- А в завершенні розповіді ви повинні розповісти про те, що можна робити з цією іграшкою? Що можна робити з пірамідкою? (Грати, переставляти, розбирати, збирати .)
- Тепер я опишу пірамідку, а ви слухайте і стежте за схемою, чи правильно я описую.
«Це піраміда. Вона різнобарвна, трикутної форми, велика. Пірамідка зроблена з пластмаси. У неї підставу, кільця і маківка. Мені подобається ця іграшка, тому що з нею можна грати, розбирати і збирати її.»
- Хто хоче описати пірамідку? (Відповіді 2-3 дітей).
- Папузі сподобалося, як ви описали пірамідку. На наступних заняттях ми продовжимо описувати іграшки.
Примітка: Вихователь домагається від дітей відповідей повними реченнями.
Заняття № 4
Складання дітьми описового оповідання про іграшку.
Мета: вчити дітей складати описові розповіді по іграшці,
які включають назву предмета і його прикмети (колір, розмір та інші особливості зовнішнього вигляду), спираючись на схему викладу.
Хід заняття.
З-за столу з'являються заячі вуха. «Хто це?» - Дивується вихователь. «Зайчик», - радіють діти. «Бачимо-бачимо твій коротенький хвостик. Діти, скажіть зайцю: «Бачимо-бачимо твій коротенький хвостик». (Хорова і індивідуальна відповіді)
Заєць стрибає на стіл. Вихователь гладить його: «Який же ти біленький! Який же ти пухнастий! Вуха довгі. Одне вгору стирчить, а інше дивиться . Куди? (Вниз) Хлопці, подивіться, наш зайчик чимось дуже засмучений. Зайчик, ти чому такий сумний?
Заєць: «Мені звірі в лісі сказали, що я негарний, волохатий і довговухий. Ось я і засмутився.»
Вихователь: «Та ні ж, зайка, ти красивий і дуже нам подобаєшся. Правда, діти? Малята, я знаю, як розважати зайчика. Треба описати його, а допоможе нам в цьому схема. Давайте згадаємо, що позначають віконечка цієї схеми. (Повторюють критерії за якими описується іграшка).
- Хто хоче описати зайчика? (Запитують дітей, інші слухають і доповнюють або виправляють оповідача).
- Дивіться, наш зайчик повеселішав. Йому дуже сподобалися ваші розповіді, особливо як ви описували його шубку.
Заняття № 5
Складання дітьми описових розповідей.
Мета: вчити дітей складати невелику зв'язну розповідь про іграшку, спираючись на схему опису, закріплювати вміння дітей позначати словом ознаки зовнішнього вигляду іграшки.
Хід заняття.
На столі вихователя 4 різних ведмедя, неподалік від ведмедів – папуга. Вихователь питає, що за іграшки у нього на столі, пояснює, що ведмедів привів із собою папуга, який пропонує дітям пограти.
Уточнивши з дітьми, що за іграшки знаходяться у нього на столі вихователь запитує, чи схожі ведмеді один на одного за розміром (один великий, про нього можна сказати: більше за всіх, один найменший, два інших - невеликі); за кольором (два коричневих , але один з них хутряний, а інший - плюшевий, один чорний і один жовтий). Узагальнюючи відповіді дітей, вихователь називає дітям слова, які пізніше будуть використані ними при самостійному описі: великий, плюшевий, чорний і т. д.
Папуга загадує дітям загадку про одного з тих, що сидять на столі ведмедів, яка представляє собою описову розповідь про іграшку: «Вгадайте, про якого ведмедя я розповім. Він найбільший, коричневий, плюшевий. У нього білі лапи і вуха, чорні очі - гудзички.»
Соціально-психологічні особливості групи навчання
Я обрала дітей 8 класу (14-15 років), вони є учнями середнього шкільного віку. Підлітковий вік (від 10-11 до 14-15 років) є перехідним головним чином в біологічному сенсі, оскільки це вік статевого д ...
Експериментальна перевірка ефективності педагогічних умов навчання і
виховання учнів початкових класів на уроках фізичної культури
Програма експерименту. Для перевірки висунутої нами гіпотези, про внесення змін в педагогічні умови навчання і виховання, було сформовано два класи: 1 контрольний і 1 експериментальний. Класи були пі ...
Читання як вид навчальної діяльності
Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>