Спільна робота ДНЗ і сім’ї у плані формування зв’язного мовлення дітей старшого дошкільного віку

Педагогіка: історія і сьогодення » Формування зв’язного мовлення у дітей старшого дошкільного віку » Спільна робота ДНЗ і сім’ї у плані формування зв’язного мовлення дітей старшого дошкільного віку

Сторінка 10

- А в завершенні розповіді ви повинні розповісти про те, що можна робити з цією іграшкою? Що можна робити з пірамідкою? (Грати, переставляти, розбирати, збирати .)

- Тепер я опишу пірамідку, а ви слухайте і стежте за схемою, чи правильно я описую.

«Це піраміда. Вона різнобарвна, трикутної форми, велика. Пірамідка зроблена з пластмаси. У неї підставу, кільця і маківка. Мені подобається ця іграшка, тому що з нею можна грати, розбирати і збирати її.»

- Хто хоче описати пірамідку? (Відповіді 2-3 дітей).

- Папузі сподобалося, як ви описали пірамідку. На наступних заняттях ми продовжимо описувати іграшки.

Примітка: Вихователь домагається від дітей відповідей повними реченнями.

Заняття № 4

Складання дітьми описового оповідання про іграшку.

Мета: вчити дітей складати описові розповіді по іграшці,

які включають назву предмета і його прикмети (колір, розмір та інші особливості зовнішнього вигляду), спираючись на схему викладу.

Хід заняття.

З-за столу з'являються заячі вуха. «Хто це?» - Дивується вихователь. «Зайчик», - радіють діти. «Бачимо-бачимо твій коротенький хвостик. Діти, скажіть зайцю: «Бачимо-бачимо твій коротенький хвостик». (Хорова і індивідуальна відповіді)

Заєць стрибає на стіл. Вихователь гладить його: «Який же ти біленький! Який же ти пухнастий! Вуха довгі. Одне вгору стирчить, а інше дивиться . Куди? (Вниз) Хлопці, подивіться, наш зайчик чимось дуже засмучений. Зайчик, ти чому такий сумний?

Заєць: «Мені звірі в лісі сказали, що я негарний, волохатий і довговухий. Ось я і засмутився.»

Вихователь: «Та ні ж, зайка, ти красивий і дуже нам подобаєшся. Правда, діти? Малята, я знаю, як розважати зайчика. Треба описати його, а допоможе нам в цьому схема. Давайте згадаємо, що позначають віконечка цієї схеми. (Повторюють критерії за якими описується іграшка).

- Хто хоче описати зайчика? (Запитують дітей, інші слухають і доповнюють або виправляють оповідача).

- Дивіться, наш зайчик повеселішав. Йому дуже сподобалися ваші розповіді, особливо як ви описували його шубку.

Заняття № 5

Складання дітьми описових розповідей.

Мета: вчити дітей складати невелику зв'язну розповідь про іграшку, спираючись на схему опису, закріплювати вміння дітей позначати словом ознаки зовнішнього вигляду іграшки.

Хід заняття.

На столі вихователя 4 різних ведмедя, неподалік від ведмедів – папуга. Вихователь питає, що за іграшки у нього на столі, пояснює, що ведмедів привів із собою папуга, який пропонує дітям пограти.

Уточнивши з дітьми, що за іграшки знаходяться у нього на столі вихователь запитує, чи схожі ведмеді один на одного за розміром (один великий, про нього можна сказати: більше за всіх, один найменший, два інших - невеликі); за кольором (два коричневих , але один з них хутряний, а інший - плюшевий, один чорний і один жовтий). Узагальнюючи відповіді дітей, вихователь називає дітям слова, які пізніше будуть використані ними при самостійному описі: великий, плюшевий, чорний і т. д.

Папуга загадує дітям загадку про одного з тих, що сидять на столі ведмедів, яка представляє собою описову розповідь про іграшку: «Вгадайте, про якого ведмедя я розповім. Він найбільший, коричневий, плюшевий. У нього білі лапи і вуха, чорні очі - гудзички.»

Страницы: 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15Метання малого м'яча
У шкільну програму фізичного виховання входять прикладні види метань: метання малого м'яча і гранати, які по структурі техніки схожі з метанням списа. Метання гранати і малого м'яча – це один з найпр ...

Форми організації процесу виховання
Виховні години (години спілкування) Ранки, свята Конкурси (художньої самодіяльності, виробів учнів, тематичні, олімпіади, малюнків, шкільних газет, «Міс училища», гумористичні, КВК, «На кращого за пр ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net