Спільна робота ДНЗ і сім’ї у плані формування зв’язного мовлення дітей старшого дошкільного віку

Педагогіка: історія і сьогодення » Формування зв’язного мовлення у дітей старшого дошкільного віку » Спільна робота ДНЗ і сім’ї у плані формування зв’язного мовлення дітей старшого дошкільного віку

Сторінка 9

- Послухайте, як я почну розповідь про зайця: «Це зайчик».

- Без чого не може існувати розповідь? (Без початку)

- Хлопці, папуга прилетів до нас в гості на кілька днів. На наступних заняттях ми дізнаємося, які ще казки і картинки він привіз нам.

Заняття № 2

Ознайомлення дітей з поняттям "кінцем вислови".

Мета: готувати дітей до складання описових розповідей; дати поняття «кінець» оповідання.

Хід заняття

Вихователь: Сьогодні на заняттях ми подивимося, які ще подарунки лежать в сумці у папуги. Це казка. Давайте я буду читати вам її, а ви уважно слухайте. (Читається казка без закінчення).

Хто почув, чого не вистачає в цій казці? (Відповіді дітей).

- У цій казці не вистачає кінця. Придумайте закінчення цієї казки. (Відповіді дітей)

- Послухайте, як я закінчу цю казку. «Мишка за кішку, кішка за Жучку, Жучка за внучку, внучка за бабку, бабка за діда, дід за ріпку: тягнуть – потягнуть – витягли ріпку!»

- Дітки, як ви думаєте, для чого потрібен кінець казки?

- Кінець казки розповідає нам про те, чим вона закінчилася, що сталося з героями.

- Папуга приніс нам ще один малюнок, що на ньому намальовано?

(Ріпка і діда). Що не вистачає? (Решту героїв, кінця малюнка).

- Кінець малюнка потрібен для того, щоб глядач міг зрозуміти, яка казка зображена.

- Малята, розкажіть мені і папузі для чого ж потрібен кінець розповіді. (Відповіді дітей).

Заняття № 3

Ознайомлення дітей зі схемою описового оповідання.

Мета: підготувати дітей до складання описових розповідей; познайомити зі схемою описового оповідання про іграшку; активізувати словник дітей.

Хід занять.

Вихователь. Діти, сьогодні папуга мені сказав, що йому дуже хочеться послухати, як ви вмієте описувати улюблені іграшки. А для того, щоб опис вийшов красивим і правильним, ми навчимося складати розповіді за допомогою схеми. (Виставляється схема, закрита аркушами паперу. У ході заняття поступово відкриваються всі графи схеми).

- А ось іграшка, яку ми з вами будемо вчитися описувати. Що це? Назвіть. (Пірамідка)

- Так, діти, це - пірамідка. Описуючи іграшку, пам'ятаєте, що на початку розповіді ми називаємо той предмет, який описуємо. Після цього ми розповімо якого кольору іграшка. (Відкривається перше віконечко схеми). Різнокольорові плями цієї таблиці підказують нам, що потрібно розповісти про колір іграшки. Розкажіть, якого кольору пірамідка? (Червоного, синього, зеленого і жовта; різнокольорове)

- Давайте відкриємо наступне віконечко схеми. Що тут намальовано?

(Коло, трикутник, квадрат)

- Це віконечко підказує, що треба розповісти про форму іграшки. Якої форми пірамідка, на що вона схожа? (Трикутник, кільця круглі, маківка овальна).

- Відкриваємо наступне віконечко. Ці м'ячики говорять про те, що треба розповісти - велика або маленька ця іграшка. Пірамідка за розміром яка? (Велика).

- Що знаходитися в четвертому віконечку? Тут наклеєна залізна, пластмасова і дерев'яна пластини. Вони говорять нам про те, з якого матеріалу зроблена іграшка.

З якого матеріалу зроблено пірамідка? (З пластмаси.)

- Наступне віконечко показує, що треба розповісти про те, з яких деталей складається пірамідка? (Кілець, маківки, підстави з паличкою)

Страницы: 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14



Особливості передачі форми та пропорцій предмета у процесі графічної діяльності
Предмет сприймання в образотворчому мистецтві — провідний у навчанні й вихованні учнів початкових класів. Через сприймання образів і форм предметів діти пізнають різноманітність навколишнього світу. ...

Культурні зв’язки Києво-Могилянської академії
У другій половині XVII – на початку XVIII ст. в Росії відбувалося помітне піднесення культури. Поширювалася освіта, з’являлися школи, друкарні, видавалися та переписувалися книги. В умовах наростання ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net