Експериментальна перевірка ефективності моделі роботи профорієнтації соціального педагога із старшокласниками

Педагогіка: історія і сьогодення » Професійна орієнтація як інструмент соціалізації шкільної молоді » Експериментальна перевірка ефективності моделі роботи профорієнтації соціального педагога із старшокласниками

Сторінка 1

Дослідження проводили у місті Бахмач у ЗОШ №2

Доцільним при визначенні професійної спрямованості учнівської молоді є використання тестової методики ”Як обрати професію” підготовленої співробітниками Інституту професійного самовизначення молоді Російської академії освіти.

Під час проведення методики було поставлено завдання, з перерахованих тверджень і професійних якостей вибрать ті, котрі вони вважали значимими для майбутньої професійної діяльності були поставлені запитання як: «Чи швидкі ви у роботі, ретельні. Ви заповзятливі. І інші питання. Виходячи з даної методики були отримані результати, що найбільше учням подобається ті якості і професії як(журналіст, психіатр, інженер , будівельник , перекладач, лікар, учитель), тобто учні вибрали ті професії які добре оплачуються або ті професії де можливий кар’єрний ріст. Це свідчить проте,що учні морально несформовані до певних професій,і морально несформовані якості. Учні легко піддаються впливу батьків, а власної точки зору вони немають.

Також щоб визначити професійну спрямованість учня, рекомендується провести психологічне обстеження. Пропонуємо спеціальний діагностичний матеріал та бланки для дослідження (Див . додаток).

Проведення рис опитування дасть можливість з'ясувати професійні наміри учня, важливі для нього професійні цінності, значення психологічної структури обраної професії та своєї особистості. Відразу будуть виявлені школярі, які ще не мають професійних намірів, а також ті, у кого наміри не відповідають індивідуальним здібностям.

Зміст професійних цінностей учня визначається з відповіді на десяте питання, ступінь усвідомленості намірів школярів за відповідями на питання 11—14. Учні з чіткими й реалістичними професійними намірами, як правило, уміють виділяти основні професійні вимоги та співвідносити їх зі своїми можливостями. Аналіз відповідей на питання 15 допоможе учням підібрати резервну професію.

Була використана методика дослідження особистісної здатності учнів до вибору професій. Анкета: «Що мені подобається?» (А.Йовайш) спрямована на дослідження інтересів і прагнень, особистості як складових потенційного чи актуального покликання.

Після невеликої вступної бесіди про вибір професії учням пропонується перевірити власні інтереси. На чистому аркуші паперу діти заготовляють бланки відповідей від 1 до 150.Ці питання яскраво висвітлювали проблеми і якості особистості : наприклад «Що мені подобається ? Чи хотіли б ви? Чи подобається Вам? (Учитись малювати, читати про ліс, проводити час у лісі, учитись кулінарії , учитись кресленню) і багато інших питань про ті якості і про професії які подобаються респонденту. Після проведення даної методики був отриманий такий результат,що учні які розуміються на новітніх технологіях, а це майже всі учні обирали ту професію і якості особистості які пов’язані з комп’ютером, також та професія з якою можливий кар’єрний ріст. Найпоширеніші професії виходячи з даної методики серед підлітків це: актор, музика, служба побуту, географія, право. Можливо це пов’язано з тим, що школа не дуже займається по профорієнтації з учнями.

На наш погляд, однією з проблем, які повинна вирішувати школа є рання етапна профорієнтаційна діагностика. Треба враховувати вікові зміни мотиваційної сфери. Шляхом спостереження за школярами, анкетування, аналізу творів на задані теми можна виявити наступні етапи становлення , суспільно-цінністних мотивів трудової діяльності учнів I-ХI класів.

Страницы: 1 2 3 4 5 6Основні завдання, принципи та етапи формування. Європейського простору вищої освіти
Гармонізація архітектури системи європейської вищої освіти є основним завданням Болонського процесу. Визначальні властивості європейської вищої освіти: якість, конкурентоспроможність вищих навчальних ...

Задачі на знаходження невідомого зменшуваного
Серйозні труднощі для учнів становить вибір дій під час розв'язування задач на знаходження невідомого зменшуваного. Так задачу - За обідом з'їли 5 яблук. Після цього залишилося ще 3 яблука. Скільки я ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net