Загальна характеристика хімічно небезпечних речовин, що вивчаються у курсі органічної хімії середньої школи

Педагогіка: історія і сьогодення » Розробка методики екологічного виховання учнів шляхом підвищення рівня екологічної освіти на уроках хімії » Загальна характеристика хімічно небезпечних речовин, що вивчаються у курсі органічної хімії середньої школи

Сторінка 2

При правильному дозуванні циклопропану перебіг наркозу відбувається без ускладнень, хворі швидко просинаються після закінчення інгаляції. У випадку передозування можлива зупинка дихання й пригнічення серцевої діяльності аж до зупинки серця. У зв'язку зі швидким пробудженням після припинення наркозу хворі можуть відчувати після операції сильний біль, тому до закінчення операції рекомендується ввести анальгетик. Після наркозу відносно часто спостерігається головний біль, в окремих випадках - післяопераційна блювота, розлад шлунку. Тому хворі після пробудження від наркозу мають потребу в ретельному спостереженні.

До застосування циклопропану допускається тільки медичний персонал, що пройшов відповідний інструктаж. Зберігання: у прохолодному місці на відстані від джерел вогню.

Як і всі вибухонебезпечні сполуки, циклопропан не має широкого використання.

Тару з циклопропаном відповідно до міжнародних стандартів потрібно позначати символом - високозаймистий.

Поради, застереження при використанні. Зберігати ємність у добре провітрюваному приміщенні, подалі від джерел займання (не палити!), прийняти заходи захисту від електростатичних зарядів.

Тетраетилплюмбум (Етильований бензин) Формула: (С2Н5) 4Pb

Тетраетилсвинець - прозора безбарвна рідина, що має подразнюючий запах. Дуже розведені розчини ТЕП мають приємний фруктовий запах. ТЕП майже не розчинний у воді, легко розчиняється в бензині, хлороформі, етиловому спирті, діетиловому ефірі й у ряді інших органічних розчинниках. Він так само добре розчиняється в жирах і маслах. ТЕП переганяється з водяною парою. Він горить на повітрі, утворюючи жовтувато-білий дим. ТЕП розкладається під впливом температури, сонячних, ультрафіолетових і рентгенівських променів. Починає розкладатися при 135°С, а при 400°С розкладається з вибухом.

ТЕП складає понад 50 % так називаної етильованої рідини, що додають до бензину або гасу як антидетонатор. Бензин і гас з ТЕП (етильована рідина), називаються етильованими. Рідину, яку застосовують для етилювання бензину або гасу, підфарбовують у червоний, жовтогарячий або синій кольори.

ТЕП, етильована рідина, етильовані бензин і гас є токсичними. ТЕП й рідини, що його містять, спричиняють отруєння після надходження їх в організм із повітрям, що вдихається, або через неушкоджену шкіру. Спостерігається розлад центральної нервової системи: з'являється головний біль, стан збудження, безсоння, розлад зору, судоми. Смерть наступає протягом перших 2-5 діб. Якщо смерть не наступила, то надалі розвиваються ознаки хронічного отруєння свинцем.

Потрібно наголосити, що етильований бензин є джерелом діоксинів. Від 15 листопада 2001 року Законом України "Про заборону ввезення і реалізації на території України етильованого бензину та свинцевих добавок до бензину" заборонено ввіз та виробництво, а в такий спосіб і використання, в Україні етильованого бензину.

Алкіни

Ацетилен приєднуючи хлороводень утворює вінілхлорид, який є джерелом для подальшого утворення діоксинів.

Вінілхлорид. Формула: C2H3Cl

Вінілхлорид - безбарвний, токсичний газ із ефірним запахом. Основним шляхом надходження в організм є інгаляційний, причому промислові джерела є пріоритетними. Люди, які живуть у межах п’ятикілометрової зони навколо підприємств, що виробляють ВХ або ПВХ, можуть піддаватися впливу концентрацій ВХ в 10-100 разів вищих, ніж інше населення. У робітників виробництв ВХ і ПВХ може розвиватися професійна інтоксикація вінілхлоридом.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7Загальна характеристика типу професій "людина — знакова система"
Всередині групи професій "людина — знакова система" психологи виділяють окремі класи спеціальностей. В основу класифікації покладено таку ознаку, як специфіка мети праці. За нею виділяють т ...

Підготовка вчителя до уроку
Учитель, який творчо працює, готується до уроку все життя. Ця банальна фраза вiдображає сутнiсть професiйної дiяльності педагога, яка зумовлює необхiднiсть щоденно і систематично працювати над собою: ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net