Інформаційно-комунікаційні технології як засіб підвищення активізації пізнавальної діяльності учнів 10-11 класів на уроках предмета «Технології»

Педагогіка: історія і сьогодення » Використання інформаційно-комунікаційних технологій для активізації пізнавальної діяльності учнів 10-11 класів під час уроків технологій » Інформаційно-комунікаційні технології як засіб підвищення активізації пізнавальної діяльності учнів 10-11 класів на уроках предмета «Технології»

Сторінка 6

У той самий час розвиток ІКТ висуває до учителя предмета «Технології» нові вимоги. Сучасний учитель предмета «Технології» має знати:

 дидактичні умови ефективного застосування ІКТ в навчальному процесі;

 сучасні педагогічні програмні засоби і можливості їх використання в навчальному процесі;

 основи проектування навчального процесу в середовищі ІКТ;

уміти:

 вибирати програмні засоби для вирішення навчальних завдань;

 використовувати Інтернет для пошуку необхідного навчального матеріалу;

 аналізувати можливості програмного забезпечення організації навчального процесу.

Засоби інформатизації навчального процесу можна розділити на такі групи:

 мультимедійні посібники для супроводу уроку (DVD-фільми, електронні презентації і презентації-інструкції);

 спеціалізовані комп’ютерні програми;

 електронні посібники, навчальні програми;

 тестування;

 використання Інтернет-ресурсів в процесі уроку предмета «Технології» .

Найбільш доступні для застосування на уроках предмета «Технології» DVD-фільми. Вони не вимагають спеціального устаткування, досить мати телевізор і DVD-програвач. Наприклад, мультсеріал «Смачні історії» органічно вписується в структуру уроків кулінарії. Сюжет є повноцінним інструктажем щодо приготування блюд.

Для педагога, що пройшов початкову підготовку користувача персонального комп’ютера цілком під силу створити електронну презентацію. Це може бути презентація-ілюстрація або презентація-інструкція, яка демонструється за допомогою мультимедійного проектора або на екран телевізора фронтально або може бути переглянута учнем на моніторі комп’ютера індивідуально. Як приклад можна привести електронну інструкцію «Побудова креслення фартуха з нагрудником», «Моделювання фартуха» й ін.

Спеціалізовані комп’ютерні програми дозволяють полегшити роботу, особливо графічну, значно прискорити процес створення викрійки, схеми для вишивки або в’язання і т.д. Є значна кількість подібних програм як для підготовленого, так і початкуючого користувача персонального комп’ютера.

Наведемо декілька прикладів.

Програма Patterns CAD дозволяє одержати базову основу сукні, блузи, брюк за розмірами конкретної людини, як у натуральну величину, так і у будь-якому заданому масштабі. Залишається лише роздрукувати і зробити моделювання. Вся побудова від введення розмірів до друкування займає не більше 10 хв., тоді як побудова креслення розрахунково-графічним способом займає не менш 2-х уроків.

Програма «Вишивка хрестом» перетворить будь-який малюнок, фотографію в схему для бісероплетіння, в’язання або вишивання хрестом.

У програмі AutoCAD можна побудувати будь-яку викрійку, будь-яке креслення з технічної праці, але потрібні навички роботи в цій програмі, та й сама ліцензійна програма коштує недешево.

На жаль, навчальних програм з предмета «Технології» не так уже багато. В процесі вивчення охорони праці використовується програма «Перша допомога». Вона дозволяє проілюструвати, а за бажання і повторити дії надання допомоги в різних аварійних ситуаціях.

Електронна бібліотека з предмета «Технології», розміщена на сайті, є електронний підручник з усіх розділів програми предмета «Технології», зручний у використанні, представляє інтерес, як для учителя, так і для учня.

Для контролю знань є значна кількість програм.

Тестові оболонки дозволяють без зайвої праці створити контролюючі комп’ютерні програми зі свого предмету. Є технології створення контролюючих комп’ютерних програм в Excel.

Застосування елементів контролюючих комп’ютерних програм на уроках предмета «Технології» значно підвищило інтенсивність уроку, його цікавість, скоротилися витрати часу на рутинну роботу, а значить більше часу залишилося на практику.

Проведено дослідження, в результаті якого з’ясувалося, скільки учнів мають комп’ютер вдома і як вони його використовують. Більше 50 % учнів мають у своєму розпорядженні комп’ютер, проте для навчання його використовують не усі.

Щоб активізувати застосування персонального комп’ютера за прямим призначенням було запропоновано власникам комп’ютерів скопіювати презентації-інструкції, програми, а також текстові файли, такі як «Макет проекту», «Інструкції з охорони праці» і встановити на свої комп’ютери. Спочатку відгукнулися одиниці, але з часом кількість тих, хто бажає значно збільшилося. Найпопулярнішими є програми Patterns CAD і «Вишивка хрестом», презентації-інструкції «Побудова плечового виробу», «Побудова брюк». Електронну бібліотеку з предмета «Технології» встановили більше половини тих, хто має комп’ютер. Усе більше учнів виконують проекти з використанням персонального комп’ютера.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10Коротка характеристика фізичних якостей людини
Сила - здатність людини переборювати зовнішній опір або протидіяти йому за допомогою м'язових зусиль. До факторів, які визначають силу м'язів відносять: вік, стать, спадковість. Час доби і року також ...

Метод проблемних ситуацій
Сформувати уявлення про то, якими мають бути чоловіки і жінки, дуже важливо, але обмежитися цим не можна. Потрібно допомогти дитині реалізувати такі уявлення. Для цього насамперед слід використовуват ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net