Загальна характеристика хімічно небезпечних речовин, що вивчаються у курсі органічної хімії середньої школи

Педагогіка: історія і сьогодення » Розробка методики екологічного виховання учнів шляхом підвищення рівня екологічної освіти на уроках хімії » Загальна характеристика хімічно небезпечних речовин, що вивчаються у курсі органічної хімії середньої школи

Сторінка 15

від Е 900 до Е 1521 - речовини, що попереджають або знижують утворення піни, наприклад при розлитті соків, підсолоджувачі, глазуруючі речовини.

Незважаючи на те, що харчові добавки ретельно вивчаються, важко гарантувати їх повну безпечність. Недаремно в світі найбільше цінується їжа, яка не містить харчових добавок.

Багато дискусій точиться довкола негативного впливу харчових добавок на здоров'я людини, і особливо дитини. З добавками пов'язують погіршення здоров'я дітей та зростання кількості випадків захворювань на рак молочної залози.

Найкращою стратегію поведінки людини може бути зведення до мінімуму використання продуктів, які містять харчові добавки, особливо коли йдеться про харчування дитини віком до семи років та вагітної жінки.

Національне законодавство обмежує вживання харчових добавок у деяких продуктах харчування. Так, наприклад, продукти дитячого харчування не підлягають забарвленню. Не дозволяється вводити хімічні консерванти до складу продуктів масового споживання, таких як молоко, борошно, хліб, свіже м'ясо, спеціалізовані дієтичні продукти та продукти дитячого харчування, а також у вироби, позначені як "натуральні".

Дозволи на використання надаються з розрахунку добової допустимої дози (ДДД) для кожної харчової добавки. Тобто, безпечним для здоров'я вважається споживання харчової добавки у кількості, що не перевищує ДДД. Саме поняття ДДД достатньо умовне і розраховується з огляду на середній добовий раціон людини. Відповідно, ніхто не може гарантувати, що в разі споживання великої кількості продуктів, які містять харчові добавки, ви не перевищуєте добову допустиму норму.

У США й країнах ЄС роблять товари (особливо продукти, побутову хімію, косметику й т.п.) двох категорій: для внутрішнього споживання й експорту (цих же товарів, але вже з іншою якістю) у країни "третього світу". Наприклад, цикламат у США заборонений, але ті ж самі виробники додають (порушуючи затверджену технологію) у свій же власний продукт, але тільки винятково для нашого ринку.

Відповідно до недавніх публікацій Валде-Нувель (Франція), Дасама Хирин (Англія), а також даним Продовольчої Комісії ООН, деякі західні фірми розширюють виробництво й експорт в "неелітні" країни не тільки екологічно небезпечних, але й заборонених у розвинених країнах сільськогосподарських товарів.

Виробництво такої продукції прискореними темпами розвивається на підприємствах цих фірм, на Багамах і Кіпрі, Філіппінах і Мальті, у Пуерто-Ріко й Сенегалі, Ізраїлі й Марокко, Австралії й Кенії, а також у Голландії, Німеччині, Швейцарії, Туреччині, ПАР.

1. Екологічна культура природоцентричного типу - це системне особистісне утворення, яке виступає нормативним регулятивом гармонійної взаємодії людини з природою та виявляється у системності екологічних знань; ціннісному ставленні до природи, в основі якого лежить усвідомлення людства як частини біосфери; екологічно-доцільному характері окремих дій людини в природі і природокористування загалом.

2. Структура екологічної культури особистості визначається трьома компонентами: імперативно-інформаційним, мотиваційно-ціннісним та операціонально-діяльнісним. Показником першого з них є система екологічних знань про природу і людину в неї, показником другого - система екологічних цінностей, відношень, що регулює норми поведінки і діяльності людини в природі. Основу третього складають практичні вміння, навички та технології екологічної діяльності.

Страницы: 10 11 12 13 14 15 16Перспективи створення інтегрованих систем управління ВНЗ
Протягом останніх років міжнародною організацією зі стандартизації (ISO) декілька разів розглядалось питання стосовно доцільності створення єдиного стандарту щодо управління організацією, який об”єдн ...

Вища бібліотечно-інформаційна освіта в сучасній Україні: формування документологічної складової
Успішна реалізація стратегічних завдань реформування сучасної вищої бібліотечно-інформаційної освіти (БІО) України потребує фундаменталізації документологічної складової підготовки кадрів в умовах оп ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net