Комплектація СМГ

Сторінка 1

Важливою деталлю при проведенні занять лікувальною фізкультурою в спеціальній медичній групі (СМГ) є її комплектування. Важається, що від правильності комплектування навчальних груп у великій мірі залежить ефективність фізичного виховання вказаної категорії студентів.

Існує декілька варіантів розподілу дітей у СМГ.

І. Боднар (2005) вказує, що існує два підходи до розподілу дітей на підгрупи: в залежності від характеру захворювання (діагнозу) та залежно від важкості захворювання (функціонального стану).

Розподіл залежно від характеру захворювання (діагнозу). Група “А” формується зі студентів із серцево-судинними і легеневими патологіями, такими як ревматичний порок серця, тонзилокардіальним синдромом, хронічною пневмонією, туберкульозом легень у стадії ущільнення, залишковими явищами після перенесеного ексудативного плевриту, гіпертонічною хворобою першого ступеня, а також тиреотоксикозом першого ступеня. У цю ж групу включають студентів з бронхіальною астмою, але тільки із урахуванням останнього приступу не раніше ніж через рік, а також якщо у хворих немає змін у легенях.

У групу “Б” зараховуються особи з хронічними часто рецидивуючими тонзилітами, виразковою хворобою, хронічними гастритами, колітом, з порушенням жирового і водно-сольового обміну, з порушеннями функцій сечестатевої системи.

У групі “В” поєднуються особи з вираженими порушеннями опорно-рухового апарату, залишковими явищами паралічу, парезів, після перенесення травм верхніх і нижніх кінцівок, із залишковими явищами кісткового туберкульозу, деформацією грудної клітини. Крім того, автори пропонують виділити окремі групи з захворюванням міопією і підвищеним артеріальним тиском, а також лікувальну групу, що комплектується із студентів, що мають значне відхилення у стані здоров’я після перенесених важких захворювань. У цьому напрямку працюють багато фахівців, досвід роботи яких викладений у літературі.

Залежно від важкості захворювання (функціонального стану). Підгрупа “А” (сильна) - студенти, які мають відхилення у стані здоров’я зворотного характеру, ослаблені різними захворюваннями; студенти, що тимчасово відносяться до СМГ для повного відновлення їх здоров’я після травм або захворювання. Підгрупа “Б” (слабка) - студенти, які мають важкі незворотні зміни у діяльності органів і систем (органічні ураження серцево-судинної, сечовидільної системи, печінки, висока ступінь порушення корекції зору зі змінами на очному дні тощо); з загостреними хронічними захворюваннями, з аномалією розвитку рухового апарату.

фізичне виховання медична група

Багато авторів пропонують розподіляти студентів спеціальної медичної групи на групи за рівнем фізичної підготовленості. Такий підхід найбільш раціональний. Він дає можливість, застосовуючи єдині засоби і методи для всієї групи, цілеспрямовано збільшувати рівень фізичної підготовленості. Однак, необхідність врахування протипоказань і показань у виконанні фізичних вправ при різних захворюваннях, є відволікаючим моментом для викладача при проведенні заняття.

Спеціальні медичні групи комплектуються з учнів, для яких фізичне навантаження, що отримується на уроках фізкультури, протипоказане або вимагає значного обмеження (діти, які мають ті або інші виражені відхилення в стані серцево-судинної системи,: первинні або вторинні, на грунті того або іншого хронічного захворювання або залишкових явищ після перенесеного гострого захворювання). До цієї групи входять школярі, хворі на ревматизм в період ремісії, якщо після чергової атаки пройшло 6-12 мес, при нормальній картині крові і хороших объектвных даних; діти після міокардиту у зв'язку з перенесеними гострими інфекційними захворюваннями; школярі з вродженими і придбаними вадами серця; діти з підвищеним А/Т.

У спеціальну медичну групу включають також школярів, що страждають іншими захворюваннями, із-за яких зараз необхідно значно обмежити фізичне навантаження (після перенесеного туберкульозу, при значному відставанні у фізичному розвитку і відсутності фізичної підготовки, гострих шлунково-кишкових захворюваннях з явищами виснаження, через 5-6 місяців потім гепатохолецистита, а також вірусного гепатиту).

До цієї ж групи відносять школярів, для яких фізичне навантаження не представляє небезпеки, але вони не можуть займатися за загальною програмою із-за дефектів ОДА, анкилозов, контрактур, різкої атрофії м'язів, після травматичних ушкоджень, хронічного інфекційного поліартриту, що супроводжується обмеженням рухливості суглобів; залишкові явища поліомієліту, що мають, а також виражену деформацію хребта II - III міри.

Страницы: 1 2 3 4Сім'я як суб'єкт і об'єкт соціально-педагогічного впливу
Потреба концепції сімейно-центрованого супроводу сім'ї з неповносправною дитиною виникає з поняття сім'ї, як системи, як цілості. Сім'я, як система живе за своїми правилами, властивими їй. Кожний чле ...

Корекційно-педагогічна робота при акустико-мнестичній афазії
В основі акустико-мнестичної афазії лежить зниження слухової пам’ті, яке викликане підвищеним гальмуванням слухових слів.При сприйнятті кожного нового слова і його усвідомленні хворий втрачає поперед ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net