий супровід, візьміть з них розписку, що вони повідомлені про можливості небезпеки і те, що Ви не можете цю безпеку гарантувати. Запитайте у батьків про те, хто може забирати дитину із закладу і керуватися цією інформацією. Вихователь не має права віддавати дітей з дошкільного закладу неповнолітнім дітям, батькам у нетверезому стані.

Дитину, яка захворіла протягом дня у дошкільному навчальному закладі, необхідно негайно ізолювати від інших дітей та повідомити про це батьків. (Інструкція по організації охорони і здоров'я дітейв дитячих у дошкільних закладах)

Якщо у групі є дитина, у якої бувають приступи епілепсії, обов'язково дізнайтеся у батьків, як допомогти дитині в таких випадках, які ситуації можуть спричинити хвилювання і призвести до припадку. Зробіть усе можливе, щоб зменшити її травмування та стрес як для неї, так і для інших дітей.

Поради щодо невтручання в особисте життя та дотримання конфіденційності Пам'ятайте, що кожна дитина має право на невтручання в її особисте та сімейне життя!

Не приймайте рішення за дитину щодо того з ким їй дружити, як провести вільний час, яку музику слухати, чим захоплюватися. Запитайте в неї про її уподобання та захоплення, уважно вислухайте, надайте рекомендації і допоможіть їй прийняти рішення щодо її особистого життя виключно в її інтересах.

Дозвольте дітям принести власні речі, разом оформіть кімнату .В закладі передбачте місця для збереження особистих речей дитини, власних малюнків, поробок, олівців тощо. Ніколи не робіть "ревізію" і не викидайте власні речі дитини без її згоди. Краще залучіть її до спільного прибирання та складання речей.

Не відбирайте у дитини улюблену іграшку чи іншу річ, вона принесла до закладу. Діти з ІН прив'язуються до однієї улюбленої речі, яку постійно носять з собою, розмовляють з ними, годують тощо. Найчастіше - це іграшки або фотографії. Інколи це можуть бути дивні для інших людей речі, в яких дитина бачить лише їй зрозуміле значення, можливо, завдяки таким речам відчуває захищеність або реалізацію певних потреб. Краще запитайте дитину, чому вона так любить саме цю річ і поясніть її дійсне призначення та найкраще місце для користування нею. Якщо дитина з ІН важко реагує на відсутність улюбленої речі, дозвольте дитині тримати її при собі у будь-яких ситуаціях.

Страницы: 1 2 3 4 Принципи роботи з важкими учнями А.С. Макаренка
А.С. Макаренко вніс вагомий доробок у теорію й методику виховання та перевиховання дітей-сиріт і безпритульних дітей. Методи психоморальної адаптації в дитячому колективі, які він розробив і випробув ...

Загальна характеристика методів та прийомів, що використовуються під час слухання музики
Успішність формування музичного сприймання школярів залежить передусім від методичного забезпечення навчального процесу. Учитель – повинен володіти багатьма методами і прийомами, щоб обрати найдоціль ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net