Комплектація СМГ

Сторінка 2

До групи з відхиленнями в стані здоров'я відносять учнів з хронічними захворюваннями (осередкова інфекція ротової порожнини, носоглотки, додаткових пазух носа та ін.). Особливо поширений хронічний тонзиліт (20-40% учнях), карієс зубів - майже 90% та ін. Відомо, що хронічні вогнища запалення в носоглотці і порожнині рота змінюють загальну реактивність організму, знижують його захисні функції, природну опірність інфекціям. Діти часто хворіють в період підйому гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) і грипу, у них нерідкі загострення хронічного тонзиліту, отиту, гаймориту. Осередок інфекції в носоглотці може провокувати бронхіт, запалення легенів, перехід їх в хронічну форму.

При визначенні школярів в спеціальну медичну групу лікар-педіатр повідомляє викладача фізкультури про недоліки у фізичному розвитку і стані здоров'я учня, а також рекомендує, які види фізичних вправ і в якому дозуванні будуть йому корисні і потрібні. При такому підході кількість дітей в спеціальній медичній групі в кожній школі буде незначною.

Повне звільнення школярів від занять фізкультурою може носити тільки тимчасовий характер. Звільненими можуть бути діти, не відвідуючі школу із-за значних патологічних відхилень в здоров'я, будинки, що навчаються.

Тимчасове звільнення від занять або їх обмеження бувають необхідними після перенесення гострих і загострення хронічних захворювань. Терміни відновлення занять фізичними вправами в цих випадках визначаються строго індивідуально, з урахуванням стану здоров'я і функціонального стану систем організму школяра. У практиці лікарського контролю при визначенні термінів відновлення занять фізичними вправами після гострих і інфекційних захворювань користуються орієнтовною схемою (таблиця.1).

Таблиця 1

Зразкові терміни відновлення занять фізичними вправами після перенесених захворювань

Захворювання

Пройшло з початку відвідування школи після хвороби

Примітка

Ангіна

2-4 тижні

У наступних період

   

Уникати переохолоджень

   

(плавання, лижі та ін.)

Бронхіт, ГРВІ

1-3 тижні

 

Отит гострий

2-4 тижні

 

Пневмонія

1-2 місяці

 

Плеврит

1-2 місяці

 

Грип

2-4 тижні

 

Гострі інфекційні

1-2 місяці

При задовільних

результатах функціональної проби

серця

захворювання

 
   

Гострий пієлонефрит

2 місяці

Уникати переохолодження

   

(плавання та ін.)

Гепатит вірусний

8-12 місяців

 

Апендицит (потім

1-2 місяці

 

операції)

   

Переломи кісток

1-3 місяці

 

Струс мозку

місяці і більше

 
Страницы: 1 2 3 4Питання відбору лексичного матеріалу
Реалізації освітнього і розвиваючого потенціалу формування лексичної компетенції молодших школярів мають сприяти добір навчального матеріалу і технологія роботи з ним. Умови навчання в середніх навча ...

Аналіз музичних творів як наукова проблема
Для розкриття сутності поняття «аналіз музичних творів» доцільно розглянути дефініцію «аналіз». У філософському словнику «Людина і світ» ця дефініція трактується так: аналіз і синтез — фундаментальні ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net