Як допомогти проблемній дитині

Педагогіка: історія і сьогодення » Як допомогти проблемній дитині

Сторінка 3

Станом рівня конфліктності на початку урегулювання ситуації слід цікавитися дуже часто. Обов'язково заохочувати та відмічати найменші досягнення «миру та порозуміння» (можна у дусі гумору). Для стимулювання позитивних змін дитині можна сказати, що багато хто помітив, що спілкуватися з ним стало приємніше.

б) з класним колективом. Основні завдання: зняти напруженість у стосунках, зняти стереотипи сприйняття дитини («ярлики»), знайти друзів для дитини, знайти спільну справу. У Додатках пропонуємо ігрові методики для вирішення цих завдань.

ІІ. Неактивність, байдужість, замкнутість

Ознаки. Дитина веде себе непомітно, тихо, ініціативи не виявляє, майже ні з ким не спілкується, інколи може бути «мулею», якого деякі учні «доводять» дрібними зачіпками до сліз або спалахів відчайдушної агресії. У класних справах така дитина грає роль присутнього, може навіть просто піти, сидіти у куточку. Доручення може виконувати (і дуже добре), але частіше відмовляється, пояснюючи тим, що не впорається.

Причини. Закореніла невпевненість у собі, комплекс «невдачі», наднизька самооцінка, особливості самосприйняття. Іноді це може бути обумовлено раннім негативним досвідом дитини, що відчувала себе емоційно занедбаною у сім» ї, недооціненою у молодших класах. І, якщо у відношенні до агресивної дитини ми говоримо про стан «зацькованої собаки», то цьому випадку – це «мишеня», що не тільки зневірилося у можливості отримання допомоги та уваги до своїх потреб, але і звиклося з тим, що воно її не гідне. Природно, що всі спроби протистояти неприємностям дитиною давно припинені, дитина часто перебуває у стані апатії, депресії.

Стратегія роботи педагога з такими дітьми полягає у виясненні причин неактивності дитини, зміцненні впевненості, підвищенні самооцінки, навчанні дитини засобам самодопомоги, включення її до спільних справ.

а) робота з дитиною:

– для вияснення причин неактивності потрібно проаналізувати стиль взаємин у сім» ї, звернувши увагу на наступні моменти:

Чи не є батьки (або один з них) неврівноваженими, агресивними, надмірно активними, такими, що зловживають алкоголем.

Чи не є дитина бездоглядною.

Які вимоги ставлять батьки до дитини, чи не є вони завищеними,

Можна також застосувати метод незакінчених речень. Роботу можна проводити індивідуально або у групі, згідно з обраною формою проведення модифікуючи інструкцію: при індивідуальній –» Ти цікавий і сором'язливий хлопчик (дівчинка). Мені дуже хотілося б познайомитися з тобою ближче. Будь ласка, дай відповіді на ці питання, а потім ми з тобою обговоримо, що вийшло.», при груповій – «Діти, багато хто з вас хоче дізнатися про особливості свого характеру. Я пропоную вам відповісти на деякі питання, доповнюючи речення власними роздумами. Відповідь по результатах ви отримаєте через деякий час.».

– корекційна робота. «Витягти «таку дитину з її «черепашки» можна за умови поступової тривалої роботи як з самою дитиною, так і з класним колективом.

б) робота з класним колективом.

Дуже часто, ще у дитсадку чи у молодших класах, орієнтуючись на реакцію дорослих, діти могли «приклеїти ярлик» дитині з особливостями поведінки, а деякі діти, щоб отримати увагу дорослого, навмисно можуть провокувати конфлікти, аби самому бути «добрим» на тлі «агресора» чи «мишеняти». Це відбувається через дитячий егоцентризм, який у віці 7 – 12 років є природним явищем. Починати роботу з дітьми потрібно, перш за все, з корекції «колективної думки» відносно конкретної дитини, формуванню вміння співчувати, виховання толерантності.

Виховання «важких» – тривалий процес, що вимагає узгоджених зусиль всіх, хто спілкується з дитиною у школі. Добре, якщо вихователь налагодить співпрацю з колегами з метою контролю виникнення провокуючих ситуацій; постійного педагогічного спостереження та патронату дитини; підкріплення позитивних зусиль дитини.

Страницы: 1 2 3 Гра як метод навчання. Значення педагогічної гри
Значення гри неможливо вичерпати й оцінити розважально-реактивними можливостями. У тому і є її феномен, що, будучи розвагою, відпочинком, вона здатна перерости в навчання, у творчість, у терапію, у м ...

Інформаційно-комунікативні технології як засіб навчання математичних дисциплін
Останнім часом в українських школах почали з’являтись інтерактивні дошки з мультимедійними проекторами, наприклад SMART Board від компанії SMART Technologies Inc, офіційним представником якої на тери ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net