Загальна характеристика хімічно небезпечних речовин, що вивчаються у курсі органічної хімії середньої школи

Педагогіка: історія і сьогодення » Розробка методики екологічного виховання учнів шляхом підвищення рівня екологічної освіти на уроках хімії » Загальна характеристика хімічно небезпечних речовин, що вивчаються у курсі органічної хімії середньої школи

Сторінка 13

Визначити токсичні концентрації парів для людини важко, тому що звичайно отрута проникає через шкіру. За спостереженнями Lehman, концентрації 0,3 - 0,6 мг/л переносяться протягом 1 години без якої-небудь дії.

Симптоми хронічного отруєння:

Тварини. На протязі 5-місячного отруєння пацюків при 0,30 мг/л наприкінці другого місяця в крові з'явилися сульфогемоглобін (0,45 - 0,39%) і тільця Гейнца. Через 3 місяці в крові 4,51% метгемоглобіну. Спостерігалися фазні зміни кількості еритроцитів у крові, підвищувалася їхня кислотна стійкість, порушувалося звертання крові, знижувався зміст SH-груп у сироватці крові. У сечі підвищувалася кількість копропорфирина й з'являвся п-амінофенол. При тій же тривалості затравок і концентрації 0,0003 мг/л зміни в крові були виражені слабко. Цілодобова затравка протягом 80 діб тією же концентрацією спричиняла слабко виражені морфологічні зміни в легенях, печінці й нирках, Концентрація 0,0001 мг/л не спричиняла підвищення рівня метгемоглобіну в пацюків при безперервній затравки протягом 118 діб.

Людина. У важких випадках - зниження вмісту гемоглобіну, підвищення кров'яного тиску, уповільнення пульсу (до 48), зменшення числа еритроцитів, анізоцитоз, пойкілоцитоз, поліхромазія. Спостерігаються також розлади травлення, токсичний гепатит, кров, іноді білок у сечі. Синювате або жовтувате забарвлення шкіри, загальна слабкість, головний біль, шум у вухах, неврози, нестійкість серцево-судинної системи. Іноді зниження інтелекту, апатія, втрата пам’яті. У більш легких випадках - лише невелике збільшення числа вітально-зернистих еритроцитів і білірубіна в крові. Характерні пітливість рук і набряки обличчя. Найбільш ранні ознаки хронічного анілізму: тенденція до збільшення числа еритроцитів і вмісту гемоглобіну, інактивація частини гемоглобіну, головні болі, запаморочення, дратівливість, уповільнення пульсу. Іноді збільшення вмісту уробіліну у випорожненнях і білірубіна в крові. У сечі з'являються вільні й зв'язані феноли. У друкарських відділах ситцевибивних фабрик (концентрації аніліну 0,006-0,12 мг/л) у більшості робітників відзначалася поліхромазія. Навіть при 0,0013-0,0027 мг/л у половини обстежених (стаж 1-10 років) - вегетативно-судинна дистонія або неврастенія. У крові метгемоглобін і сульфогемоглобін, ретикулоцитоз і тромбоцитопенія, порушення коагулограми. Спостерігаються захворювання шкіри, особливо в області мошонки, пахових складок, пахвових западин.

Тару з аніліном потрібно позначати символами - токсичний, небезпечний для навколишнього середовища.

Поради, застереження при використанні.

Небезпечний для здоров’я при вдиханні, ковтанні та контактом зі шкірою; можливі не оборотні ушкодження; небезпечний для здоров’я при довготривалому контакті, при вдиханні, ковтанні, контакті зі шкірою, дуже токсичний для водних організмів.

При контакті зі шкірою ретельно промити великою кількістю вод; під час роботи з аніліном одягнути відповідний одяг, гумові рукавички; при нещасному випадку чи поганому самопочуттю негайно звернутися до лікаря (якщо можливо показати етикетку); уникати потрапляння в навколишнє середовище.

Анілін дає підстави для хвилювання, щодо дії на здоров’я людини.

Харчові добавки

Харчова добавка - природна або штучна сировина чи їх сполука, що спеціально вводиться до харчових продуктів в процесі виробництва з метою надання визначених властивостей та/або збереження якості цих продуктів.

Страницы: 8 9 10 11 12 13 14 15 16Болонський процес, передумови виникнення, його організація
Болонський процес (БП) - це процес європейських реформ, що спрямований на створення спільної Зони європейської вищої освіти (також у документах зустрічається аналогічне поняття: європейський простір ...

Теоретико-методичні основи екологічного виховання у позашкільних навчальних закладах
Пустовіт Г.П. Теоретико-методичні основи екологічної освіти і виховання учнів 1-9 класів у позашкільних навчальних закладах. – Рукопис. Монографія на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних н ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net