Загальна характеристика хімічно небезпечних речовин, що вивчаються у курсі органічної хімії середньої школи

Педагогіка: історія і сьогодення » Розробка методики екологічного виховання учнів шляхом підвищення рівня екологічної освіти на уроках хімії » Загальна характеристика хімічно небезпечних речовин, що вивчаються у курсі органічної хімії середньої школи

Сторінка 14

Харчові добавки не мають харчової цінності і, по суті, є сторонніми речовинами для організму людини.

За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я, харчові добавки - природні сполуки або синтезовані речовини (аналоги), які звичайно не використовуються у їжі, але в невеликих кількостях застосовуються при виробництві харчових продуктів з метою надання їм визначених властивостей, наприклад аромату і пишності, а також для збереження зовнішнього вигляду і смакових властивостей продуктів протягом довгого часу.

Харчові домішки присутні сьогодні в більшості продукції - від йогуртів до ковбасних виробів. У світі їх налічується більше 500, включаючи звичний оцет, в Україні дозволена до використання 221 харчова добавка.

Загальна тенденція, яка спостерігається на світовому ринку, у тому числі в Україні: разом зі збільшенням використання харчових добавок зменшується перелік харчових продуктів, в яких вони не використовуються. Наразі продуктами, в яких не використовують харчові добавки, є овочі, фрукти (крім цитрусових), рис, мінеральна вода, молоко, яйця, мед, м'ясо, цукор та горілка.

Присутність в продукті харчування харчових добавок, ідентифікованих згідно з Міжнародною системою класифікації в рамках ЄС, позначається індексом Е (від Europe) з трьохзначним числом і вказується на упаковках вітчизняних та імпортних продуктів. Харчові добавки поділяються на класи згідно з метою застосування, тому за першими цифрами позначення можна одразу визначити, з якою метою в харчовий продукт вводилася та чи інша добавка. Іноді виробники позначають харчові добавки на етикетці не індексом Е і номером, а вказують назву або клас, наприклад "барвник" (клас харчової добавки) або "тартразин" (назва).

В Україні використання харчових добавок регулюється Постановою Кабінету Міністрів України від 4 січня 1999 р. № 12 "Про затвердження переліку харчових добавок, дозволених для використання у харчових продуктах" і Наказом Міністерства охорони здоров'я України № 222 "Про затвердження Санітарних правил і норм по застосуванню харчових добавок" від 23.07.96 р. Цей список харчових добавок весь час поновлюється. Чинний перелік добавок, дозволених до використання, наведено у додатку 1.

Виробництво, застосування та реалізація харчових добавок в Україні здійснюється за дозволом Міністерства охорони здоров'я України. Дозвіл на використання харчових добавок видається Головним державним санітарним лікарем України на підставі позитивного висновку державної санітарно-гігієнічної експертизи. Встановлений гранично допустимий рівень харчових добавок у продуктах.

Класифікація харчових добавок

Е 100 - Е 182 - барвники (підсилюють або відновлюють колір продукту);

від Е 200 і далі - консерванти (подовжують строки зберігання);

від Е 300 і далі - антиокислювачі і регулятори кислотності, що уповільнюють процеси окислення (Е330 -

лимонна кислота);

Е 400 - Е 429 - стабілізатори (зберігають задану консистенцію) та згущувачі (підвищують в'язкість);

від Е 430 і далі - емульгатори (створюють однорідну суміш фаз, наприклад, води та олії);

від Е 500 до Е 585 - розпушувачі (перешкоджають злежуванню і грудкуванню);

від Е 620 до Е 641 - добавки, які використовуються для посилення смаку та аромату;

від Е 642 до Е 899 - запасні індекси;

Страницы: 9 10 11 12 13 14 15 16Документальні джерела інформації та їх використання у наукових дослідженнях
Будь-яке наукове дослідження ґрунтується на методах документалістики, тобто дослідженні документів, в яких відображена інформація про стан об’єкта дослідження, його зміну та використання. Таке дослід ...

Механічний зміст похідної
Наведемо механічні задачі, які приводять до поняття похідної. 1. Миттєва швидкість руху точки вздовж прямої. Розглянемо задачу, відому з курсу фізики, - рух матеріальної точки вздовж прямої. Нехай ко ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net