Розробка занять в сфері контролю знань і вмінь учнів до знань з трудового навчання у 6 класі в процесі викладання розділу «Електротехнічні роботи»
2.1 Планування занять з трудового навчання
№ з/п |
Тема |
Практична робота |
ДЗ § |
Ключові слова |
1 |
Поняття про квартирну освітлювальну мережу. Види побутових електроприладів. |
Пр. робота: Складання принципової схеми освітлювальної мережі |
23 |
Коротке замикання, мережа електричного струму, електричний запобіжник, перевантаження, плавка вставка, автоматичний запобіжник, паспортні дані, електричний лічильник, принципова електрична схема. |
2 |
Призначення електролічильника. Будова електричної лампи розжарювання. |
Пр. робота: Розрахунок вартості спожитої електроенергії. |
24 |
Електролічильник, лампа розжарювання, тугоплавкий метал, вольфрамова нитка, люмінесцентний, газова суміш, траверс, цоколь. |
3 |
Правила та прийоми перевірки освітлювальної мережі й побутових електроприладів. Перевірка справності елементів освітлювальної мережі. |
Пр. робота: Ознайомлення з будовою освітлювальних приладів, перевірка справності їх елементів |
25 |
Індикатор, пробник, щуп, справність, електромонтер. |
4 |
Особливості ремонту електроарматури Тематична атестація |
Пр. робота: Заміна шнурів, вилок, побутових електроприладів. |
26 |
Обтискач, струмопровідні жили, зрощування проводів. |
Розділ: Електротехнічні роботи
Тема заняття: Поняття про квартирну освітлювальну мережу. Види побутових електроприладів.
Мета: сформувати поняття учнів про квартирну освітлювальну мережу та її особливості; розширити знання про види побутових електроприладів, їх будову; розвивати вміння складати принципову схему освітлювальної мережі; виховувати чіткість і акуратність під час виконання практичної роботи.
Обладнання, матеріали, інструменти: плакат, роздатковий матеріал, зразки.
Хід заняття:
І.Організація класу.
ІІ. Вступний етап:
Актуалізація чуттєвого досвіду і опорних знань, та знань, які лежать в основі вміння.
1. Які відомі тобі побутові прилади працюють за рахунок споживання електричної енергії?
2. Назви побутові електроприлади, в яких електрична енергія перетворюється у світлову, теплову, механічну.
3. Для чого призначена електротехнічна арматура?
4. Чому необхідно економити електричну енергію?
2. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Кожен майбутній господар повинен мати поняття про те з яких побутових електроприладів може складатися квартирна освітлювальна мережа, як можна захистити її від перевантажень. Саме ці питання ми будемо вивчати сьогодні і навчимося складати принципову схему квартирної освітлювальної мережі.
Синтез думок
За метою та початковою фазою дуже нагадує попередній варіант групової роботи. Аде після об'єднання в групи й виконання завдання учні не роблять записів на дошці, а передають свій варіант іншим групам ...
Особистісна переоцінка агресивних проявів
Вправа "Любов та лють" Мега:дати змогу відчути прояви позитив.них і негативних емоцій на рівні тілесних відчуттів, розвивати здатність до рефлексії, самоаналізу, підвищити сензитивну чутлив ...
Читання як вид навчальної діяльності
Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>