Університет міста Саламанки - один з основних освітніх центрів Іспанії

Педагогіка: історія і сьогодення » Система вищої освіти в Італії та Іспанії » Університет міста Саламанки - один з основних освітніх центрів Іспанії

Офіційною датою початку навчального року, на відміну від України, в Саламанському університеті вважається 19 вересня. При чому особливістю вступної кампанії до цього університету є те, що останні вступні випробування закінчуються 18 вересня, тобто тривають до початку навчального року. Тому 19 вересня багато абітурієнтів ще не знають чи вступили вони, чи ні. Під час навчального року із 180 тис. мешканців міста майже третину становлять студенти. В перший день, подібно до багатьох вузів України, ніхто не навчається, а відбувається лише святкова церемонія. В меморіальній аудиторії імені Ф. Салінаса збираються діячі всіх факультетів, на чолі з ректором, вони одягнені у святкові тоги, при чому для кожного факультету тоги мають різне забарвлення. В кожній аудиторії читають доповідь про підсумки минулого навчального року, а потім першу лекцію - певний аналог уроку світу в українських школах, при чому вести таку лекцію вважається великою честю.

Досить цікавим є ставлення іспанських студентів до книг. Бібліотека Саламанського університету знаходиться на третьому місці після Національної бібліотеки в Мадриді і Ескоріала, у ній знаходиться 2799 манускриптів і 484 першодруковані книги. Іспанські студенти вважають, що справжні знання можна отримати лише з перевіреної часом літератури. У нас же дуже часто більш-менш “вікові" книги списуються до книгосховищ, де просто припадають пилом.

В університеті діє 16 факультетів: мистецтв, біологічний, аграрний, природничих наук, хімії, соціології, юридичний, економічний, педагогічний, фармацевтичний, філологічний, філософський, історико-географічний, медичний, технологічний, перекладу і архівної справи, а також в 10 університетських центрах можна отримати 88 спеціальностей. Тобто тут ми маємо приклад універсалізації університетської вищої освіти. Найбільш знаменитим є філологічний факультет.

Яскравим доказом автономності Саламанського університету є те, що він має власну церкву, в якій відбуваються святкові меси на честь визначних для університетського життя подій. Вінчатися в цій церкві мають право лише ті, хто має безпосереднє відношення до університету.

Менталітет саламанських студентів - практично копія українського. Одне з найулюбленіших прислів`їв іспанських студентів: “Що природою не дано, того в Саламанці не отримаєш”. Кожен свіжеспечений студент повинен взяти участь у “Новотаді" - посвяті в студенти. При цьому новачками одягають на голову пакети і вони мають бігати в них по місту. Потім їх заводять до університету і проводять імітацію работоргівлі - кожен старшокурсник отримує в своє розпорядження на оди-два тижні 3-4 новачки, які мають виконувати всі його дрібні забаганки (збігати за пивом і т.д.). При цьому вони мають знати гімн гуртожитку і відповідати на прізвисько. Але, на відміну від України, ці традиція має історичне коріння. Притаманне саламанським студентам і явище тотемізму. При цьому у якості тотема слугує маленька жаба, яка розташована в хащах старовинного фасаду центрального корпусу. На центральній площі міста Пласа-Майор студенти влаштовують хмільні гуляння і прогулюють пари. Цікаво, що кожний факультет має свій бар на території університету.

Найбільш поширена форма існування студентів - зняття квартири в оренду на кількох осіб. Ціна на кімнату становить 150 євро в місяць, що в 5-6 разів дешевше, ніж в університетському гуртожитку. Гуртожитки в Саламанському університеті поділяються на жіночі та чоловічі, в той же час в Україні в більшості вузах гуртожитки поділяються за факультативним принципом. Ціна окремої кімнати в гуртожитку університету становить 625, 65 євро, що навіть в світлі останнього подорожчання комунальних тарифів є значно вищим, ніж в Україні.

Також діє загальноконтинентальна система оплати академічних годин по тій чи іншій дисципліні. Курси іспанської мови, літератури і культури працюють цілий рік, в широкому часовому діапазоні. В Україні ж подібні курси діють переважно в межах підготовки абітурієнта до вступу. Приймаються слухачі від 17 років, можливий запис по інтернету. Рік навчання обходиться у 500-800 євро, залежно від факультету. Вартість 50 академічних годин - 395 євро, 250 - 1380 євро (3 місяці).Зміст та програма експериментального навчання
У Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті відмічається, що освіта сьогодні “є засобом відтворення і нарощування інтелектуального, духовного потенціалу народу, виховання патріота ...

Найбільший спільний дільник і способи його знаходження
Означення 3. Дільником числа називають таке число, на яке дане число ділиться без остачі (націло). Наприклад, число 9 є дільником числа 81, а число 13 – дільником числа 26. Означення 4. Найбільшим сп ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net