Педагогічна сутність проблеми формування і розвитку загально-трудових умінь і навичок в учнів 6 класів при вивченні розділу «Електротехнічні роботи»

Педагогіка: історія і сьогодення » Удосконалення трудового навчання в школі » Педагогічна сутність проблеми формування і розвитку загально-трудових умінь і навичок в учнів 6 класів при вивченні розділу «Електротехнічні роботи»

Сторінка 11

3. Повідомлення теми, мети та завдань заняття.

ІІІ. Основна частина:

Вивчення нового матеріалу.

1.1. Перевірка справності побутової освітлювальної мережі та електроприладів.

При довготривалому користуванні побутовими електроприладами трапляються випадки саморозкручування затискних гвинтів, якими кріпляться струмопровідні жили штепсельних вилок, розеток, патронів, пошкодження ізоляційної оболонки, струмопровідних жил електропроводів та шнурів. Внаслідок цього під час вмикання приладів в електромережу може виникнути іскріння, а при недбалому використанні споживачів - коротке замикання струмопровідних частин. Виявивши ці та будь-які інші неполадки або ж, переконавшись, що електроприлад не працює (не нагрівається праска, не світиться електрична лампочка тощо), його потрібно негайно вимкнути з розетки та усунути неполадки.

Для їх виявлення користуються електричним пробником. Це найпростіший контролюючий прилад. За його допомогою визначають розрив в електричному колі, надійність контактів та місць з'єднання струмопровідних елементів електричного кола при вимкненому електричному споживачеві.

Якщо електрична лампочка світиться, це означає, що електричне коло замкнуте. Тобто плавка вставка перебуває у справному стані. І, навпаки, якщо лампочка не світиться, це свідчить про те, що струмопровідна частина запобіжника перегоріла. Тобто плавку вставку потрібно замінити новою. Так само перевіряється справність нагрівального елемента, наприклад, електропраски. Якщо після приєднання щупів пробника до вивідних контактів лампочка не світиться, значить нагрівальний елемент вийшов з ладу. Його необхідно замінити новим.

Справність елементів електричного кола освітлювальної мережі перевіряють також і за допомогою контрольної лампи. Такі роботи виконують електромонтери. Дітям категорично заборонено здійснювати перевірку справності освітлювальної мережі, запобіжників, світильників, будь-яких інших приладів, які перебувають під напругою, оскільки це, як і неправильні дії при виконанні побутових робіт, може призвести до нещасних випадків.

Під час виконання електромонтажних робіт, перевірки справності елементів освітлювальної мережі та побутових електричних приладів необхідно додержувати таких правил безпечної праці

Перед початком роботи:

1. Надіти халат, берет.

2. Оглянути робоче місце. Для виконання електромонтажних робіт воно має бути обладнане гумовим килимком.

3. Ознайомитися з практичним завданням.

4. З'ясувати, які інструменти та матеріали потрібні для його виконання.

5. Підготувати необхідне оснащення.

Під час роботи:

1. Розмістити інструменти, матеріали та пристосування у зручному для користування місці: оснащення, яке застосовується частіше, - праворуч, ближче до місця виконання робіт, а те, що використовується рідко, - ліворуч, далі від місця виконання робіт.

2. Працювати тільки справним інструментом.

3. Різальним та колючим інструментом користуватися обережно, щоб не травмуватися. Під час зняття ізоляційної оболонки ножем, робити це у напрямку від себе, з використанням підкладної дошки.

4. Електромонтажні роботи виконувати за відсутності напруги в електричному колі, що монтується.

5. Не можна перевіряти наявність напруги в електричному колі, торкаючись пальцями.

6. Електромонтажні роботи слід виконувати так, щоб проводи не перекручувались, не були туго натягнутими.

7. Стежити, щоб місця з'єднання проводів були міцно затиснуті та заізольовані.

8. Щоб уникнути ураження електричним струмом, забороняється торкатися обірваних проводів, виконувати інші роботи при увімкненому джерелі живлення.

Страницы: 6 7 8 9 10 11 12 13 14З історії становлення гендерного виховання
Наприкінці XX століття людство відкрило для себе новий гендерний світ. Останнім часом можна вважати швидке залучення жінок до соціального та політичного життя, з’являються держави із 40-відсотковою п ...

Обладнання фізкультурного майданчика
Розміри фізкультурного майданчика залежать від того, яку площу можна використати на території дитячого садка для його обладнання. Орієнтовні розміри майданчика 20x30 м для дітей молодшого віку та 30x ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net