Спільна робота ДНЗ і сім’ї у плані формування зв’язного мовлення дітей старшого дошкільного віку

Педагогіка: історія і сьогодення » Формування зв’язного мовлення у дітей старшого дошкільного віку » Спільна робота ДНЗ і сім’ї у плані формування зв’язного мовлення дітей старшого дошкільного віку

Сторінка 8

Хід гри.

Вихователь. У нас в гостях лялька Оля. Оля дуже любить, коли її хвалять, звертають увагу на її одяг. Давайте опишемо її сукню, шкарпетки, туфельки, звернемо увагу на її зачіску, на колір очей. Оля тим часом буде роздавати нам різнокольорові прапорці. Хто першим збере прапорці всіх кольорів, той і переможе. Ось, наприклад, я кажу: У Олі світле волосся. Оля мені дає блакитний прапорець. Зрозуміло?

Примітка. Якщо діти не можуть, вихователь йде їм на допомогу, пропонуючи описати Олині шкарпетки, сукню; обов'язково стежить за правильним узгодженням прикметника з іменником у роді, числі і відмінку.

Щоб діти не обмежувалися назвою однієї ознаки, педагог зацікавлює їх нагородою – яким-небудь предметом за кожну вдалу відповідь.

"Що наплутав Буратіно?"

Мета: Вчити дітей знаходити помилки в описі предмета і виправляти їх.

Хід гри.

Вихователь. До нас в гості зі своїм другом прийшов Буратіно. Він хоче нам про щось розповісти. Послухаємо його будь ласка. Я хочу розповісти вам про мого друга каченяти. У нього синій дзьоб і маленькі лапи, він весь час кричить: «Няв!»

Вихователь. Чи все правильно описав нам Буратіно? Що він наплутав?

Діти виправляють помилки, правильно називаючи ознаки іграшки.

«Назви що це, і скажи який?»

Мета: Вчити дітей називати предмет і його основну ознаку, замінюючи у другому реченні іменник займенником.

Хід гри.

Вихователь в групову кімнату приносить коробку з іграшками. Діти витягають іграшки, називаючи предмет, описують його, наприклад: «Це м'яч, він круглий. І т.д.»

Заняття № 1

Ознайомлення дітей з поняттям «початок висловлювання».

Мета: готувати дітей до складання описових розповідей; дати поняття «початок оповідання».

Хід заняття.

Вихователь: У гості до нас з жарких країн прилетів різнобарвний папуга. Із собою він приніс цілу сумку казок, картинок та іграшок. Ви хочете послухати казку, яку приніс папуга?

«Золоте яєчко»

Знесла курочка яєчко:

Яєчко не просте,

Золоте.

Дід бив, бив -

Не розбив;

Баба била, била -

Не розбила.

Мишка бігла,

Хвостиком махнула,

Яєчко впало

І розбилося.

Дід і баба плачуть;

Курочка кокоче:

- Не плач діду, не плач баба,

Знесу я вам яєчко інше,

Не золоте, а просте.

Вихователь: Хлопці, чи все правильно в цій казці. Хто був найуважніший і почув, що бракує в цій казці?

(Відповіді дітей)

У цієї казки не вистачає початку. Послухайте, з яких слів почалася казка папуги. («Знесла курочка яєчко .») Як можна почати цю казку? (Відповіді дітей).

- Послухайте, як я почну цю казку: «Жили собі дід та баба, і була у них курочка ряба». Хлопці, а казці потрібно початок, може без нього краще?

- Початок знайомить нас з героями, без нього незрозуміла вся казка.

- Давайте, подивимося, що ще є в сумці у папуги. Це малюнок.

Відгадайте, яка казка тут намальована? Казка «Ріпка» малюнок без початку, (без ріпки). Що не вистачає цьому малюнку? (Початку).

- Для чого потрібно початок малюнку?

- Правильно, початок необхідно малюнку для того, щоб ми могли зрозуміти, що намальовано на картинці.

- Подивіться, в сумці у папуги ховається якась іграшка. (Вихователь дістає іграшкового зайця). Хто це? Дітки, спробуйте придумати початок оповідання про зайця. (Відповіді 4-5 дітей).

Страницы: 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13Вибір та оптимальне поєднання форм і методів екологічної освіти на уроках курсу «Я і Україна» у 2 класі
Формуючи елементарні екологічні знання та уміння школярів, ми намагалися відібрати та оптимально поєднати різні форми, методи, засоби навчання так, щоб після закінчення нашого експерименту досягти хо ...

Текст і проблема зв’язності
Модернізація змісту шкільної освіти у світлі вимог Національної доктрини розвитку освіти, державної національної програми «Освіта» («Україна ХХІ ст.»), концепцій мовної освіти спрямована на становлен ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net