Спільна робота ДНЗ і сім’ї у плані формування зв’язного мовлення дітей старшого дошкільного віку

Педагогіка: історія і сьогодення » Формування зв’язного мовлення у дітей старшого дошкільного віку » Спільна робота ДНЗ і сім’ї у плані формування зв’язного мовлення дітей старшого дошкільного віку

Сторінка 11

Вихователь хвалить дітей за те, що вони відгадали ведмедя, про якого розповів папуга і пояснює: «Ви легко розпізнали ведмедя тому, що папуга дуже докладно його описав.»

Папуга сидить спиною до дітей та іграшок. Викликаний дитина вибирає собі ведмедя і, взявши його в руки, робить описову розповідь, використовуючи схему опису.

«Бачиш, - каже педагог дитині, що закінчив опис іграшки, - діти хочуть тобі допомогти. Давай послухаємо, що вони хочуть додати до твоєї розповіді». (Якщо розповідь дитини потребує доповнення, то вихователь просить дитину повторити загадку).

Далі дитина ставить ведмедя на місце і сідає. Папуга не поспішаючи оглядає всіх ведмедів і, нарешті, обирає того, про який розповідала дитина.

Заняття проходить емоційно. У процесі його можна запитати 5-6 дітей.

Після закінчення заняття папуга хвалить дітей, за те, що вони добре описували іграшки і з ними було весело грати.

Заняття № 6

Складання дітьми описових розповідей.

Мета: вчити дітей складати описові розповіді з іграшок, які включають назву предмета і його прикмети (колір, розмір та інші особливості зовнішнього вигляду).

Хід заняття.

Вихователь: Папуга приніс нам цілу коробку іграшок. Сьогодні ми будемо продовжувати вчитися описувати іграшки. (Ставить на свій стіл коробку. Одну за одною виймає з неї іграшки. Показує їх дітям і ховає в коробку.) Тепер ви знаєте, що за іграшки лежать в коробці, і можете заздалегідь вирішити, про яку ви будете розповідати. (Коробку ставить перед дітьми на журнальний столик.) Той, кого я назву, візьме з коробки будь-яку іграшку і розповість про неї. Помічником вам буде схема опису. Послухайте, як краще описати іграшку. (Бере з коробки матрьошку. Показує дітям.) З іграшок, які лежать в коробці, мені найбільше подобається матрьошка. Вона різнобарвна, овальної форми. Матрьошка невелика, дерев'яна, красива. На ній червоний сарафан з синіми квітами і жовта хустинка. Якщо потрясти матрьошку – вона гримить. Значить, в ній ще матрьошка ховається. З цією матрьошкою можна грати. Можна розбирати і збирати її. Педагог запитує, чи сподобався дітям його розповідь про матрьошку. Пропонує дітям розповісти про матрьошку. Якщо охочих не знайдеться, вихователь пропонує розповісти про будь-яку іншу іграшку, лежачу в коробці. Після прослуховування 3-4 дитячих оповідань доцільно провести фізкультурну хвилинку. Вихователь дістає з коробки будь-яку іграшку і пропонує зобразити відповідного звірка, а потім питає, чи не хоче хто-небудь розповісти про дану іграшку.

Примітка: Іграшки, про які діти розповідали, можна не повертати в коробку. Для даного заняття достатньо 5-6 іграшок. Число дитячих оповідань на занятті не повинна перевищувати 5-7.

Гра - драматизація "Теремок".

Мета: Закріплювати вміння дітей складати описові розповіді, виявити навички розвитку зв'язкових монологічних висловлювань описового типу.

Хід занять.

Вихователь кличе дітей:

Цей будиночок виріс у полі,

Він не низький, не високий .

- Про який маленькому будиночку говориться в цих словах?

- Правильно, це терем-теремок. А хто жив у теремочке? (Відповіді дітей).

- Дивіться, у нас в групі теж з'явився теремок. Треба заселити його.

Страницы: 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15Особливості фізичного виховання учнів ВНЗ
Позитивний досвід поведінки створюється шляхом правильно педагогічно організованої діяльності учнів, яка є джерелом виховання в цій групі методів. Виховання в діяльності має ряд закономірностей, на о ...

Розвиток операцій мислення
Мислительна діяльність, спрямована на розв’язування певних завдань, дуже складна. Вона здійснюється за допомогою різних засобів або операцій мислення порівняння, аналізу, синтезу, абстрагування, узаг ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net