Спільна робота ДНЗ і сім’ї у плані формування зв’язного мовлення дітей старшого дошкільного віку

Педагогіка: історія і сьогодення » Формування зв’язного мовлення у дітей старшого дошкільного віку » Спільна робота ДНЗ і сім’ї у плані формування зв’язного мовлення дітей старшого дошкільного віку

Сторінка 10

- А в завершенні розповіді ви повинні розповісти про те, що можна робити з цією іграшкою? Що можна робити з пірамідкою? (Грати, переставляти, розбирати, збирати .)

- Тепер я опишу пірамідку, а ви слухайте і стежте за схемою, чи правильно я описую.

«Це піраміда. Вона різнобарвна, трикутної форми, велика. Пірамідка зроблена з пластмаси. У неї підставу, кільця і маківка. Мені подобається ця іграшка, тому що з нею можна грати, розбирати і збирати її.»

- Хто хоче описати пірамідку? (Відповіді 2-3 дітей).

- Папузі сподобалося, як ви описали пірамідку. На наступних заняттях ми продовжимо описувати іграшки.

Примітка: Вихователь домагається від дітей відповідей повними реченнями.

Заняття № 4

Складання дітьми описового оповідання про іграшку.

Мета: вчити дітей складати описові розповіді по іграшці,

які включають назву предмета і його прикмети (колір, розмір та інші особливості зовнішнього вигляду), спираючись на схему викладу.

Хід заняття.

З-за столу з'являються заячі вуха. «Хто це?» - Дивується вихователь. «Зайчик», - радіють діти. «Бачимо-бачимо твій коротенький хвостик. Діти, скажіть зайцю: «Бачимо-бачимо твій коротенький хвостик». (Хорова і індивідуальна відповіді)

Заєць стрибає на стіл. Вихователь гладить його: «Який же ти біленький! Який же ти пухнастий! Вуха довгі. Одне вгору стирчить, а інше дивиться . Куди? (Вниз) Хлопці, подивіться, наш зайчик чимось дуже засмучений. Зайчик, ти чому такий сумний?

Заєць: «Мені звірі в лісі сказали, що я негарний, волохатий і довговухий. Ось я і засмутився.»

Вихователь: «Та ні ж, зайка, ти красивий і дуже нам подобаєшся. Правда, діти? Малята, я знаю, як розважати зайчика. Треба описати його, а допоможе нам в цьому схема. Давайте згадаємо, що позначають віконечка цієї схеми. (Повторюють критерії за якими описується іграшка).

- Хто хоче описати зайчика? (Запитують дітей, інші слухають і доповнюють або виправляють оповідача).

- Дивіться, наш зайчик повеселішав. Йому дуже сподобалися ваші розповіді, особливо як ви описували його шубку.

Заняття № 5

Складання дітьми описових розповідей.

Мета: вчити дітей складати невелику зв'язну розповідь про іграшку, спираючись на схему опису, закріплювати вміння дітей позначати словом ознаки зовнішнього вигляду іграшки.

Хід заняття.

На столі вихователя 4 різних ведмедя, неподалік від ведмедів – папуга. Вихователь питає, що за іграшки у нього на столі, пояснює, що ведмедів привів із собою папуга, який пропонує дітям пограти.

Уточнивши з дітьми, що за іграшки знаходяться у нього на столі вихователь запитує, чи схожі ведмеді один на одного за розміром (один великий, про нього можна сказати: більше за всіх, один найменший, два інших - невеликі); за кольором (два коричневих , але один з них хутряний, а інший - плюшевий, один чорний і один жовтий). Узагальнюючи відповіді дітей, вихователь називає дітям слова, які пізніше будуть використані ними при самостійному описі: великий, плюшевий, чорний і т. д.

Папуга загадує дітям загадку про одного з тих, що сидять на столі ведмедів, яка представляє собою описову розповідь про іграшку: «Вгадайте, про якого ведмедя я розповім. Він найбільший, коричневий, плюшевий. У нього білі лапи і вуха, чорні очі - гудзички.»

Страницы: 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15Можливість отримання іспанського гранту для громадян України
Обов`язковою умовою участі в конкурсі на отримання грантів Міністерства закордонних справ Іспанії є наявність вищої освіти. Громадяни України можуть брати участь в 5 конкурсах на отримання гранта. Їх ...

Організація навчально-виховного процесу у старшій дошкільній групі
Аналізуючи дані констатуючого експерименту, який ми провели у старшій групі, необхідно організувати діяльність дітей так, щоб розвиток їхнього зв’язного мовлення покращувався. Так, у ДНЗ проводять рі ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net