Тематичний день як одна з форм роботи соціального педагога в літньому оздоровчому таборі

Педагогіка: історія і сьогодення » Соціально-педагогічна робота в умовах літнього оздоровчого табору » Тематичний день як одна з форм роботи соціального педагога в літньому оздоровчому таборі

Сторінка 1

Літня практика роботи з дітьми переконує, що кожен день табірної зміни може стати в умілих руках педагога прекрасної майданчиком для саморозкриття, самоутвердження, самореалізації дитини. Скільки різних умінь, навичок, знань про себе і про інші можуть придбати за цей час діти. Як багато дізнатися нового, зрозуміти ціну дружби і товариства, відчути радість праці на загальну користь, навчитися жити в колективі.

Може вийти і зворотне: нудьга, одноманітність заповнить дитячі дні, і виповзуть на світло грубість, вульгарність, байдужості, лінь, хуліганство, важливим завданням в цьому плані є робота соціального педагога та педагогічного колективу, для створення умов, які були б комфортними для дітей в літньому оздоровчому таборі.

Наскільки цікавою буде життя дітей у першу чергу залежить від педагогічного колективу дитячого оздоровчого табору,будь то це вожатий, вихователь, від їх педагогічної майстерності, від уміння зрозуміти і прийняти всіх і кожного, від бажання творити, дивувати і надихати.

Для того, щоб дітям в цей період було добре та вони набули нових знать, повернулися додому задоволеними, потрібно організовувати план роботи дитячого оздоровчого табору, в цьому плані я б хотіла розглянути одну з основних форм роботи в таборі як Тематичний день.

Тематичний день - це заздалегідь запланована серія дружинних та або загонових заходів, об'єднаних цілями, завданнями, спільними назвою і темою, що проводяться в 1 або 2 дні.

Тематичних день включає програму змістовної діяльності дітей і дорослих навколо будь-якої теми, проблеми, що є наявною в суспільстві та буде цікавою дітям.

Тематичні дні, як правило, мають назву, точно вказуючи сферу відбору змісту: наприклад: День іменинника, День мам. Або образне "назва-символ" (рядки з пісень, віршів, прислів'їв та інше .), наприклад: "Пам'ятає світ врятований .", "Його величність, театр" .

Орієнтовний перелік тематичних днів для зміни в оздоровчому таборі, зміст і орієнтовний перелік форм роботи для тематичних днів наведено в Додатку Б.

Програма дня може включати різні напрями діяльності:

інтелектуальне (вікторини, ігри)

трудове (труддесанти, робота в творчих майстернях, збирання та заготівля)

творче (конкурси, концерти )

спортивна (змагання)

організаторське (ради справ, ведучі, Орг.комітет, члени журі та ін)

Зміст дня розробляється в залежності від умов: одновіковий, різновіковий колектив: загін, група або загально табірна програма (табір денного перебування, цілодобовий та ін.)

Тематичні дні визначаються у плані на кожен день. Тоді плануються центральні справи дня, за організацію яких відповідальний той чи інший загін або творча група (Орг.комітет) з числа дітей, що виражають інтерес до певної теми.

Тематичним ("Темовим") днем називається такий день, в який з ранку і до вечора проводяться заходи пов'язані єдиною тематикою. Тематичний день може проводитися як для всього табору, так і для одного загону. Брати участь у тематичному дні дітям значно цікавіше, ніж грати в звичайні повсякденні гри, особливо якщо цей день добре продуманий. Як же це зробити?

Все починається з вибору теми. Від цього вибору багато в чому залежить успіх всього заходу, так як вожатим хорошу тему легше розробляти, а дітям цікавіше в неї грати. Вибір теми дня чимось схожий на придумування назви загону.

Для простоти можна взяти список свят і пам'ятних дат і вибрати з нього найбільш цікаві свята, відзначення яких і буде присвячений весь день (за календарем вони можуть проходити не обов'язково влітку). Крім того, на цікаву тему вас можуть наштовхнути які-небудь події, наприклад, сонячне затемнення, п'ятниця 13-е або третій день поспіль йде дощ. Можна також за основу взяти популярний мультфільм, історична подія, географічний регіон або все що завгодно.

Коли тема обрана, записуються на листочок максимум асоціацій, пов'язаних з нею. Виділіть з цього списку найбільш яскраві асоціації. Наприклад, для Дня залізничника це можуть бути: залізничні станції, рейки, семафори, депо, сортувальна гірка, помаранчеві жилети . А для Дня Військово-морського флоту: Андріївський прапор, парад кораблів, сигнальні прапорці, морський бій, морські карти і т.д .

Також потрібно придумати родзинку. Нестандартні рішення завжди дуже цінуються. Більше того, одна нестандартна ідея може вказати на цілу гору інших хороших ідей. Замість того щоб проводити просту спартакіаду, спробуйте краще провести зимові олімпійські ігри. Дітям значно цікавіше буде пограти влітку в хокей, ніж просто побігати по біговій доріжці.

Страницы: 1 2 3 4 5Вивчення рівня сформованості особистісних якостей студентів, які сприяють формуванню їхньої фасилітуючої позиції
У дослідженні, яке було проведено серед студентів третього курсу факультету іноземної філології, використано три методики. Опитано 22 студенти, віком від 19 до 21 року. Оскільки до емоційно-почуттєви ...

Симптоматика дизартрії
При дизартрії на різних рівнях порушена передача імпульсів з кори головного мозку до ядер черепно-мозкових нервів. У зв'язку з цим, до м'язів (дихальним, голосовим, артикуляційним) не надходять нерво ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net