Психологічні передумови активізації пізнавальної діяльності учнів 10-11 класів на уроках з дисципліни «Технології»

Педагогіка: історія і сьогодення » Використання інформаційно-комунікаційних технологій для активізації пізнавальної діяльності учнів 10-11 класів під час уроків технологій » Психологічні передумови активізації пізнавальної діяльності учнів 10-11 класів на уроках з дисципліни «Технології»

Сторінка 7

Істотних змін у цьому віці зазнають пам’ять і увага. Розвиток йде шляхом посилення їх довільності. Наростає вміння організовувати і контролювати свою увагу, процеси пам’яті, управляти ними. Пам’ять і увага поступово набувають характеру організованих, регульованих і керованих процесів.

У юнацькому віці помічається значний прогрес у запам’ятовуванні словесного і абстрактного навчального матеріалу. Уміння організовувати розумову роботу із запам’ятовування певного навчального матеріалу, уміння використовувати спеціальні способи запам’ятовування розвинене в учнів10-11 класів на уроках предмета «Технології» в набагато більшій мірі, ніж у школярів середньої школи.

Розвиток уваги відрізняється відомою суперечливістю: з одного боку, в юнацькому віці формується стійка, довільна увага. З іншого – значна кількість вражень, переживань, бурхлива активність та імпульсивність учня часто приводить до нестійкості уваги, і його швидкого відволікання.

Кращий спосіб організувати увагу школяра пов’язаний не з застосуванням вчителем будь-яких особливих прийомів, а з умінням так організувати навчальну діяльність, щоб в учня не було ні часу, ні бажання, ні можливості відволікатися на тривалий час. Цікава справа, цікавий урок здатні захопити школяра, і він з захопленням працює досить тривалий час, не відволікаючись. Активна пізнавальна діяльність – ось що робить урок цікавим для учня, от що саме собою сприяє організації його уваги.

У юнацькому віці відбуваються суттєві зрушення у розвитку розумової діяльності учнів, головним чином у процесі навчання. Зміст і логіка предметів, що вивчаються, характер засвоєння знань у школярів вимагають опори на здатність самостійно мислити, порівнювати, робити висновки і узагальнення.

Усі навчальні предмети, що вивчаються школярами, перш за все, стимулюють розвиток у них абстрактного мислення. Природно, що основною особливістю розумової діяльності учнів 10-11 класів на уроках предмета «Технології» є здатність до абстрактного мислення, що наростає з кожним роком, зміна співвідношення між конкретно-образним та абстрактним мисленням на користь абстрактного мислення. Звичайно, не повинне мати місця спрощене трактування вікових змін у мисленні, згідно з яким в юнацькому віці він переходить до абстрактного мислення. З переходом до юнацького віку істотно змінюються, збагачуються як абстрактно узагальнюючі, так і образні компоненти пізнавальної діяльності.

Страницы: 2 3 4 5 6 7 Громадянське виховання старшокласників у великій Британії
Проголошення самостійності й незалежності України зумовило потребу переосмислення багатьох суспільних явищ і процесів. Значної уваги вимагає, зокрема, виховання підростаючого покоління, кожен член як ...

Використання сучасних педагогічних технологій у гендерному вихованні дітей дошкільного віку
Педагогічна технологія - сукупність психолого-педагогічних установок, що визначають спеціальний набір і компонування форм, методів, способів, прийомів навчання, виховних засобів; вона є організаційно ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net