Загальна характеристика хімічно небезпечних речовин, що вивчаються у курсі органічної хімії середньої школи

Педагогіка: історія і сьогодення » Розробка методики екологічного виховання учнів шляхом підвищення рівня екологічної освіти на уроках хімії » Загальна характеристика хімічно небезпечних речовин, що вивчаються у курсі органічної хімії середньої школи

Сторінка 7

Поради, застереження при використанні. Зберігати в недоступному для дітей місці, подалі від джерел займання (не палити!), ємність з метиловим спиртом повинна бути щільно закритою, уникати контакту зі шкірою, з очима.

Етанол. Формула: С2Н5ОН

Етиловий спирт (етанол, етиловий алкоголь, винний спирт) - безбарвна, летуча рідина з характерним запахом, пекуча на смак. Етиловий спирт горить синюватим полум'ям, змішується у всіх співвідношеннях з водою, диетиловим ефіром і багатьма іншими органічними розчинниками, переганяється з водяною парою.

Етиловий спирт одержують шляхом бродіння продуктів, що містять крохмаль, (зерно, картопля), фруктів, цукру й т.д. Отриманий бродінням етиловий спирт відганяють й одержують спирт-сирець, який очищають шляхом ректифікації. Спирт-сирець і самогон, виготовлені в домашніх умовах, містять деяку кількість сивушних масел. Сивушні масла відносно повільно метаболізуються в організмі. Тому тривалість дії їх на організм більша, ніж етилового спирту.

Етиловий спирт широко використовується в промисловості як розчинник і вихідний продукт для одержання багатьох хімічних з'єднань. Цей спирт використовується в медицині як дезінфікуючий засіб. У хімічних лабораторіях він застосовується як розчинник, входить до складу багатьох спиртних напоїв.

Етиловий спирт може надходити в організм декількома шляхами: безпосередньо при вживанні, при внутрішньовенному введенні, а також через легені у вигляді газу із повітрям, що вдихається.

Етиловий спирт, діє на кору головного мозку. При цьому наступає сп'яніння з характерним алкогольним "збудженням". Це збудження не є результатом посилення збуджувального процесу, а виникає через ослаблення процесу гальмування. Таким чином, під впливом алкоголю проявляється перевага процесів збудження над процесами гальмування. У більших дозах етиловий спирт спричиняє пригнічення функцій як спинного, так і довгастого мозку. При цьому може наступити стан тривалого глибокого наркозу із втратою рефлексів і пригніченням життєво важливих центрів. Під впливом етилового спирту може наступити смерть у результаті паралічу дихального центру.

Про токсичність етилового спирту свідчить наявність випадків гострих отруєнь цим спиртом. У останнє десятиліття гострі отруєння етиловим спиртом посідають перше місце (близько 60%) серед отруєнь іншими токсичними речовинами. Алкоголь не тільки спричиняє гострі отруєння, але й сприяє раптовій смерті від інших захворювань (насамперед, від захворювань серцево-судинної системи).

Ступінь токсичності етилового спирту залежить від дози, концентрації його в напоях, від наявності в них сивушних масел й інших домішок, що додають для надання напоям певного запаху й смаку. Орієнтовно смертельною дозою для людини вважається 6-8 мл чистого етилового спирту на 1 кг маси тіла. У перерахуванні на всю масу тіла це становить 200-300 мл етилового спирту. Однак ця доза може змінюватися залежно від чутливості до етилового спирту, умов його прийому (міцність напоїв, наповненість шлунка їжею) і т.д. В одних осіб смерть може наступити після прийому 100 - 150 мл чистого етилового спирту, у той час як в інших осіб смерть не наступає й після прийому 600-800 мл цього спирту.

Тривале зловживання етиловим спиртом приводить до хронічного отруєння (алкоголізму). Повторні прийоми алкоголю приводять до розвитку звикання, у результаті якого малі дози цього спирту перестають спричиняти колишній ейфорійний стан. Щоб спричиняти ейфорійний стан, таким особам згодом потрібна підвищена доза етилового спирту. Одночасно зі звиканням виробляється пристрасть, а потім розвивається алкогольна залежність (алкоголізм), що характеризується тяжкими переживаннями без вживання алкоголю й сильним бажанням повторних його прийомів.

Страницы: 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Форми та засоби екологічного виховання
Зрозуміло, що екологічне виховання сьогодні не повинно обмежуватися виключно розширенням поінформованості школярів. Реальним постає той факт, що шкільні заняття повинні базуватися на реалізації психо ...

Аналіз обласної програми "Багатодітний фонд"
Внаслідок переходу до ринкової економіки останніми роками спостерігається нестабільність рівня життя більшості сімей. Нині стан утримання і виховання дітей більшою мірою залежить від батьків, ніж від ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net