Експериментальна перевірка ефективності моделі роботи профорієнтації соціального педагога із старшокласниками

Педагогіка: історія і сьогодення » Професійна орієнтація як інструмент соціалізації шкільної молоді » Експериментальна перевірка ефективності моделі роботи профорієнтації соціального педагога із старшокласниками

Сторінка 4

Цілями тренінгових занять були чіткіше визначення переважної професії, розширення знань учнів про професії, інформаційна і психологічна підготовка їх до вступних іспитів і проходження співбесіди при прийомі на роботу, усвідомлення учнями можливих перешкод на шляху до професійних досягнень, навчання учнів аргументованому відстоюванню свого професійного вибору перед батьками (товаришами, вчителями), активізація планування професійної і життєвої перспективи. На тренінгах використовувалися наступні методи: групова бесіда, диспут і ігровий метод. Були використані наступні ігри профорієнтацій і методики: активізуючий опитувальник «Перехрестя»; гра «Професія на букву»; гра «Ланцюжок професій»; гра «День з життя.»; гра «Пастки-капкани»; гра «Профконсультація»; гра «Захист професії перед батьками»; гра «Приймальна комісія» (або «Відділ кадрів»); гра «Сама-сама»; бланкова гра «Торг»; бланкова гра «Я - компаньйон»; активізуючий опитувальник «Будь готовий!»; активізуючий опитувальник «Самооцінка моральності, громадськості (СМГ)»; активізуючий опитувальник «Престижна професія»; активізуючий опитувальник «Зараз і потім»; ігрова вправа «Подарунок»; гра «Епітафія»; карткова бланкова гра «Комплімент».

Цілями організації індивідуального професійного консультування були: допомога тим учасникам експерименту, у кого після освіти і тренінгів залишилися невияснені питання, хто сумнівався в правильності зробленого ними вибору професії; надання додатковій інформації про освітні установи, навчання тієї або іншій професії. Зміст консультацій залежав від потреб кожного конкретного учня. В ході консультування дітям була надана допомога у виборі професії, освітньої установи, була надана інформація про свідчення і протипоказання до роботи по тій або іншій професії і способи і методи діагностики цих свідчень. Що крім того учням була надана інформація про способи розвитку умінь і навиків, необхідних для роботи по вибраній спеціальності. З декількома учнями були проведені бесіди з питання причини вибору професії. В ході консультації використовувалися наступні методики: карткова гра «Человек-судьба-черт»; методика «Профконсультаційні переліки».

Таким чином, була реалізована запропонована в 2 розділі модель роботи соціального педагога по профорієнтації старшокласників. Проведені заняття і консультації дали відповідь на безліч питань, що виникають у старшокласників при виборі професії, підготували їх до труднощів, які можуть виникнути на шляху до професійних досягнень, навчили відстоювати свій вибір, підготували їх до проходження співбесіди для надходження до освітньої установи і на роботу.

Необхідно відзначити, що деякі учасники спочатку не проявляли практично ніякої активності на тренінгах, диспутах і під час бесід. В основному це були ті учні, які ще не вибрали собі професію. Проте поступово вони стали активніші, почали брати участь в іграх, дискусіях і бесідах, ставили питання і виявляли бажання проконсультуватися індивідуально по питаннях професійного визначення. Все це вже свідчить про ефективність запропонованої моделі роботи соціального педагога по профорієнтації.

Контрольний етап

Метою даного етапу було визначення рівня ефективності проведеної роботи профорієнтації. Для цього було проведено повторне анкетування, в ході якого використовувалися ті ж анкети, що і на констатуючому етапі. На даному етапі в експерименті брали участь обидві групи респондентів. Отримані наступні результати.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7Основні положення експериментальної методики навчання метанню малого м'яча молодших школярів
У розробці експериментальної методики навчання метанню молодших школярів ми спиралися на положення даної концепції. У зв'язку з цим, в процесі навчання техніки метання молодших школярів використовува ...

Принципи, форми та методи формування екологічної культури молодших школярів
На думку вчених, сучасний етап розвитку екологічного виховання і навчання будується на принципах єдності, історичного взаємозв’язку природи і суспільства, соціальної обумовленості відносин людини і п ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net