Андрейкіна Софія.
Це стільчик. Він коричневий і має зелене сидіння. Має спинку і ніжки. Дерев’яний. На ньому м’ягко і можна сидіти. Він великий і міцний, бо є чорні цвяхи.
Городчук Тамара.
Ось це дуже красивий стільчик. Він коричневий з зеленим сидінням. Має спинку і ніжки, і чорні цвяхи. На ньому можна добре сидіти, бо він м’який.
Граб Анджеліка.
Він дерев'яний, гарний. У стільця є ніжки, спинка, сидіння. А на ньому подушка зелена. (Пауза). А стілець коричневий. А ось тут гвоздики чорні.
Григорак Роман.
Стілець великий. На ньому можна сидіти (пауза), можна ставити під стіл. Є ніжки, спинка і сидіння. Сидіння зелене, а стілець коричневий, бо зроблений з дерева.
Лопатнюк Олег.
Він великий, твердий, а ось тут м'який. Ось це спинка, ніжки і сидіння (пауза) зелене, а він коричневий. (Пауза). На ньому сидять.
Партатус Анастасія.
Він дерев'яний з ніжками і спинкою. А на сидінні можна сидіти (пауза), тому що воно м'яке (пауза) і зелене. А він дерев'яний. Цей стілець великий, а є маленькі.
Сіщук Вероніка.
На стільці можна сидіти (пауза). Він великий, коричневий, а тут зелений. Є сидіння, на ньому сидять (пауза), він великий.
Копильців Діана.
Це стілець. Він великий, твердий, а сидіння м'яке. Він весь коричневий, а сидіння зелене. Спинка, ніжки з дерева, а сидіння з ганчірки. На ньому можна сидіти, а можна рухати.
Вань Орест.
Ну це стільчик, на ньому сидять, а якщо дуже великий можна лежати (пауза). У нього є спинка, ніжки, сидіння. Сидіння м'яке, а сам він твердий, коричневий, а воно зелене.
Мицак Анастасія.
Він коричневий, а сидіння зелене. На ньому можна сидіти, а можна за столом (пауза). У стільця є ніжки, спинка і сидіння, щоб сидіти. Він великий, а в мене є маленький.
Бойчук Станіслав.
На ньому можна сидіти, він для дорослих, тому що великий (пауза). Він коричневий весь і зелений на сидінні. Є ніжки, сидіння і спинка (пауза). Він з дерева.
Пашковська Анастасія.
Він великий. На ньому сидять (пауза). Він коричневий (пауза), а ось тут зелений (пауза). А ще у нього є сидіння, ніжки, спинка.
Шевчук Євген.
Є сидіння, (пауза), полички, гвоздики (пауза). Ось зелене (пауза), коричневе (пауза). А ось тут ось сидять.
Фесюк Назар.
Цей стілець коричневий. Сидіння у нього зелене. На ньому можна сидіти, бо він м’який. І ще можна спертись, бо він має спинку.
Діаграма 2
Протокол № 3. Розповіді дітей 5 року життя по картинці.
Городчук Діана.
На картинці намальовані хлопчик і дівчинка. Дівчинка в'яже шарф, а хлопчик щось малює фарбами. Він сидить за столом, а на столі стоїть радіо, напевно, вони слухають музику або казку яку-небудь.
Андрейкіна Софія.
Хлопчик і дівчинка сидять за столом. Хлопчик малює фарбами і пензликом, а дівчинка в’яже. На столі стоїть радіо, то вони напевно його слухають.
Городчук Тамара.
На картинці намальовані хлопчик і дівчинка. Дівчинка дуже гарна. Вона щось в’яже. А хлопчик має пензлик і фарби і він щось малює. І ще на столі стоїть радіо. Там напевно грає музика.
Граб Анджеліка.
Тут намальовані хлопчик і дівчинка. Вони сидять за столом. У хлопчика є фарби і папір, він щось малює пензликом. А дівчинка сидить і в'яже під музику, тому що працює радіо на столі.
Зміст і завдання вивчення українських іменників у російськомовній школі
Іменник – чи не найбільш досліджена частина мови. Це не дивно, бо з давніх-давен почали виділяти два класи слів – ім’я та дієслово. Ядро першого склали іменники, бо інші частини мови сформувалися піз ...
Питання відбору лексичного матеріалу
Реалізації освітнього і розвиваючого потенціалу формування лексичної компетенції молодших школярів мають сприяти добір навчального матеріалу і технологія роботи з ним. Умови навчання в середніх навча ...
Читання як вид навчальної діяльності
Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>