Спільна робота ДНЗ і сім’ї у плані формування зв’язного мовлення дітей старшого дошкільного віку

Педагогіка: історія і сьогодення » Формування зв’язного мовлення у дітей старшого дошкільного віку » Спільна робота ДНЗ і сім’ї у плані формування зв’язного мовлення дітей старшого дошкільного віку

Сторінка 7

Григорак Роман.

Хлопчик і дівчинка сидять. Дівчинка в'яже. У неї багато клубків. Вона дивиться, що малює хлопчик. Вони сидять і слухають радіо. Так веселіше.

Лопатнюк Олег.

Хлопчик тримає пензлик. На столі стоять фарби, і вода (пауза), олівець, радіо. Він малює. Дівчинка сидить на стільці в жовтій кофтинці. На голові блакитна стрічка.

Партатус Анастасія.

На столі стоїть радіо. Вони сидять за столом. Хлопчик малює. На столі лежать фарби, олівець, аркуш. Стоїть радіо і грає. Дівчинка сидить на стільці і в'яже.

Сіщук Вероніка.

На столі стоїть радіо. Хлопчик сидить з фарбами (пауза). Він дивиться на стіл. Дівчинка сидить і тримає шарф. Вони щось говорять.

Копильців Діана.

Хлопчик і дівчинка сидять за столом. У хлопчика є фарби і пензлик, тому що він малює. Ще на столі стоїть радіо. Дівчинка сидить на стільці. Вона в'яже й дивиться на клубок. Він покотився.

Вань Орест.

Тут намальовані хлопчик і дівчинка. Вони сидять за столом. Хлопчик малює картинку, напевно, машинку, а дівчинка сидить поруч. Вона в'яже хлопчикові шарф. На столі стоїть радіо і грає.

Мицак Анастасія.

Хлопчик сидить за столом. Він малює, а коли намалює покаже дівчинці. Дівчинка сидить на стільці і в'яже, напевно, шарф для зими. Вони слухають радіо.

Бойчук Станіслав.

Стоїть стіл. На ньому малює хлопчик. У нього пензлик (пауза). Дівчинка тримає в руках шарф. Внизу валяються нитки.

Пашковська Анастасія.

За столом сидить хлопчик і малює фарбами. У фарбах багато квітів. У мене теж є такі (пауза). На столі стоїть радіо. Дівчинка сидить на стільці, в'яже щось.

Шевчук Євген.

Хлопчик малює машину. На столі стоять склянку і фарби. Варто радіо з антеною. Дівчинка сидить і дивиться. За підлозі валяються клубки.

Фесюк Назар.

На картинці є хлопчик і дівчинка. Хлопчик щось малює фарбами, а дівчинка сидить на стільці і в’яже шарф. І вони ще слухають радіо.

Діаграма 3

Дидактичні ігри та вправи, що проводяться на 1 етапі формуючого експерименту з метою активізації словникового запасу дітей.

«Вгадай іграшку».

Мета: формувати в дітей уміння знаходити предмет, орієнтуючись на його основні ознаки.

Хід гри.

На огляд виставляються 3-4 знайомі іграшки. Вихователь повідомляє: він окреслить іграшку, а завдання дітей, що грають - прослухати і назвати цей предмет.

Примітка. Спочатку вказуються одна-дві ознаки. Якщо діти називають, число ознак збільшується до трьох-чотирьох.

«Що за предмет».

Мета: вчити дітей називати предмет і описувати його.

Хід гри.

Дитина виймає з «чудесного мішечка» який-небудь предмет, іграшку і звертається до нього(«Це м'яч»). Спочатку опис іграшки бере на себе вихователь. («Він круглий, синій з жовтою смугою»), потім завдання виконують діти.

«Скажи який».

Мета: Вчити дітей виділяти ознаки предмета.

Хід гри.

Вихователь виймає з коробки предмети, показує їх, а діти вказують на будь-яку ознаку.

Вихователь: «Це кубик».

Діти: «Він синій» і т. д.

Якщо діти не можуть, вихователь допомагає: «Це кубик. Який він?»

«Хто більше побачить і назве».

Мета: Вчити дітей позначати словом і дією частини і ознаки зовнішнього вигляду іграшки.

Страницы: 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Основні риси та якості педагога в сучасній школі
Важливими є педагогічні вміння, серед яких я б виділила такі основні, на мій погляд вміння. Це вміння передбачати і розв’язувати педагогічні ситуації і проблеми, розуміти свого співрозмовника, вивчат ...

Нейропсихологічна класифікації афазії А. Лурія
Існують різні класифікації афазій: класична, неврологічна класифікація Верніке-Ліхтгейма лінгвістичні класифікації X. Хеда й інших, кожна з яких відображає рівень розвитку неврологічною, психологічно ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net