Особливості функцій вчителя в навчальному процесі з використанням засобів інформаційно-комунікаційних технологій для активізації пізнавальної діяльності учнів

Педагогіка: історія і сьогодення » Використання інформаційно-комунікаційних технологій для активізації пізнавальної діяльності учнів 10-11 класів під час уроків технологій » Особливості функцій вчителя в навчальному процесі з використанням засобів інформаційно-комунікаційних технологій для активізації пізнавальної діяльності учнів

Сторінка 2

Наступний крок, який ми маємо зробити, – забезпечити широкий доступ до створених інформаційних ресурсів. Для цього конче необхідно прискорити створення всеукраїнського освітнього порталу, на якому необхідно розмістити всі наявні інформаційні ресурси і весь час їх поповнювати та актуалізувати. Кожний заклад освіти, який підключений до мережі Інтернет, повинен мати доступ до освітнього порталу і мати можливість користуватися розміщеними там інформаційними ресурсами безкоштовно.

З метою створення єдиного освітнього порталу та забезпечення інформаційної інтеграції з іншими освітніми порталами Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України розпочато роботу щодо створення шкільного освітнього порталу «Острів знань». Успішне існування цього інформаційного ресурсу залежить, у першу чергу, від його змістового наповнення. Проте своєчасна, якісна інформаційна підтримка сайту не здійснюється.

Поки що «Острів знань», на жаль, не відповідає сучасним вимогам до інформаційних ресурсів і потребам освітян, учнів, студентів, батьків. Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти розпочато роботу щодо створення та наповнення єдиного потужного освітнього порталу, призначеного для організації оперативного доступу до інформаційних ресурсів навчального, навчально-методичного, довідкового та інформаційного призначення за допомогою веб-інтерфейсів, системи пошуку і навігації, баз даних.

Вже на протязі дев’яти років ми розбудовуємо Українську науково-освітньої мережу "УРАН", головне призначення якої – забезпечення університетів інформаційними послугами на основі Інтернет-технологій. Проект у 1997-2006 рр. був підтриманий з боку наукового департаменту НАТО чотирма грантами на розвиток мережевої інфраструктури.

Нині до мережі «УРАН» підключено 60 ВНЗ та наукових установ України, а сама мережа приєднана до європейської науково-освітньої мережі GEANT-2. Це означає, що користувачі «УРАНу» мають вільний доступ до електронних інформаційних ресурсів не тільки України, а й усієї Європи.

Проте щось дуже мляво приєднуються педагогічні університети до цієї мережі. Це не має логічного пояснення, бо неможливо увійти до європейського освітнього простору, не зробивши для цього жодних кроків. Ректорам слід звернути на це особливу увагу.

Ще про одну проблему. За рахунок коштів Національної програми інформатизації, нами було створено Український лінгвістичний портал. Це, можна сказати, наш своєрідний внесок у вирішення мовного питання. Чомусь основні користувачі цього порталу знаходяться за кордоном. Складається враження, що у наших викладачів немає інтересу до рідної мови. Необхідно всім освітянам, особливо тим, хто викладає у вищих навчальних закладах, нарешті звернути увагу на цей важливий і необхідний інформаційний ресурс в професійній діяльності кожного викладача.

Одним із найважливіших завдань освіти є оволодіння технологіями пошуку і опрацювання необхідної інформації в Інтернет, забезпечення всіх членів суспільства, передусім учнів, студентів, викладачів, науковців до інформаційних ресурсів людства.

За незалежними оцінками різних дослідників нині до 50 % інформації, накопиченої людством, розміщено в Інтернет, і цей відсоток неодмінно збільшуватиметься .

Інтегратором інформаційного забезпечення навчального закладу має слугувати сайт навчального закладу. Процес розроблення та підтримки Інтернет-ресурсів навчального закладу через інформаційне забезпечення навчальних дисциплін створює реальні умови для реалізації на практиці принципів педагогіки співробітництва, продуктивного навчання, дослідницьких (проектних) методів навчання.

На Харківщині успішно функціонують сайти Головного управління освіти і науки, обласного науково-методичного інституту безперервної освіти, в тому числі сайт дистанційної освіти, сайт управління освіти Харківської міської ради, які повноцінно висвітлюють діяльність освітньої галузі в регіоні та містять у собі Веб-сторінки багатьох районних відділів освіти та шкіл, функціонує форум.

Головним управлінням освіти і науки Львівської облдержадміністрації створено освітній портал “Освіта Львівщини”, що є інформаційною платформою, яка виконує роль засобу комунікації між учнями, керівниками шкіл та освітніх установ, батьками учнів, а також підприємствами, які пропонують програмне забезпечення чи освітні засоби.

З кожним роком збільшується кількість навчальних закладів, які створюють Інтернет-сторінки. Проте є проблеми з підтримкою їх функціонування, а саме: відсутність стабільного підключення до Інтернет, несвоєчасне оновлення змісту сайту, відсутність коштів на розміщення сайту.

Страницы: 1 2 3 4Методологічна парадигма та особливості розвитку Gender Studies
Демократизація і гуманізація суспільства передбачають створення рівних можливостей для реалізації особистості та самореалізації всіх людей незалежно від їх соціального походження, становища, націонал ...

Конспект сценарію до свята 8 Березня
Виховний захід на тему "8 березня – свято весни" Тема: 8 березня – свято весни Мета: поглибити знання учнів щодо традицій святкування Дня 8 березня; пронести на святі світлий образ матері, ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net