Загальна характеристика хімічно небезпечних речовин, що вивчаються у курсі органічної хімії середньої школи

Педагогіка: історія і сьогодення » Розробка методики екологічного виховання учнів шляхом підвищення рівня екологічної освіти на уроках хімії » Загальна характеристика хімічно небезпечних речовин, що вивчаються у курсі органічної хімії середньої школи

Сторінка 6

Тару з толуеном потрібно позначати символами - легкозаймистий, шкідливий для здоров’я.

Поради, застереження при використанні. Зберігати ємність у добре провітрюваному приміщенні, подалі від джерел вогню (не палити!), уникати потрапляння в очі, не допускати потрапляння в каналізацію, прийняти заходи захисту від електростатичних зарядів.

Спирти

Метанол. Формула: СН3ОН

Метиловий спирт (метанол) - безбарвна рідина, що змішується у всіх співвідношеннях з водою й багатьма органічними розчинниками. Метиловий спирт отрутний, він горить блідо-голубим полум'ям, не коптить.

Метиловий спирт за запахом і смаком майже не відрізняється від етилового. Відомі випадки отруєння метиловим спиртом.

В природі метиловий спирт у вільному стані майже не зустрічається. Поширені його похідні - ефірні масла, складні ефіри й ін. Метиловий спирт широко використовується в промисловості як розчинник лаків, фарб, як вихідна речовина для одержання метилхлориду, диметилсульфату, формальдегіду й ряду інших хімічних сполук. Він застосовується для денатурації етилового спирту, входить до складу антифризу.

Метиловий спирт може надходити в організм через травний канал, а також з повітрям, що містить пари цього спирту, при вдиханні. У незначних кількостях метиловий спирт може проникати в організм і через шкіру. Токсичність метилового спирту залежить від обставин отруєння й індивідуальної сприйнятливості.

Під впливом метилового спирту відбувається подразнення сітківки ока й зорового нерва, а іноді наступає невиліковна сліпота. Поява сліпоти пояснюється не дією метилового спирту, а дією його метаболітів (формальдегіду й мурашиної кислоти). Метиловий спирт порушує окисні процеси й кислотно-лужну рівновагу в клітинах і тканинах. У результаті цього наступає ацидоз. Отруєння метиловим спиртом у ряді випадків закінчується смертю. Небезпека появи сліпоти виникає вже після прийому 4-15 мл метилового спирту. Смертельна доза прийнятого всередину метилового спирту становить 30-100 мл. Смерть наступає в результаті зупинки дихання, набряку головного мозку й легенів, колапсу або уремії. Місцева дія метилового спирту на слизові оболонки проявляється сильніше, а наркотична дія - слабкіше, ніж в етилового спирту.

Одночасне надходження метилового й етилового спиртів в організм зменшує токсичність метилового спирту. Це пояснюється тим, що етиловий спирт зменшує швидкість окиснення метилового спирту майже на 50 %, а отже, і зменшує його токсичність.

Метиловий спирт, що надійшов в організм, розподіляється між органами й тканинами. Найбільша кількість його накопичується в печінці, а потім у нирках. У дещо меншій кількості він накопичується в м'язах, жирі й головному мозку. Метаболітом метилового спирту є формальдегід, що окислюється до мурашиної кислоти. Частина цієї кислоти розкладається на оксид вуглецю (IV) і воду. Деяка кількість метилового спирту виділяється з повітрям під час видоху, може виділятися із сечею. Метиловий спирт окиснюється в організмі повільніше, ніж етиловий спирт.

Доказом про отруєння метиловим спиртом свідчить вміст 0,01 - 0,3 мг % метилового спирту й близько 0,4 мг % мурашиної кислоти в організмі людини.

Тару з метанолом потрібно позначати символами - легкозаймистий, токсичний.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11Наукове обґрунтування методики формування музичного сприймання молодших школярів на матеріалі фортепіанної музики
Незважаючи на грунтовні психологічні та педагогічні розробки, проблема формування музичного сприймання молодших школярів засобами фортепіанної музики далеко не вичерпана. Перспективним підходом до ви ...

Особливості вищої біотехнологічної освіти
Метою вищої професійної освіти, як відомо, являється не вузькопрофесійна підготовка, а широка природничо-наукова, загальнокультурна, соціально і індивідуально значуща підготовка, що безперервно розви ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net