Загальна характеристика хімічно небезпечних речовин, що вивчаються у курсі органічної хімії середньої школи

Педагогіка: історія і сьогодення » Розробка методики екологічного виховання учнів шляхом підвищення рівня екологічної освіти на уроках хімії » Загальна характеристика хімічно небезпечних речовин, що вивчаються у курсі органічної хімії середньої школи

Сторінка 8

У результаті тривалих прийомів етилового спирту відбувається ряд важких порушень функцій організму: може наступити цироз печінки, переродження серцевого м'яза й нирок, стійке розширення судин особи (особливо судин носа), тремтіння м'язів, галюцинації, буйне марення (біла гарячка), переродження чоловічих і жіночих статевих залоз, у результаті чого від алкоголіків народжуються діти з розумовою й фізичною відсталістю.

Крім цього, алкогольне сп'яніння часто є причиною нещасних випадків у побуті, на виробництві, транспорті й т.д. Значне число порушень соціалістичної законності й злочинів відбувається в стані алкогольного сп'яніння. Таким чином, алкоголізм є великим соціальним злом, з яким необхідно вести рішучу боротьбу.

Етиловий спирт нерівномірно розподіляється в тканинах і біологічних рідинах організму. Це залежить від кількості води в органі або біологічній рідині. Кількісний вміст етилового спирту прямо пропорційний кількості води й обернено пропорційний кількості жирової тканини в органі. В організмі міститься близько 65 % води від загальної маси тіла. Із цієї кількості 75 - 85 % води міститься в крові. З огляду на великий обсяг крові в організмі, у ній накопичується значно більша кількість етилового спирту, чим в інших органах і тканинах. Тому визначення етилового спирту в крові має велике значення для оцінки кількості цього спирту, що надійшов в організм.

Велике значення в діагностиці сп'янінь й отруєнь етиловим спиртом мають результати кількісного визначення цього спирту, які виражають у промілле, що означає тисячну частку.

Висновки про ступінь сп'яніння й про смертельні отруєння етиловим спиртом роблять на підставі результатів визначення цього спирту в крові. При виявленні в крові менш 0,3 % 0 етилового спирту роблять висновок про відсутність впливу цього спирту на організм. Легке сп'яніння характеризується наявністю в крові 0,5-1,5 % 0 етилового спирту. При сп'янінні середнього ступеня в крові виявляється 1,5 - 2,5 % 0, а при сильному сп'янінні - 2,5-3,0 % 0 етилового спирту. При важкому отруєнні в крові втримується 3-5 % 0, а при смертельному отруєнні - 5-6 % 0 етилового спирту.

Частина етилового спирту (2-10 %) виділяється з організму в незміненому вигляді із сечею, видихуваним повітрям, потім, слиною, калом і т.д. Інша кількість цього спирту піддається метаболізму. Причому метаболізм етилового спирту може відбуватися декількома шляхами. Певна кількість етилового спирту окисляється з утворенням води й оксиду вуглецю (IV). Трохи більша кількість цього спирту окисляється до оцтового альдегіду, а потім до оцтової кислоти.

Цікаво, що якщо ввести в організм антабус, ціамід і деякі інші речовини, то відбувається затримка перетворення оцтового альдегіду в оцтову кислоту. Це приводить до нагромадження оцтового альдегіду в організмі, що спричиняє відразу до алкоголю. Так лікують від алкоголізму.

Тару з етанолом потрібно позначати символами легкозаймистий, шкідливий для здоров’я.

Поради, застереження при використанні.

Зберігати подалі від джерел займання (не палити!), уникати потрапляння в очі.

Етиленгліколь. Формула: С2Н4 (ОН) 2

Етиленгліколь є одним із представників двохатомних спиртів, що мають токсикологічний вплив. Це безбарвна масляниста рідина солодкуватого смаку. Етиленгліколь змішується з водою у всіх співвідношеннях, погано розчиняється в диетиловому ефірі, в етиловому спирті. Етиленгліколь переганяється з водяною парою.

Страницы: 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13Аналіз підручників з читання щодо наявності віршованих творів
Для того, щоб з’ясувати знання учнів щодо віршованих творів, необхідно проаналізувати сучасні підручники з читання для шкіл з російською мовою навчання і українською мовою навчання щодо наявності в н ...

Використання рольових ігор на позакласних заняттях з французької мови
Творчість — це зміна усталеної співорганізації, наявних відносин, перекомпонування діяльності. Кожний акт спілкування здатний викликати появу нового, причому на відміну від акту пізнання, з учетверо ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net