Григорак Роман.
Хлопчик і дівчинка сидять. Дівчинка в'яже. У неї багато клубків. Вона дивиться, що малює хлопчик. Вони сидять і слухають радіо. Так веселіше.
Лопатнюк Олег.
Хлопчик тримає пензлик. На столі стоять фарби, і вода (пауза), олівець, радіо. Він малює. Дівчинка сидить на стільці в жовтій кофтинці. На голові блакитна стрічка.
Партатус Анастасія.
На столі стоїть радіо. Вони сидять за столом. Хлопчик малює. На столі лежать фарби, олівець, аркуш. Стоїть радіо і грає. Дівчинка сидить на стільці і в'яже.
Сіщук Вероніка.
На столі стоїть радіо. Хлопчик сидить з фарбами (пауза). Він дивиться на стіл. Дівчинка сидить і тримає шарф. Вони щось говорять.
Копильців Діана.
Хлопчик і дівчинка сидять за столом. У хлопчика є фарби і пензлик, тому що він малює. Ще на столі стоїть радіо. Дівчинка сидить на стільці. Вона в'яже й дивиться на клубок. Він покотився.
Вань Орест.
Тут намальовані хлопчик і дівчинка. Вони сидять за столом. Хлопчик малює картинку, напевно, машинку, а дівчинка сидить поруч. Вона в'яже хлопчикові шарф. На столі стоїть радіо і грає.
Мицак Анастасія.
Хлопчик сидить за столом. Він малює, а коли намалює покаже дівчинці. Дівчинка сидить на стільці і в'яже, напевно, шарф для зими. Вони слухають радіо.
Бойчук Станіслав.
Стоїть стіл. На ньому малює хлопчик. У нього пензлик (пауза). Дівчинка тримає в руках шарф. Внизу валяються нитки.
Пашковська Анастасія.
За столом сидить хлопчик і малює фарбами. У фарбах багато квітів. У мене теж є такі (пауза). На столі стоїть радіо. Дівчинка сидить на стільці, в'яже щось.
Шевчук Євген.
Хлопчик малює машину. На столі стоять склянку і фарби. Варто радіо з антеною. Дівчинка сидить і дивиться. За підлозі валяються клубки.
Фесюк Назар.
На картинці є хлопчик і дівчинка. Хлопчик щось малює фарбами, а дівчинка сидить на стільці і в’яже шарф. І вони ще слухають радіо.
Діаграма 3
Дидактичні ігри та вправи, що проводяться на 1 етапі формуючого експерименту з метою активізації словникового запасу дітей.
«Вгадай іграшку».
Мета: формувати в дітей уміння знаходити предмет, орієнтуючись на його основні ознаки.
Хід гри.
На огляд виставляються 3-4 знайомі іграшки. Вихователь повідомляє: він окреслить іграшку, а завдання дітей, що грають - прослухати і назвати цей предмет.
Примітка. Спочатку вказуються одна-дві ознаки. Якщо діти називають, число ознак збільшується до трьох-чотирьох.
«Що за предмет».
Мета: вчити дітей називати предмет і описувати його.
Хід гри.
Дитина виймає з «чудесного мішечка» який-небудь предмет, іграшку і звертається до нього(«Це м'яч»). Спочатку опис іграшки бере на себе вихователь. («Він круглий, синій з жовтою смугою»), потім завдання виконують діти.
«Скажи який».
Мета: Вчити дітей виділяти ознаки предмета.
Хід гри.
Вихователь виймає з коробки предмети, показує їх, а діти вказують на будь-яку ознаку.
Вихователь: «Це кубик».
Діти: «Він синій» і т. д.
Якщо діти не можуть, вихователь допомагає: «Це кубик. Який він?»
«Хто більше побачить і назве».
Мета: Вчити дітей позначати словом і дією частини і ознаки зовнішнього вигляду іграшки.
Екологічна освіта молодших школярів
На сучасному етапі Постановою Верховної Ради України від 5 березня 1998 року затверджена система екологічної освіти і виховання. Виховання екологічної культури як складової загальної культури особист ...
Соціально-педагогічні особливості виховання дітей у
багатодітній сім’ї
Позиція "за". Люди, які мають одну дитину, часто скаржаться, що втомлюються від спілкування з ним, від турбот і т.д. Їм здається, що батьки, наприклад, п'ятьох дітей повинні втомлюватися в ...
Читання як вид навчальної діяльності
Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>