Загальна характеристика хімічно небезпечних речовин, що вивчаються у курсі органічної хімії середньої школи

Педагогіка: історія і сьогодення » Розробка методики екологічного виховання учнів шляхом підвищення рівня екологічної освіти на уроках хімії » Загальна характеристика хімічно небезпечних речовин, що вивчаються у курсі органічної хімії середньої школи

Сторінка 5

Установлено, що контакт людини з бензеном може спричиняти порушення гемопоетичної системи, у тому числі панцитопенію. Доказів канцерогенності бензену для людини достатньо (група 1).

Тару з бензеном потрібно позначати символами - легкозаймистий, токсичний.

Поради, застереження при використанні.

Може спричиняти рак, легкозаймистий, токсичний: небезпечний для здоров’я при довготривалому контакті, при вдиханні, ковтанні, контакті зі шкірою.

Уникати експозиції - при використанні дотримуватись спеціальних вказівок, при нещасному випадку чи поганому самопочутті негайно звернутися до лікаря (якщо можливо, показати етикетку).

Відомий як канцероген для людини.

Біфеніл. Формула: С6Н5С6Н5

Біфеніл (фенілбензен, дифеніл) - безбарвні кристали; легко розчинні у спирті, ефірі, бензені й багатьох інших органічних розчинниках; не розчинний у воді.

Проміжний продукт у виробництві барвників; застосовують як слабкий фунгіцид для просочення паперу, використовують при пакуванні цитрусових, у виробництві негорючих трансформаторних масел. Суміш 26,5% біфенілу й 73,5% дифенілового ефіру - високотемпературний носій (даутерм); суміш біфенілу з терфенілом - охолоджувальна рідина в ядерних реакторах. Гідроксибіфеніли - антисептики для обробки шкіри. Пил біфенілу дратує слизові оболонки очей і дихальних шляхів; ГДК 1 мг/м3.

Тару з біфенілом потрібно позначати символами - . подразнюючий, небезпечний для навколишнього середовища.

Поради, застереження при використанні.

Подразнює очі, дихальні органи і шкіру; дуже токсичний для водних організмів, у водоймах може довгий час чинити негативну дію.

Не вдихати; біфеніл і його тару потрібно утилізувати, як небезпечні відходи; уникати потрапляння в навколишнє середовище.

Ксилен. Формула: С8Н10

Використовується в лаках для нігтів. Доведено, що ксилен спричиняє подразнення шкіри й дихальних шляхів; може спричинити ушкодження печінки; у великих концентраціях - наркотик.

Нафтален. Формула: C10H8

Застосовується в піротехніці: у запальних сумішах нафтален використовується як пальне; у сумішах, що використовуються для утворення димів і мають низьку (<50 оС) температуру горіння, він частково сублімує, виконуючи функції додаткового димоутворювача. У сумішах із хлоратом калію в присутності невеликої кількості горючих нафтопродуктів, що служать для ущільнення суміші, нафтален здатний вибухати. На повітрі нафтален згоряє полум'ям з кіптявою, через відсутність в складі речовини оксигену має значну теплотвірну здатність і питоме газовиділення.

Нафтален - вихідний продукт у виробництві фталевого ангідриду, декаліну, тетраліну, нафтолів, нафтиламінів й ін., проміжний - у виробництві азобарвників, пластифікаторів, розріджувачів, ПАВ.

Нафтален використовується для виготовлення таблеток від молі й іноді його можна придбати в господарчих магазинах.

Нафтален токсичний та є канцерогеном, леткий. Працюючи з нафталеном необхідно використовувати респіратор і рукавички. ГДК у повітрі 20 г/м3.

Толуен. Формула: С7Н8

Використовується в косметиці, а саме в лаках для нігтів. Дослідження показують, що толуен підвищує ризик викиднів; подразнює шкіру і може спричинити ушкодження печінки; у великих концентраціях - наркотик; летка хімічна сполука, яка ушкоджує центральну нервову систему, очі, кров, печінку, нирки та шкіру.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10Застосування учнями евристичних методів і прийомів при рішенні продуктивних задач
Продуктивна задача відрізняється від репродуктивної тем, що для її рішення недостатньо мати якісь визначені знання і використовувати них по конкретній і відомій логічній схемі дискурсивного мислення, ...

План-конспект уроку з світової літератури
Тема: «Пісня про Роланда» - французький героїчний епос. Історична правда та вигадка в поемі. Мета: з’ясувати які асоціації пов’язуються з образом рицаря, сформувати уявлення про французький героїчний ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net