Спільна робота ДНЗ і сім’ї у плані формування зв’язного мовлення дітей старшого дошкільного віку

Педагогіка: історія і сьогодення » Формування зв’язного мовлення у дітей старшого дошкільного віку » Спільна робота ДНЗ і сім’ї у плані формування зв’язного мовлення дітей старшого дошкільного віку

Сторінка 11

Вихователь хвалить дітей за те, що вони відгадали ведмедя, про якого розповів папуга і пояснює: «Ви легко розпізнали ведмедя тому, що папуга дуже докладно його описав.»

Папуга сидить спиною до дітей та іграшок. Викликаний дитина вибирає собі ведмедя і, взявши його в руки, робить описову розповідь, використовуючи схему опису.

«Бачиш, - каже педагог дитині, що закінчив опис іграшки, - діти хочуть тобі допомогти. Давай послухаємо, що вони хочуть додати до твоєї розповіді». (Якщо розповідь дитини потребує доповнення, то вихователь просить дитину повторити загадку).

Далі дитина ставить ведмедя на місце і сідає. Папуга не поспішаючи оглядає всіх ведмедів і, нарешті, обирає того, про який розповідала дитина.

Заняття проходить емоційно. У процесі його можна запитати 5-6 дітей.

Після закінчення заняття папуга хвалить дітей, за те, що вони добре описували іграшки і з ними було весело грати.

Заняття № 6

Складання дітьми описових розповідей.

Мета: вчити дітей складати описові розповіді з іграшок, які включають назву предмета і його прикмети (колір, розмір та інші особливості зовнішнього вигляду).

Хід заняття.

Вихователь: Папуга приніс нам цілу коробку іграшок. Сьогодні ми будемо продовжувати вчитися описувати іграшки. (Ставить на свій стіл коробку. Одну за одною виймає з неї іграшки. Показує їх дітям і ховає в коробку.) Тепер ви знаєте, що за іграшки лежать в коробці, і можете заздалегідь вирішити, про яку ви будете розповідати. (Коробку ставить перед дітьми на журнальний столик.) Той, кого я назву, візьме з коробки будь-яку іграшку і розповість про неї. Помічником вам буде схема опису. Послухайте, як краще описати іграшку. (Бере з коробки матрьошку. Показує дітям.) З іграшок, які лежать в коробці, мені найбільше подобається матрьошка. Вона різнобарвна, овальної форми. Матрьошка невелика, дерев'яна, красива. На ній червоний сарафан з синіми квітами і жовта хустинка. Якщо потрясти матрьошку – вона гримить. Значить, в ній ще матрьошка ховається. З цією матрьошкою можна грати. Можна розбирати і збирати її. Педагог запитує, чи сподобався дітям його розповідь про матрьошку. Пропонує дітям розповісти про матрьошку. Якщо охочих не знайдеться, вихователь пропонує розповісти про будь-яку іншу іграшку, лежачу в коробці. Після прослуховування 3-4 дитячих оповідань доцільно провести фізкультурну хвилинку. Вихователь дістає з коробки будь-яку іграшку і пропонує зобразити відповідного звірка, а потім питає, чи не хоче хто-небудь розповісти про дану іграшку.

Примітка: Іграшки, про які діти розповідали, можна не повертати в коробку. Для даного заняття достатньо 5-6 іграшок. Число дитячих оповідань на занятті не повинна перевищувати 5-7.

Гра - драматизація "Теремок".

Мета: Закріплювати вміння дітей складати описові розповіді, виявити навички розвитку зв'язкових монологічних висловлювань описового типу.

Хід занять.

Вихователь кличе дітей:

Цей будиночок виріс у полі,

Він не низький, не високий .

- Про який маленькому будиночку говориться в цих словах?

- Правильно, це терем-теремок. А хто жив у теремочке? (Відповіді дітей).

- Дивіться, у нас в групі теж з'явився теремок. Треба заселити його.

Страницы: 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15



Діагностика та корекція гендерних установок та статеворольових стереотипів молодшого школяра
Поведінка кожної людини є органічно статевою. Чоловіки (хлопчики) і жінки (дівчатка) ніколи не виступають як поза статеві істоти. Не може бути повноцінної особистості поза статевою належністю, а стат ...

Методика самостійної роботи студентів
Самостійна робота студентів формує в студентів уміння і навички самостійної пізнавальної діяльності, вона одночасно сприяє розвитку й інших структурних компонентів особистості. Крім того, працюючи са ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net