Загальна характеристика хімічно небезпечних речовин, що вивчаються у курсі органічної хімії середньої школи

Педагогіка: історія і сьогодення » Розробка методики екологічного виховання учнів шляхом підвищення рівня екологічної освіти на уроках хімії » Загальна характеристика хімічно небезпечних речовин, що вивчаються у курсі органічної хімії середньої школи

Сторінка 2

При правильному дозуванні циклопропану перебіг наркозу відбувається без ускладнень, хворі швидко просинаються після закінчення інгаляції. У випадку передозування можлива зупинка дихання й пригнічення серцевої діяльності аж до зупинки серця. У зв'язку зі швидким пробудженням після припинення наркозу хворі можуть відчувати після операції сильний біль, тому до закінчення операції рекомендується ввести анальгетик. Після наркозу відносно часто спостерігається головний біль, в окремих випадках - післяопераційна блювота, розлад шлунку. Тому хворі після пробудження від наркозу мають потребу в ретельному спостереженні.

До застосування циклопропану допускається тільки медичний персонал, що пройшов відповідний інструктаж. Зберігання: у прохолодному місці на відстані від джерел вогню.

Як і всі вибухонебезпечні сполуки, циклопропан не має широкого використання.

Тару з циклопропаном відповідно до міжнародних стандартів потрібно позначати символом - високозаймистий.

Поради, застереження при використанні. Зберігати ємність у добре провітрюваному приміщенні, подалі від джерел займання (не палити!), прийняти заходи захисту від електростатичних зарядів.

Тетраетилплюмбум (Етильований бензин) Формула: (С2Н5) 4Pb

Тетраетилсвинець - прозора безбарвна рідина, що має подразнюючий запах. Дуже розведені розчини ТЕП мають приємний фруктовий запах. ТЕП майже не розчинний у воді, легко розчиняється в бензині, хлороформі, етиловому спирті, діетиловому ефірі й у ряді інших органічних розчинниках. Він так само добре розчиняється в жирах і маслах. ТЕП переганяється з водяною парою. Він горить на повітрі, утворюючи жовтувато-білий дим. ТЕП розкладається під впливом температури, сонячних, ультрафіолетових і рентгенівських променів. Починає розкладатися при 135°С, а при 400°С розкладається з вибухом.

ТЕП складає понад 50 % так називаної етильованої рідини, що додають до бензину або гасу як антидетонатор. Бензин і гас з ТЕП (етильована рідина), називаються етильованими. Рідину, яку застосовують для етилювання бензину або гасу, підфарбовують у червоний, жовтогарячий або синій кольори.

ТЕП, етильована рідина, етильовані бензин і гас є токсичними. ТЕП й рідини, що його містять, спричиняють отруєння після надходження їх в організм із повітрям, що вдихається, або через неушкоджену шкіру. Спостерігається розлад центральної нервової системи: з'являється головний біль, стан збудження, безсоння, розлад зору, судоми. Смерть наступає протягом перших 2-5 діб. Якщо смерть не наступила, то надалі розвиваються ознаки хронічного отруєння свинцем.

Потрібно наголосити, що етильований бензин є джерелом діоксинів. Від 15 листопада 2001 року Законом України "Про заборону ввезення і реалізації на території України етильованого бензину та свинцевих добавок до бензину" заборонено ввіз та виробництво, а в такий спосіб і використання, в Україні етильованого бензину.

Алкіни

Ацетилен приєднуючи хлороводень утворює вінілхлорид, який є джерелом для подальшого утворення діоксинів.

Вінілхлорид. Формула: C2H3Cl

Вінілхлорид - безбарвний, токсичний газ із ефірним запахом. Основним шляхом надходження в організм є інгаляційний, причому промислові джерела є пріоритетними. Люди, які живуть у межах п’ятикілометрової зони навколо підприємств, що виробляють ВХ або ПВХ, можуть піддаватися впливу концентрацій ВХ в 10-100 разів вищих, ніж інше населення. У робітників виробництв ВХ і ПВХ може розвиватися професійна інтоксикація вінілхлоридом.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7Методи контролю та самоконтролю вихованості учнів
Управління цілісним педагогічним процесом неможливе без зворотного зв’язку, який несе характеристику його результативності. Виконати цю функцію допомагають Щоб оцінювати ефективність виховного процес ...

Програма формування самоосвітньої компетентності учнів
Програма формування самоосвітньої компетентності учнів, використана нами з урахуванням рекомендацій психологів і педагогів, допоможе вчителеві створювати програмно-методичне забезпечення самоосвітньо ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net