Загальна характеристика хімічно небезпечних речовин, що вивчаються у курсі органічної хімії середньої школи

Педагогіка: історія і сьогодення » Розробка методики екологічного виховання учнів шляхом підвищення рівня екологічної освіти на уроках хімії » Загальна характеристика хімічно небезпечних речовин, що вивчаються у курсі органічної хімії середньої школи

Сторінка 5

Установлено, що контакт людини з бензеном може спричиняти порушення гемопоетичної системи, у тому числі панцитопенію. Доказів канцерогенності бензену для людини достатньо (група 1).

Тару з бензеном потрібно позначати символами - легкозаймистий, токсичний.

Поради, застереження при використанні.

Може спричиняти рак, легкозаймистий, токсичний: небезпечний для здоров’я при довготривалому контакті, при вдиханні, ковтанні, контакті зі шкірою.

Уникати експозиції - при використанні дотримуватись спеціальних вказівок, при нещасному випадку чи поганому самопочутті негайно звернутися до лікаря (якщо можливо, показати етикетку).

Відомий як канцероген для людини.

Біфеніл. Формула: С6Н5С6Н5

Біфеніл (фенілбензен, дифеніл) - безбарвні кристали; легко розчинні у спирті, ефірі, бензені й багатьох інших органічних розчинниках; не розчинний у воді.

Проміжний продукт у виробництві барвників; застосовують як слабкий фунгіцид для просочення паперу, використовують при пакуванні цитрусових, у виробництві негорючих трансформаторних масел. Суміш 26,5% біфенілу й 73,5% дифенілового ефіру - високотемпературний носій (даутерм); суміш біфенілу з терфенілом - охолоджувальна рідина в ядерних реакторах. Гідроксибіфеніли - антисептики для обробки шкіри. Пил біфенілу дратує слизові оболонки очей і дихальних шляхів; ГДК 1 мг/м3.

Тару з біфенілом потрібно позначати символами - . подразнюючий, небезпечний для навколишнього середовища.

Поради, застереження при використанні.

Подразнює очі, дихальні органи і шкіру; дуже токсичний для водних організмів, у водоймах може довгий час чинити негативну дію.

Не вдихати; біфеніл і його тару потрібно утилізувати, як небезпечні відходи; уникати потрапляння в навколишнє середовище.

Ксилен. Формула: С8Н10

Використовується в лаках для нігтів. Доведено, що ксилен спричиняє подразнення шкіри й дихальних шляхів; може спричинити ушкодження печінки; у великих концентраціях - наркотик.

Нафтален. Формула: C10H8

Застосовується в піротехніці: у запальних сумішах нафтален використовується як пальне; у сумішах, що використовуються для утворення димів і мають низьку (<50 оС) температуру горіння, він частково сублімує, виконуючи функції додаткового димоутворювача. У сумішах із хлоратом калію в присутності невеликої кількості горючих нафтопродуктів, що служать для ущільнення суміші, нафтален здатний вибухати. На повітрі нафтален згоряє полум'ям з кіптявою, через відсутність в складі речовини оксигену має значну теплотвірну здатність і питоме газовиділення.

Нафтален - вихідний продукт у виробництві фталевого ангідриду, декаліну, тетраліну, нафтолів, нафтиламінів й ін., проміжний - у виробництві азобарвників, пластифікаторів, розріджувачів, ПАВ.

Нафтален використовується для виготовлення таблеток від молі й іноді його можна придбати в господарчих магазинах.

Нафтален токсичний та є канцерогеном, леткий. Працюючи з нафталеном необхідно використовувати респіратор і рукавички. ГДК у повітрі 20 г/м3.

Толуен. Формула: С7Н8

Використовується в косметиці, а саме в лаках для нігтів. Дослідження показують, що толуен підвищує ризик викиднів; подразнює шкіру і може спричинити ушкодження печінки; у великих концентраціях - наркотик; летка хімічна сполука, яка ушкоджує центральну нервову систему, очі, кров, печінку, нирки та шкіру.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10Перспективи створення інтегрованих систем управління ВНЗ
Протягом останніх років міжнародною організацією зі стандартизації (ISO) декілька разів розглядалось питання стосовно доцільності створення єдиного стандарту щодо управління організацією, який об”єдн ...

Самостійна діяльність в процесі розвитку дитини як наукова проблема
Розвиток суспільства і зміни у відносинах між людьми завжди знаходили своє відображення в практиці освіти, навчання і виховання підростаючих поколінь, у меті і завданнях школи, в педагогічних теоріях ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net