Загальна характеристика хімічно небезпечних речовин, що вивчаються у курсі органічної хімії середньої школи

Педагогіка: історія і сьогодення » Розробка методики екологічного виховання учнів шляхом підвищення рівня екологічної освіти на уроках хімії » Загальна характеристика хімічно небезпечних речовин, що вивчаються у курсі органічної хімії середньої школи

Сторінка 14

Харчові добавки не мають харчової цінності і, по суті, є сторонніми речовинами для організму людини.

За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я, харчові добавки - природні сполуки або синтезовані речовини (аналоги), які звичайно не використовуються у їжі, але в невеликих кількостях застосовуються при виробництві харчових продуктів з метою надання їм визначених властивостей, наприклад аромату і пишності, а також для збереження зовнішнього вигляду і смакових властивостей продуктів протягом довгого часу.

Харчові домішки присутні сьогодні в більшості продукції - від йогуртів до ковбасних виробів. У світі їх налічується більше 500, включаючи звичний оцет, в Україні дозволена до використання 221 харчова добавка.

Загальна тенденція, яка спостерігається на світовому ринку, у тому числі в Україні: разом зі збільшенням використання харчових добавок зменшується перелік харчових продуктів, в яких вони не використовуються. Наразі продуктами, в яких не використовують харчові добавки, є овочі, фрукти (крім цитрусових), рис, мінеральна вода, молоко, яйця, мед, м'ясо, цукор та горілка.

Присутність в продукті харчування харчових добавок, ідентифікованих згідно з Міжнародною системою класифікації в рамках ЄС, позначається індексом Е (від Europe) з трьохзначним числом і вказується на упаковках вітчизняних та імпортних продуктів. Харчові добавки поділяються на класи згідно з метою застосування, тому за першими цифрами позначення можна одразу визначити, з якою метою в харчовий продукт вводилася та чи інша добавка. Іноді виробники позначають харчові добавки на етикетці не індексом Е і номером, а вказують назву або клас, наприклад "барвник" (клас харчової добавки) або "тартразин" (назва).

В Україні використання харчових добавок регулюється Постановою Кабінету Міністрів України від 4 січня 1999 р. № 12 "Про затвердження переліку харчових добавок, дозволених для використання у харчових продуктах" і Наказом Міністерства охорони здоров'я України № 222 "Про затвердження Санітарних правил і норм по застосуванню харчових добавок" від 23.07.96 р. Цей список харчових добавок весь час поновлюється. Чинний перелік добавок, дозволених до використання, наведено у додатку 1.

Виробництво, застосування та реалізація харчових добавок в Україні здійснюється за дозволом Міністерства охорони здоров'я України. Дозвіл на використання харчових добавок видається Головним державним санітарним лікарем України на підставі позитивного висновку державної санітарно-гігієнічної експертизи. Встановлений гранично допустимий рівень харчових добавок у продуктах.

Класифікація харчових добавок

Е 100 - Е 182 - барвники (підсилюють або відновлюють колір продукту);

від Е 200 і далі - консерванти (подовжують строки зберігання);

від Е 300 і далі - антиокислювачі і регулятори кислотності, що уповільнюють процеси окислення (Е330 -

лимонна кислота);

Е 400 - Е 429 - стабілізатори (зберігають задану консистенцію) та згущувачі (підвищують в'язкість);

від Е 430 і далі - емульгатори (створюють однорідну суміш фаз, наприклад, води та олії);

від Е 500 до Е 585 - розпушувачі (перешкоджають злежуванню і грудкуванню);

від Е 620 до Е 641 - добавки, які використовуються для посилення смаку та аромату;

від Е 642 до Е 899 - запасні індекси;

Страницы: 9 10 11 12 13 14 15 16Дослідне навчання, спрямоване на формування позитивного ставлення до поетичних творів
Дослідне навчання, спрямоване на формування позитивного ставлення учнів до віршованих творів, було проведено в 3-В класі в Харківській загальноосвітній школі №151. На початку дослідного навчання було ...

Діагностика рівня вихованості учня і учнівського колективу
Під вихованістю розуміється комплексна властивість особистості, яка характеризується наявністю і рівнем сформованості суспільно-значимих якостей, що відображають всебічність розвитку особистості. Вих ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net