Використання інтерактивних методів на уроках біології під час вивчення теми: "Молюски"

Педагогіка: історія і сьогодення » Використання інтерактивних методів на уроках біології під час вивчення теми: "Молюски"

Сторінка 1

Клас Черевоногі. Лабораторна робота №8. Вивчення зовнішньої будови та способів руху черевоногих молюсків (на прикладі акваріумних видів).

Мета: 1.З’ясувати основні ознаки типу Молюски, класу Черевоногі.

Особливості їх будови та процесів життєдіяльності. Вивчити

особливості зовнішньої і внутрішньої будови характерних

представників .Розглянути різноманітність молюсків.

2.Розвивати вміння аналізувати і робити висновки, пізнавальний

Інтерес в учнів.

3.Виховувати працелюбність, активність і любов до природи.

Основні терміни: молюски, мантія, черевоногі, черепашка.

Обладнання: Таблиця ″ Молюски. Черевоногі″, черепашки черевоногих

молюсків, вологі препарати молюсків, фотографії , малюнки із зображенням черевоногих молюсків.

Тип уроку: Комбінований.

План уроку

Етап уроку.

Час, хв.

Форми і методи діяльності вчителя.

Результат.

Розминка.

2.Актуалізація опорних знань і досвіду учнів.

3.Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми уроку.

4.Вивчення нового матеріалу.

5.Рефлексія.

6.Підсумки і узагальнення.

7.Оцінювання

8.Повідомлення домашнього завдання

2.

6.

3.

15

15.

3.

1

1

Інтерактивна вправа «Впізнай себе».

Інтерактивна вправа «Вірю - не вірю».

Інтерактивний прийом «Зацікав».

Пояснення вчителя, робота в парах, робота з підручником і з зошитом. Складання опорного конспекту.

Виконання лабораторної роботи.

Інтерактивний метод «Прес»

Оцінювання і само оцінювання учнів. Мотивація оцінювання

Диференційоване домашнє завдання

Створення сприятливого психологічного клімату на уроці.

Повторення раніше вивченого матеріалу, налаштування на активну роботу на уроці.

Зацікавлення учнів у вивченні нової теми.

Ефективне засвоєння нового матеріалу, розвиток вміння аналізувати і робити висновки, розвиток пізнавального інтересу. Виховання активності, працелюбності, любові до природи.

Закріплення вивченого матеріалу на уроці.

Розвиток вміння узагальнювати і робити висновки, виховувати активність розвивати вміння учнів висловлювати власну думку.

Усвідомлення учнями власного рівня знань. Мотивація учнів для навчальної діяльності.

Краще засвоєння учнями з різним рівнем навчальних можливостей знань, розвиток пізнавального інтересу в учнів.

Хід уроку:

1. Розминка "Впізнай себе".

Любі друзі, у кожного з вас в класі є друг або людина з якою вам приємно спілкуватися. Погляньте на неї. Посміхніться. Нехай тепло ваших посмішок зігріє ваші серця. Пронесіть позитивні емоції крізь весь наш урок і нехай вони допоможуть вам здобути нові знання.

2. Інтерактивна вправа «Вірю - не вірю».

тіло дощового черв’яка складається із сегментів;

дощовий черв’як веде активний спосіб життя( рухається, живиться тощо);

поясок у дощового черв’яка слугує для розмноження;

дощовий черв’як належить до класу Малощетинкові черви;

дощовий черв’як є представником кільчастих червів;

у кільчастих червів немає порожнини тіла.

3. Інтерактивний прийом «Зацікав».

Чи цікаво вам, які організми знаходяться на другому місці відносно поширення після Членистоногих ?

Цих тварин є приблизно 80000 видів на Землі. У деяких з них є 1 нога, в інших – стулки, а ще в інших – черепашка. Одні мешканці морів і океанів інші озер та річок. Про їх будову способи живлення і життєдіяльності ми і поговоримо на сьогоднішньому уроці . Напевно ви вже здогадалися, що урок буде цікавим. Темою сьогоднішнього уроку є « Загальна характеристика типу молюски. Різноманітність Молюсків. клас Черевоногі».

Страницы: 1 2 3 4 5 6



Обґрунтування критеріїв та діагностика сформованості музичного сприймання молодших школярів
Діагностично – технологічний апарат констатувального етапу дослідження складався з комплексу таких методів: методу бесіди; опитування; прямого й опосередкованого спостереження за молодшими школярами ...

Виховання учнів в урочній та позаурочній діяльності
Виховання учнів в навчальних закладах здійснюється як в урочній так і в позаурочній діяльності. Безпосередньо виховання в урочній діяльності - поєднання освітньої і виховної роботи під час навчальног ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net